Nesigailėk nė dėl ko

Jie sėdėjo prie upės ir žiūrėjo, kaip antys gaudo ore vaikų mėtomas duonos riekeles. Sesija baigta, prieš akis du laisvi mėnesiai: nei paskaitų, nei nuobodžių paskaitų, nei varginančių egzaminų.

“Ką ketini daryti?” – paklausė vaikinas, nenuleisdamas žvilgsnio nuo sidabriško vandens takelio.

“Miegosiu, skaitysiu, vaikščiosiu…” – be jokio sumąstymo, lyg gerai išmoktą pamoką, atsakė mergina. – “O tu? Važiuosi namo?” – staiga nusiminusi ir nerimastingai pažiūrėjusi į jį, paklausė ji.

“Ne. Žinai, aš visada svajojau apie jūrą. Įsivaizduoji, niekada ten nebuvau. Klasės draugai grįždavo įdegę, gyrėsi savo surinktais kriauklėmis, pasakojo apie delfinus ir medūzas, o aš… Tėvams niekada neužtekdavo pinigų. O kai mirė motina, tai jau ir ne iki jūros buvo.”

“O mes kiekvienais metais važiuodavome į Palangą, kol gyveno su mumis tėtis,” – svajingai tarė mergina, žvelgdama tolyn, tarsi ten galėtų pamatyti laimingą praeitį. – “O kas, tu turi pinigų?” – sužvalgė ji, grįžusi į tikrovę.

“Ne, bet galima pasiskolinti.”

“Iš ko? Pusė mūsų jau keliauja namo, o kita pusė švenčia sesijos pabaigą su likusiais stipendijos pinigais. Be to, juos reikės grąžinti,” – Gabija pažiūrėjo į Gražvydą, lyg priekaištaujant.

“Reikia nedaug, tik kad nebadautume ir į bilietus. Ten juk šilta. „Po kiekvienu krūmu buvo ir stalas, ir namai“,” – jis pacerėjo žinomą pasaką. – “Būstą galima išsinuomoti labai pigiai. Aš pinigus atiduosiu, uždirbsiu. Tik reikia laiko.”

“Iš kur tu žinai? Sezonu pigu būsto nesinuomoja. Nesijuok. Patvaras po medžiu kainuos kaip viešbučio kambarys. O kaip ta pasaka baigėsi, atsimeni?” – pamokslaujančiu tonu paklausė mergina.

“Kodėl tu tokia… nuobodi. O jei aš surasiu pinigų, važiuosi?” – Gražvydas atsisuko į ją ir pavijo Gabijos sutrikusį žvilgsnį.

“Tikriausiai ne. Mama niekaip neleis,” – atvirai prisipažino mergina.

Tuo metu viena antis išskleidė sparnus ir pakilo virš vandens, išgąsdindama savo brolius. Vaikinas su mergina nusigręžė į ją. Antis pagavo kelias duonos riekeles ore ir, patenkinta, nuplauko šalin.

“Palauk.” – Gražvydas ištraukė iš užpakalinės džinsų kišenės telefoną ir surinko numerį. – „Dovydai? Taip, išlaikiau… Nesvarbu, svarbiausia – išlaikiau. Klausyk, ar gali paskolinti trisdešimt litų… Ne? O kiek turi? Ir tiek?.. Gerai, duok. Vakare namie būsi? Užeisiu. Na, štai, pinigai yra. Važiuosi?” – vėl paklausė Gražvydas, atidėdamas telefoną.

“Ar tu rimtai? Visi traukinių bilietai į vasarą jau seniai išparduoti,” – skeptiškai pastebėjo Gabija.

“Galima važiuoti su persėdimais, autostopu. Geriau pasakyk, kad bijai,” – nusišypsojo Gražvydas.

“Aš nebijau,” – iššūkingai atsakė Gabija. – “Tik… mama neleis.”

“Ar tu išprotėjai? Vien su vaikinu? Į pietus? Žinai, kokios merginos ten važinėja? Ne, apie tai negali būti nė kalbos,” – aštriai atsakė motina ir įtikinamai papurJie išėjo iš kavinės, o saulėlydis virš vakaro Vilniaus atnešė ramybę, užglaistydamas visus nesutaikytus žodžius ir likusius gyvenimo klausimus.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

16 − 14 =

Nesigailėk nė dėl ko