Neturiu geležinės širdies! Mano sūnaus ir anūko skausmas, tačiau nebetiksiu bendrauti su marčia!

„Aš ne geležinė! Man skauda už sūnų ir anūką, bet prieš marčią lenktis nebeprisiduosu.“

„Iki šiol nesuprantu, kam tai Marei reikėjo vaiko, jeigu ji ir po gimdymo toliau gyveno tik karjerai ir veidrodžiui,“ kartėliai sakė šešiasdešimtmetė Ona Didžiulienė iš Ukmergės.

Jos sūnus Tomas – protingas, ambicingas, trisdešimt penkerių metų jau užima vadovo poziciją solidžioje IT įmonėje. Bet jo žmona Maretė buvo dar užsispyrusė – ji devyneriais metais vyresnė už Tomą ir jau buvo suklodavusi puikią karjerą didelėje korporacijoje. Ilgą laiką vaikų jos planuose tiesiog nebuvo. Bijojo prarasti pozicijas, likti „ant ledo“, nusileisti jaunesniems ir šlovės trokštiems kolėgoms.

Gyveno, kaip sakoma, prabangiai – butas prestižiniame rajone, vasarnamis prie Neries, naujausios modelio automobiliai, kelionės po Europą. Bet jų šeimoje šilumos buvo tiek, kiek žiemą saulės. Susitikdavo namuose rečiau nei su verslo partneriais. O Ona Didžiulienė, nors ir nesikišdavo, rūpinosi sūnumi – matė, kaip jis nuvargsta, kaip stengiasi būti geru vyru, bet tarsi berėžiasi į sieną.

Kai Maretė keturiasdešimties metų staiga paskelbė, kad laukiasi, visa šeima apstulbo. Net pats Tomas nežinojo, ar džiaugtis, ar nerimauti. O uošvė, kuri jau buvo praradusi vilties tapti močiute, apsiverkė iš laimės. Bet netrukdo džiaugsmas virto nerimu.

„Ji net ir paskutinėse nėštumo savaitėse nė karto neišlipo iš darbo. Pagimdė, galima sakyti, per darbinį susitikimą. Net gulto palatoje nė karto neišleido telefono iš rankų,“ prisiminė Ona Didžiulienė. „Maniau, kad iš gimdymo namų iš karto nuvarys atgal į ofisą.“

Bet pirmąsias savaites po sūnaus gimimo Maretė lyg pasikeitė. Hormonai pasireiškė, ji šokinėjo prie kūdikio, nemiegojo naktimis, bijodavo praleisti net vieną jo kvėpavimą. Į namus nieko neįleisdavo – net uošvę. Viską darė pati. Bet ilgai tai netruko.

Kai tik nustojo maitinti krūtimi, grįžimo į darbą klausimas iškilo kaip ugnis. Maretė tvirtino, kad įmonė griūva, pavaduotojas projektus gadina, ir jei ji negrįš, viskas bus prapuolę. Auklės rasti buvo ne taip paprasta – ji niekam nepasitikėjo. Tada pasiūlė Onai Didžiulienei prižiūrėti anūką už atlygį. Ši sutiko, tikėdamasi, kad tai jas suartins.

„Iš pradžių viskas buvo tobula. Rūpindavausi kūdikiu, savaitgaliais ilsėdavausi, o tėvai patys su juo likdavo. Net džiaugiausi – pagaliau turėjau laiko su anūku,“ prisiminė močiutė.

Bet netrukus prasidėjo. Maretė atleido namų tvarkytoją ir pradėjo reikalauti, kad uošvė ne tik prižiūrėtų vaiką, bet ir valytų, virė. Žinoma, mokėjo, bet darbas tapo nepakeliamas – juk kūdikis reikalauja nuolatinio dėmesio.

„Kartą valydama šaldytuvą virtuvėje, o anūkas miegojo vikšryne. Miegamasis – antrame aukšte, nespėsi nubėgti. Norėjau viską padaryti greitai ir vaiko nebeatbundi,“ pasakojo Ona Didžiulienė.

Bet kai Maretė parėjo ir pamatė sūnų vikšryne, užsidegė kaip degtukas:

„Kodėl jis ne lovelėje? Kodėl ne pasivaikščiojęs?! Už ką aš jums moku? Reikia, kad vaikas būtų išsimiegojęs, pavalgęs, prižiūrėtas!“

Kitą dieną bute vėl pasirodė tvarkytoja. O kartu – ir visiškas kontroliavimas. Kameros kiekviename kambaryje, kasdienės ataskaitos. Net už menkiausią nubrozdinimą – išpyta. Ona Didžiulienė jautėsi ne močiute, o tarnaite po mikroskopu.

„Jau net į tualetą bijodavau išbėgti,“ su ašaromis sakė ji. „Nuolatos rodėsi, kad kas nors stebi. O sūnus stovi ant Maretės pusės – „mama, būk kantresnė, juk tau už tai mokama“. Bet čia ne darbas – širdis skauda!“

Po dar vienos scenos, kai Maretė vėl pavadino ją „bejėge ir tingine“, močiutė nebeištvėrė.

„Viskas, aš atsistatydinu. Aš ne jūsų vergė. Jei norite – ieškokitės auklės su diplomu, bet mane daugiau į savo karus nebevilkite,“ pasakė ji ir išėjo.

Nuo tados Maretė jai net slenkstį peržengti uždraudžia. Anūko nerodo. O sūnus… sūnus tyli. Siunčia sausas žinutes kartą per mėnesį, bet laikosi žmonos pusėje.

„Aš ne robotas! Man skauda, man liūdna. Gyvenau šeimos, anūko dėlei…“ sušnibždėjo Ona Didžiulienė. „Bet daugiau nelenksiuos. Ne tam auginau sūnų. O dabar tegul gyvena, kaip moka. Tik kažkodėl auklės pas juos keičiasi kas savaitę. Matyt, ne visiems užtenka kantrybės jų „tobuliems taisyklėms“.“

Jei Maretė kada nors būtų tiesiog priėjusi ir pasakiusi: „Atsiprašau,“ – gal būt ir kitaip būtų pasibaigę. Bet dabar tiltai sudeginti…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

one × 5 =

Neturiu geležinės širdies! Mano sūnaus ir anūko skausmas, tačiau nebetiksiu bendrauti su marčia!