Nesėkmė išpildė lūkesčius

Buvo kažkaip nepatogu…
– Kaip tai – jūs jo žmona?
– Pačią pačiausia. Bent jau juridiškai, galiu net antspaudą pase parodyti. Santuokos liudijimo tik nesinešioju, atleisk, – tarė moteris, viena ranka palaikydama didelį pilvą.

***

– Dukrele, kitą savaitę išvykstu į darbus toli, ten ryšys blogas, tai nepamiršk manęs, – tarė Algirdas Kazimieras.
– Dėl katės nesijaudink, užvažiuosiu, pamaitinsiu, dėžutę išvalysiu, – murdėjo Gabija, neatskirdama akių nuo telefono.
– Na, o dėl tos katės… – užsibuvo Algirdas Kazimieras, – Apskritai, nesijaudink, dukrel. Kam tau vis važinėtis į kitą rajoną po darbo, kad vieną katę pamaitintum? Laiptinėje gyvena kaimynė, gerai ją pažįstu. Ji kartas nuo karto užsibėgs pas Rainį.
– Kažkoks keistas tapai, tėveli, – nusijuokė Gabija, – Tavo kaimynė pasirodo visiška altruistė. Ir katę pamaitins, ir parduotuvėje pieno nubėgs nupirkti, ir vaistinėje vaistų užsuka. Tokia sėkmė!
– Taip, tikrai pasisekė…

Algirdui Kazimieriui staiga tapo gėda, kad vėl meluoja dukrai. Antakiai susiraukšlėjo, ir jis stengėsi galvoti apie ką nors kitą, kad neišduotų nerimą. „Ji nieko neįtaria, tiesiog bando pajuokauti“, – permąstė jis.

…Algirdas Kazimieras su Gabijos mama buvo išsiskyrę jau septynerius metus. Išsiskyrimas buvo ramus, be skandalų. Tiesiog suprato, kad meilė išblėso. Papasakoję dukrai, nedelsdami padavė išskyrimo prašymą. Gabija ramiai priėmė tėvų sprendimą, bet su sąlyga, kad šeimos šventes vis tiek švęs kartu, kaip anksčiau. Visiems šis sprendimas tiko.

– Tai reiškia, aš esu tavo kaimynė? – su klasta šyptelėjo Giedrė.
– Na, kažkaip kita neį širdį ateina… – gėdydamasis nuleido akis Algirdas Kazimieras.
– Taip, vadinti mane savo žmona – tai tikrai labai sunku, suprantu.
– Giedre, neužsikabink.
– Aš suaugusi moteris, Algai. Bet aš nesuprantu, iki kada mes vaidinsime šį didį paslaptingumą!
– Nežinau, oi, nežinau! Giedre, o jeigu ji nesupras? Atmeni, kai ji buvo maža, buvo toks laikotarpis su baimėmis, kad vienas iš tėvų staiga išeis ir pan. Ir dažnai klausdavo, ar mes jos nepaliksime. Jaučiuosi lyg ją išduodamas.
– Klausyk, aš nesikišu į tavo santykius su dukra, bet po dviejų mėnesių jų jau bus dvi, ir teks priimti vyrišką sprendimą. Supranti? Aš neverčiu tavęs rinktis, neduok Dieve, bet kaip tu naujagimę dukrą slėpsi?
– Išspręsime! – apmąstytai tarė Algirdas Kazimieras, nuoširdžiai nežinodamas, kaip tai padaryti.

Algirdas su Giedre susipažino beveik iškart po skyrybų. Susitiko – ir suprato: ji. Bet prisipažinti šeimai, kad kas atsirado, negalėjo. Bijojo, kad dukra nusigręš, o buvusi žmona nekęs ir trukdys susitikimams su Gabija.

Iš pradžių nerimavo, kad Giedrė už jį dešimtmečiu jaunesnė. Paskui – kad su Giedre nusprendė susituokti ir tai padarė slapta. O vėliau pradėjo jaudintis, kad Giedrė pastojo. Bet gimdymo terminas jau artėjo, o kartu ir akimirka, kai tiesa išplis kaip pūlinys. „Ateis tinkama proga – tada viską papasakosiu“, – ramino save Algirdas.

Algirdas Kazimieras iš visų jėgų slėpė nuo Gabijos, kad pradėjo gyventi su nauja žmona. Dažniau vengdavo susitikimų, atvažiuodamas pas dukrą ar susitikdamas neutralioje teritorijoje. Gabija, kaip ir dauguma jaunų žmonių, vis juokdavosi iš tėvo dėl „paslaptingos kaimynės“.

Tą rytą, kai tėvas grįžo iš darbo, Gabija nusprendė nepranešdama užsukti pas jį svečion. Bet durų niekas neatidarė. Telefono jis taip pat neišsiėmė – nei pirmą, nei dešimtą kartą. Susirūpinusi Gabija išėjo iš paradinių durų. Suklysti ji negalėjo: tėvas parašė, kad yra oro uoste. Skris kelias valandas. Pristatęs taip pat pranešė: „nusileidom, važiuojam namo ir vakare paskambinsiu“. Bet namie jo nerado. „Jis suaugęs žmogus, gal nuvažiavo kažkur“, – pasakė sau Gabija.

– Algirdą į ligoninę nuvežė, – nepažįstamas moters balsas pertraukė Gabijos mintis.
– Ką? Kada? Kur? – apsimetė vietoje mergina.
Balsas sklindo iš pirmo aukšto lango. Senelė, atidariusi ventiliaciją, papasakojo, kad matė, kaip Algirdas su kuprine grįžo namo, turbūt iš komandiruotės. O po pusvalandžio atvažiavo greitosios pagalbos brigada.

– Iš pokalbio supratau, kad veš į kardiologiją. Atrodė ne itin blogai, išėjo pats, ant kojų. Dėkui Dievui, ne ant neštuvų! Vadinasi, ne reanimacija, – mąstė senelė-kaimynė. – O tave iškart atpažinau, tu jo dukra, dažnai čia lauki savo taksi ir tėvui į domofoną skambini.

– Seniai jį nuvežė?
– Jau valandą kaip.

Paskutinių frazių Gabija nebepaklausė. Jos pradėjo drebėti, ir ji nežinojo, kur ieškoti tėvo, kas jam ir kokia būklė. Ir iš viso kodėl kardiologija. „Kardiologija – tai širdies ligos? Bet jis niekada nesiskundė širdimi!“ – skriejo merginos galvoje mintys.

– Paskambink į greitąją, gal pasakys, kur Algirdą nuvežė, – tarė senelė, lyg perskaitiusi Gabijos mintis.

Mergina tuoj pat surinko numerį ir drebėjančiu balsu paprašė pagalbos surasti tėvą. Po kelių minučių operatorė arba dispeTaip ir baigėsi ta nepatogi akimirka, kai šeimos paslaptis, ilgai slepiama tamsioje, galiausiai išlijo į šviesą, atnešdama ne tik netikėtą džiaugsmą, bet ir ramybės giją, kuri sušilpo visų širdis.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

five × two =

Nesėkmė išpildė lūkesčius