Netikėtas ryto skambutis: giminės įsiveržimas į mano gyvenimą.

Vakar septintą ryto man paskambino į duris – uošvė su sūnėnu įsiveržia į mano gyvenimą.

Mažame miestelyje netoli Klaipėdos, kur rytų rasa suteikia gatvėms šviežumo, mano trisdešimt ketverių metų gyvenimas virto nesibaigiančia kova už asmeninę erdvę. Esu Dovilė, ištekėjusi už Dariaus, ir turime tris metus senumo dukrą Austėją. Vakar anksti ryte mano uošvė, Birutė Kazimieraitė, atsiverė su sūnėnu ir paskelbė, kad pas mus pabūs „tik kelias valandėles“. Jos įprotis įsiveržti į mūsų namą be perspėjimo mane varo į neviltį, ir nežinau, kaip jai nubrėžti ribas, neišardant šeimos.

Šeima, kurioje troškau taikos

Darius yra mano atrama. Susituokėme prieš šešerius metus, ir aš buvau pasiruošusi gyvenimui su jo šeima. Birutė Kazimieraitė, jo motina, iš pradžių atrodė rūpestinga: nešdavo namines pyragaitės, žaisdavo su Austėja, kai grįždavau iš darbo. Tačiau jos rūpestis greitai virto kontroliavimu. Ji gyvena kitoje pastato dalyje, ir tai tapo mano pragaru. Ji ateina, kada nori – be skambučio, be beldimo, ir laiko mūsų namus savais.

Gyvename nedidelėje dviejų kambarių bute, kurį nusipirkome paskola. Dirbu pradinių klasių mokytoja, Darius – automechanikas, ir mūsų gyvenimas – tai balansas tarp darbo, Austėjos ir kasdienybės. Tačiau Birutė Kazimieraitė neskaito mūsų ritmo. Ji gali užsukti į bet kurį laiką – anksti ryte, dieną, vėlai vakare – ir kiekvienas jos vizitas sujaukia mūsų ramybę. Jos sūnėnas, dešimtmetis Vytukas, dažnai būna su ja, ir jo buvimas tik paaštrina chaotiškąją dvasią.

Rytas, kuris viską pakeitė

Vakar septintą ryto paskambino į duris. Aš buvau apsnūdusi, Austėja guldėsi mieganti, Darius ruošėsi į darbą. Jei būčiau žinojusi, kas ten, nebūčiau atvėrusi, bet, deja, duris atsidariau. Prieš duris stovėjo Birutė Kazimieraitė su Vyčiu. „Dovile, pasėdėsiu pas tave kelias valandėles, turiu susitikimą devintą, o Vytuką palikti nėra pas ką“, – pareiškė ji, net nepaklaususi. Nespėjau atsakyti, ji jau žengė į svetainę, o Vytukas pradėjo bėgioti po butą, klykdamas.

Aš sustingau. Septintą ryto mano namai – ne darželis! Bandžiau užsiminti, kad mums tai nepatogu: „Birutė, mes turime savo planų, Austėja miega.“ Ji nusiteikė: „Ak, Dovile, neprasidėk, aš tik trumpam.“ Dvi valandos išsitęsė iki pietų. Vytukas įjungė televizorių nemenku garsu, pažadino Austėją, išsibarstė lėles. Birutė Kazimieraitė gėrė arbatą ir pasakojo apie savo reikalus, nepastebėdama, jog aš ant kritinio taško. Kai jie pagaliau išėjo, atradau sultų dėmes ant sofos ir krūvą neplautų indų.

Beviltiškumas ir pyktis

Tai ne pirmas kartas. Birutė Kazimieraitė atveda Vytuką, kada jai patinka, palieka jį pas mus, net jei esame užimti. Ji paskambina į duris šeštą ryto, „tiesiog pasikalbėti“, arba užsuka vėlai vakare, nes „pamatė šviesą lange“. Jos sūnėnas – nevaldomas: sulaužo daiktus, užsipuola, o uošvė tikJi tik juokiasi: „Berniukas gi, tegul bėgioja“.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 × 3 =

Netikėtas ryto skambutis: giminės įsiveržimas į mano gyvenimą.