Prieš pusę metų mirė senutė kaimynė Aldos. Jos vyras liko vienas. Liūdnas, susiraukęs, sulenktas, lyg sunkios liūdesio našta jį lenkdavo. Beveik neišeidavo į lauką. Kaimynai gailėjosi jo. Kas sriubos dubenėlį atnešdavo, kas į parduotuvę nubėgdavo ir pirkinius nupakavodavo.
Jis buvo kiek kurlokas ir užmaršus. Atsisėsdavo prie televizoriaus, įjungdavo garsą iki galo, ir pamiršdavo virykloje virdulį. Kartą vos neužsidegė, pats vos neužgniaužė. Nuo to laiko Alda laikė pas save jo buto atsarginį raktą.
Vieną dieną atvažiavo sūnus ir pasiėmė tėvą pas save, o butą atidavė parduoti. Kaimynai džiaugėsi, nes negerai, kad senolis miršta vienas, kai gyvi vaikai.
Po trijų savaičių butas jau turėjo naują šeimininką. Apie tai sužinojo visas namas, nes atvyko darbininkai ir pradėjo remontą. Visa diena iš buto nešiojo šiukšles, juodus nuo laiko vamzdžius, seną baldą. Tada kažką kaltė, daužė, gręžė be pertraukos. Kokios nervos tai atlaikys? Alda gi gyvena už sienos.
Iš darbo grįžti namo nebenorėjosi. Triukšmas ir gedesys sutikdavo dar laiptinėje. Kėlė, kėlė kantrybę, kol pagaliau nuėjo pas kaimyną. Duris atidaręs užtiko pilką ir dažų aptaškytą vyrą.
– Ar jūs buto šeimininkas? Ilgai dar triuksite? Jėgų nebėra kęsti, galva skyla, – rūstai tarė ji.
– Atsiprašau, kaimynė, bet man liepta greičiausiai baigti remontą. Dar porą dienų pašniokštime, o tals užsiimsime apdaila, triukšmas bus mažesnis.
– Dvi dienas? – Alda net nebesugebėjo nieko atsakyti.
Iš už uždarų durų vėl skambėjo grąžto garsas. Alda išėjo į lauką. Čia triukšmas buvo girdimas silpniau.
– Ką, vargina kaimynas? – paklausė viena iš moterų, sėdėjusių prie įėjimo ant suolelio.
– O jūs jį matėte? – atsakė klausimu Alda.
– Matėm. Iš pažiūros geras vyras, – pradėjo vienu metu pasakoinėti kaimynės. – Gerai apsirengęs, brangiai, kvepia panašia kolonija. Gražus, mandagus, sveikinasi.
– Mūsų name apsigyveno puikus kaimynas, – netikru balsu padainavo bedantis Petrutė.
Kitos moterys nusišypsojo, parodydamos Aldai retėjančius dantis su metaliniais vainikais ir nuimamais protezais.
– Geriau jau klarnetu ar trimitu grotų, – nurietė Alda.
– O tu pas juos buvai?
– Buvau. Iš ko naudos? Ten darbininkai, o iš jų mažai ko paimsi.
– O tu, Alda, priglausk akis prie buto šeimininko. Vyras kaip reikalas. Kiek viena būsi? Tu gi jauna, dar gali pagimdyti. Ir pinigų jam daug, važinėja prabangia užsienietiška mašina.
– Eisiu į parduotuvę, – Alda nuėjo, stengdamasi neklausyti kalbų už nugaros.
Jos vyras mirė po dviejų metų santuokos. Nespėjo pagimdyti vaiko. Trylika metų ji viena.
«Turbūt buto šeimininkas atvažiuoja, kai aš darbe. Skųstis nėra ko. Remontą gi reikia daryti. Senolių butas buvo labai apleistas. Nieko, aš jam taip pat sukursiu, tik tegu baigs remontą ir atsikels čia gyventi», – galvojo Alda, apeinant balkšį.
Po dviejų dienų ji su buto šeimininku vis dėlto susitėPo metų jie išleido vestuves, o dar po metų Alda pagimdė sūnų, kuriam kaimynas tapo meiliu tėvu.