Nieksada nesvajojau, kad mano vyro dukra iš pirmos santuokos taps man tikra šeimos dalimi.
Kai pirmą kartą išgirdau apie jų skyrybas, galvojau – na, įprasta istorija, charakteriai nesutapo. Bet kuo daugiau sužinojau apie Andriaus praeitį, tuo labiau stebėjausi, kaip jis išgyveno viską, ką jam teko patirti. Jo pirmoji žmona, Rasa, visiškai nesugebėjo rūpintis namais. Ji nei virė, nei valė, niekuo nesidomėjo, tik savo telefonu ir manikiūru. Išgelbstė tik parduotuvės koldūnai ir reti užsakymai iš kavinės. Galiausiai Andrius tiesiog apsiprato ir pats pradėjo gaminti pietus po darbo. O tada į jų butą atsikraustė uošvė – ir viskas baigėsi. Šeima suiro.
Su Andriumi susipažinau, kai jis jau metus gyveno vienas, o jo mažytei Austei buvo šešeri. Jis tada be galo nerimavo – kaip mums susiklos? O aš jau tada žinojau – jei norime būti kartu, turiu priimti ir jo praeitį, ir Austę. Iš pradžių kartu su Andriumi tiesiog rinkdavom jai dovanas, kalbėdavom apie ją. Susipažinom tik po mūsų vestuvių, bet įsimylėjau tą mergaitę iš pirmo žvilgsnio. Linksma, gyvybinga, skaidriomis akimis – ji iš karto įlindo man į širdį.
Pirmąsias Austės gimtadienį šventėm visi kartu. Po to – atostogos, pasivaikščiojimai, parkai, bendri filmai… Austė pradėjo praleisti pas mus beveik visą laisvalaikį. Jos mama neprieštaravo – ji daug dirbo, pavargdavo, o senelė vis dažniau imdavosi pagrindinės namų šeimininkės vaidmens. Ir aš supratau – taip net geriau. Su Andriumi pradėjom planuoti gyvenimą, žinodami, kad Austė – mūsų šeimos dalis.
Tačiau po kelių mėnesių į mūsų šiltą idilę įsiveržė atkakli tikrovė. Pastebėjau, kad Austė visiškai nepratusi prie namų ruošos. Nei indų nuplaus, nei sau ko nors beišvirš. Net nežinojo, kaip įjungti arbatinuką. Aš kentėjau. Nenorėjau gadinti santykių. Andrius, matydamas, kad aš pavargau, pats pradėdavo gaminti, pats klotų stalą. Bet aš supratau – taip toliau negalima. Mes neišauklėsim suaugusio žmogaus, jei viską darysime už ją.
Vieną dieną man baigėsi kantrybė. Po vakarienės paprašiau Austės nuplauti savo lėkštę. Ji nustebusi pažiūrėjo į mane, lyg aš pasiūlyčiau jai užlipti į Everesą. Tada jai viską išdėjau. Ryškiai, atkakliai. O po poros valandų supratau, kad peržengiau ribą. Papasakojom viena kitai, aš atsiprašiau. Ir tada tarp mūsų kažkas pasikeitė. Austė pirmą kartą pažvelgė į mane ne kaip į svetimą tetą, o kaip į žmogų, kuriam ji tikrai rūpi.
Praėjo nedaug laiko, ir nutiko tai, kas tapo mūsų istorijos lūžiu. Aš išėjau reikalų, Andrius buvo darbe. Austė liko viena ir nusprendė mus nustebinti – iškepti vištieną. Visos neturėjo, pasirinko krūtinėlę. Ji įdėjo visą druską, ką rado namuose. O kai grįžau – virtuvėje buvo bardakas, o maistas – žalias kiauras. Aš sprogo. Sušaukiau, nusiunčiau ją į parduotuvę druskos parsinešti. Ji sugrįžo… su dešimties kilogramų maišu. Maža mergaitė, su tuo sunkiu maišu rankose, stovėjo prieš mane, ir aš apsiverkiau. Tą akimirką supratau – ji stengiasi. Stengiasi dėl mūsų. Stengiasi būti mūsų šeimos dalimi.
Nuo tada imčiau Austę po savo sparnus. Pradėjom kartu mokytis gaminti. Pirmos bandymos buvo nevykę, bet dabar ji gali išsivirti pietus be manęs. Savo namuose ji dabar dalinasi virtuve su senute. Gaminasi pati, valo, padeda.
Neseniai mūsų su Andriumi sūnui sukako vieneri metai. Ir būtent Austė iškepė jam vardines sausaines. Ji atėjo, droviai padavė man dėžutę, ir aš apsiverkiau. Ne nuo susilaikinimo – nuo pasididžiavimo. Nuo suvokimo, kad visa tai nebuvo veltui. Ta mergaitė – ne tik mano vyro dukra iš pirmos santuokos. Ji tapo mano. Giminė. Artima. Mūsų naujos šeimos dalis.
Žinau, kad pasaulyje yra daug istorijų, kur pamotė ir pažastė nesurado bendros kalbos. Bet aš laiminga, kad mūsų istorija – visai kita. Taip, buvo klaidų, buvo ašarų. Bet dabar turime pasitikėjimą, pagarbą ir meilę. O ko dar reikia tikrai šeimai?