Nėra nieko baisesnio pasaulyje…

Nėra nieko baisiau šiame pasaulyje…

“Na, su Dominyku viskas gerai. Galiu jį išrašyti į darželį,” – gydytoja ištiesė Aurelijai pažymą. – “Nesirgdyk daugiau, Dominykai.”

Berniukas linktelėjo ir žvilgtelėjo į mamą.

“Eime,” – Aurelija paėmė sūnų už rankos, prie durų apsidairė. – “Iki pasimatymo.”

“Iki,” – tyliai pratęsė Dominykas.

Koridoriuje Aurelija pasodino sūnų ant kėdės ir nuėjo į rūbinę pasiimti viršutinio drabužio. Dominykas linksmai mosavo kojomis ir smalsiai žiūrėjo į kitus vaikus. Jie apsirengė, Aurelija užsidėjo šaliką ant sūnaus kaklo.

“Rytoj į darželį. Pasiliepai?” – paklausė ji.

“Žinoma,” – džiaugsmingai atsakė Dominykas.

Jie išėjo iš vaikų poliklinikos ir nuėjo per snieguotą gatvę link autobuso stotelės.

“Mam! Na mam…” – Dominykas traukė Aurelijos ranką, kuri buvo paskendusi mintyse.

“Ką?” – atsikratė ji, prisiminusi, kad rytoj galiausiai grįš į darbą, kad gyvenimas vėl sugrįš į savo vėžes.

Ji sekė sūnaus žvilgsnį ir pamatė moterį su atvira vežimėliu. Jame sėdėjo berniukas, maždaug tokio pat amžiaus kaip Dominykas, su atvira burna, iš kurios varvėjo seilės, ir tuščiu žvilgsniu.

Aurelija tuoj pat nukreipė žvilgsnį.

“Mam, kodėl tas berniukas sėdi vežimėlyje? Jis juk didelis,” – tyliai paklausė Dominykas.

“Jis serga,” – atsakė ji.

“Bet manęs tu nevežiojai, kai sirgau?” – nekantravo sūnus.

“Eime greičiau. Jis serga kitaip,” – Aurelija pažiūrėjo į moterį, atstumiančią vežimėlį, ir patraukė sūnų link stotelės.

Po Dominyko gimimo ji negalėdavo žiūrėti į sergančius vaikus, nevalingai prilygindama tai sau. Gailestis užplūdo širdį. Į motinas žiūrėdavo su užuojauta. Jos vienos rūpinosi sergančiais vaikais. Vyrai dažniausiai neištverdavo ir išeidavo. Gerai, jei šalia buvo artimųjų.

O ar ji taip galėtų? Atsineštų ant savęs tą nepakeliamą naštą? Ar paliktų vaiką gimdymo namuose? Savo Dominyką? Ne, niekada. Net galvoti apie tokį pasirinkimą buvo baisu.

Jie važiavo namo autobuse, o Aurelija prisiminė…

***

Ji buvo graži ir linksma. Susitikinėjo su vaikinais, bet neskubėjo ištekėti, o apie vaikus net negalvojo. Bet laikas bėgo, draugės visos ištekėjo, kai kurios net kelis kartus, kai kurių vaikai jau mokėsi mokykloje. Artimieji ir pažįstami klausdavo, ar ji dar neištekėjo, ir darydavo nustebusius veidus išgirdę atsakymą.

Laikui bėgant ir ji norėjo šeimos, vaikų. Suprato, kad yra pasirengusi skalbti ir virti mylimam vyrui, leisti laiką su mažuoliu, vaikščioti su vežimėliu kartu su kitomis mamomis. Bet tie vyrai, kurie jai patiko, buvo vedę ar, turėdami nesėkmės santuokas, neskubėjo į naujus santykius. O tie, kuriems patiko ji, jai nepatiko. Amžinas nesutapimas.

Kol vieną dieną ji sutiko jį. Jis neatitiko jos svajonių apie vyrą, ne jos tipas, kaip sakoma. Bet draugės ir mama vienu balsu tvirtino, kad laikas, kad jei neišteks dabar, tai neišteks niekada. Laikas bėga, gimdyti reikia, o ji vis renkasi. Bet ji nesirinko. Tiesiog nesisekė.

Būsimasis vyras kalbėjo apie meilę, vaikus, kūrė planus, padarė gražią pasipiršimą. Ir Aurelija sutiko. Po triukšmingos ir gražios vestuvių netrukdus pastojo. O kam vilkinti? Juk jau trisdešimt treji.

Vaikščiodavo su šypsena, žiūrėdavo į kitus vaikus, parduotuvėje būtinai užeidavo į vaikų skyrių, žiūrėdavo mažytes sukneles ir mažytes batutės. Nesąmoningai spausdavo ranką ant pilvo, tarsi saugodama naują gyvybę viduje. Ji jau mylėjo savo dukrelę. Kažkodėl labai norėjo mergaitės.

Dar netik praėjus toksikozės laikotarpiui, prasidėjo kita bėda – Aurelijai dažnai sapnuodavosi košmarai. Sapnuodavo, kad gatvėje pametė vaiką ar rado tuščią vežimėlį. Jis buvo, ir jo jau nėra. Ji šaukia, verki”O dabar, laikydama sūnaus šiltą ranką, ji žinojo, kad didžiausias jos gyvenimo stebuklas buvo čia, šalia jos, ir jokios baimės nebegalėjo to pakeisti.”

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

nineteen − eighteen =

Nėra nieko baisesnio pasaulyje…