Nesu anytos tarnaitė

2023 m. spalio 15 d., antradienis

Prisivalyti uošvių namuose? Ačiū, ne! Aš, Rūta, trisdešimt aštuonerius metus senumoje, nusprendžiau, kad galų gale laikas gyventi sau, o ne lakstyti su šluoste po jų didelį senamiesčio namą. Mano uošviai, Algirdas ir Birutė, atitinkamai 92 ir 83 metų, ir, žinoma, jie jau nebe tokio amžiaus, kad patys rūpintųsi ūkio darbais. Mano vyras, Kęstutis, jų vienintelis sūnus, gimė, kai jiems jau buvo daugiau nei keturiasdešimt, ir dabar visi žiūri į mane kaip į pagrindinę gelbėtoją. Bet aš nesirašiau būti jų tarnaitė! Kaimynai paskalbas skleidžia, uošviai užuominomis kalba, o aš tvirtai nusprendžiau: gana, mano laikas – mano, ir taškas.

Su Kęstučiu esame susituokę dešimt metų, ir visą šį laiką stengiausi būti gera uošve. Uošviai – sudėtingi, bet ne pikti žmonės. Algirdas, nepaisant amžiaus, vis dar gyvybingas: vaikšto su lazda, skaito laikraščius, mėgsta pasakoti istorijas apie savo jaunystę. Birutė silpnesnė, dažniau sėdi savo fotelyje, mezga ar žiūri televizorių. Jų namas – didelis, senas, su medinėmis grindimis ir krūva kambarių, kuriuos jie užsispyrę atsisako išnuomoti ar parduoti. „Tai mūsų lizdas“, – sako jie. Ir aš nebūčiau prieš, jei šis „lizdas“ nebūtų viręs mano galvos skausmu.

Kai tik susituokėme, dažnai lankydavausi pas uošvius, padėdavau valyti, virdavau, veždavau juos pas gydytoją. Man tai nebuvo sunkumu – galvojau, tai laikina, kol jie gali patys. Tačiau metai ėjo, o jų lūkesčiai augo. Dabar kaskart, kai atvažiuojame, Birutė liūdnai žvelgia į grindis ir susijaudusi atsidūsta: „Ei, Rūtele, čia reikėtų šiek tiek nuvalyti, tiek dulkių“. O Algirdas prideda: „Taip, uošve, tu gi mūsų namų šeimininkė, susitvarkysi“. Namų šeimininkė? Aš dirbu rinkodaros specialistu, turiu du vaikus, būsto paskolą ir krūvą reikalų. Kur aš spėju būti jų valytoja?

Ankstyvą rytą situacija pasiekė viršūnę. Atvažiavome pas uošvius savaitgaliui, ir vos įėjusi, Birutė į rankas įsmeigė kibirkštį ir šluostę: „Rūta, nuvalyk grindis, nes aš jau nebegaliu, kojos skauda“. Aš apstulbau. Tai ką, aš dabar oficialiai samdoma? Mandagiai atsisakiau: „Birutė, atleiskite, man nugara skauda, be to, daug darbo“. Ji suspausti lūpas, o Algirdas niurnėjo: „Jaunimas šiais laikais tingus“. Tingus? Aš po darbo vaikus iš mokyklos pasiimu, pamokas patikrinu, pietus ant bėgant valgau, o jie man apie tingumą?

Pasakiau Kęstučiui, kad daugiau neketinu valyti jų grindų. Jis, kaip visada, bandė būti diplomatas: „Rūta, jie seni, jiems sunku. Na padėk kartelį, kas tau per baisu?“ Kartelį? Tai ne kartelis, tai kaskart! Priminiau jam, kad jo tėvai turi pensiją, gali pasamdyti valytoją. Bet Kęstutis tik atsidusęs tarė: „Tu gi žinai, jie svetimų žmonių į namus neįleis“. Neįleis? O aš, reiškia, ne svetima, galima mane braidyti su šluoste? Aš iškėliau ultimatumą: arba samdome pagalbininkę, arba aš daugiau nepaliestu jų grindų. Kęstutis pažadėjo pasikalbėti su tėvais, bet aš žinau, kad jam jų gaila ir jis nespaudžia.

Kaimynai, žinoma, jau žino. Mūsų miestelyje gandai sklinda greičiau už vėją. Kartą Rita, uošvių kaimynė, sutikusi mane parduotuvėje, pradėjo: „Rūta, kaip taip gali, uošviai seni, o tu jinesuteiki pagalbos? Jie gi Kęstučiui viską padarė!“ Vos susilaikiau, kad neatsakiau: „O aš Kęstučiui ir mūsų vaikams nieko nebedarau?“

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

four × one =

Nesu anytos tarnaitė