Dienoraštis. Netikėtai išvystyta.
Gabija bėgo prekybos centre, apkrauta maišų, apvažiuodama žmones eskalatoriuje. Skubėjo ir galvojo apie savo nevykusį vaikiną Dovydą, kuris neturėjo automobilio, kad ją pasiimtų su visomis pirkinių krūvomis. Teko užsisakyti taksi per programėlę. Kaip būtų numatyta, automobilis buvo paskirtas greitai. Gabija sukaupė visas pirkinių kratinius ir ant aukštų kulniukų nubėgo per visą prekybos centrą link automobilių stovėjimo aikštelės.
Ji pyko. Ne tik kad niekas negalėjo jos pasiimti, bet ir brangios odinės batų pora sutrynė koją.
„Panele, atsargiai!“ – susierzino moteris eskalatoriuje, kurią Gabija netyčia užgriebė maišo kraštu per galvą leisdamasi žemyn.
„Žiūrėk, kur bėgi, o ne į debesis!“ – atkirto Gabija, net neatsisukusi.
„Išsidirbinėtoja!“ – išspjovė įskaudinta moteris, bet Gabijai buvo visiškai nesvarbu jos nuomonė.
Ji skubėjo į stovėjimo aikštelę. Tik išbėgusi iš prekybos centro durų, pagalvojo pažiūrėti priskyrto automobilio numerį. Tačiau žiūrėti jau nebuvo ko – vairuotojas atšaukė užsakymą, o kaina šoktelėjo beveik dvigubai. Gabija užsidegusi atšaukė taksiečių paiešką, kišenėje suspaudė telefoną. Apsidairė. Šalia stovėjo laisva suoločka. Ji erzindamasi išmetė ant jos visus maišus ir pati apsėdo, nusiimdama vieną bėdų kupiną batą.
„Dieve! Šiandien viskas prieš mane!“ – Gabija iš pykčio paburkštelėjo, stumtelėdama maišą su pirkinių krūva. Jis liūdnai nusirito ant suolo, pamestas čekis.
Atlošusi atsilošė ant suolo ir užmerkė akis. Pastaruoju metu jai atrodė, kad gyvenimas viską daro tyčia…
***
Gabija visuomet buvo toji, kuri svajojo apie daugiau ir nesilaikė smulkmenų. Jei telefonas – tai naujausios kartos. Jei manikiūras ar plaukų dažymas – tai geriausiame salone pas žvaigždžių meistrą. Jei batai – tai kokybiškiausi. Tuo pačiu principu rinkosi ir vaikinus. Bet su jais kažkaip nesisekė. Vietoje dosnių, protingų ir gražių ji susidurdavo su „nelikvidžiais“ – senais, storais, plikais, kvailais, vargšais ir tinginiais. Per ilgą laiką ji peržiūrėjo daug, bet niekas neatitiko jos standartų.
„Toliau taip elgsiesi – niekam nebereikalinga liksi“, – kartais sakydavo Gabijai motina. „Vyras vertinamas ne veidu, o poelgiais.“
„O ką aš turėčiau, į jo poelgius žiūrėdama naktimis? Be to, kad padarytų gražų poelgį, reikia ir pinigų“, – atkirto dvidešimtpenkmetė Gabija.
Motina nerado ką atsakyti. Tik giliai atsiduso. Gabija buvo per daug aštrGabija suprato, kad tikri turtai gyvenime – ne brangūs daiktai, o šiltas širdies šildymas, kurį ji taip lengvai išsižadėjo.