Niekas iš tavęs nereikalinga

– Sūnau, atsigręžk, kol dar nėra per vėlu! Tas berniukas visiškai į tave nepanašus! Tavo Lina jį iš buvusio vaikino užsinešė, o ant tavęs kabinti nusprendė! Aš tikrai žinau!
– Mama, užteks jau! Domukas mano sūnus… Kodėl tu visad maišai dumblą? Gerai, važiuoju namo.

Giedrė Didžiulienė visą gyvenimą augino sūnų viena. Tarp jos ir Andriaus visada buvo puikūs santykiai: jis niekada nekėlė bardako, gerai mokėsi mokykloje. Sulaukęs, tapo inžinieriumi, kaip troško motina. Atėjo laikas sutvarkyti sūnaus asmeninį gyvenimą. Ji parinko jam nuotaką – gerą merginą Aušrą, savo draugės Dalios dukterį.

Pagal motinos spaudimą Andrius ir Aušra pradėjo susitikinėti, tačiau jų romanas iš karto neklibo. Po kelių mėnesių kankinimų pora išsiskyrė. Vėliau Andrius sutiko Liną. Jų romanas žaibo greičiu virto meile, ir po trijų mėnesių jie susituokė, kas Giedrės Didžiulienės didelio pasipiktinimo nekėlė. Po pusmečio Lina pastojo. Gimė berniukas, suteiktas vardas Domas. Viskas būtų gerai, bet uošvė neištvėrė. Kiekvieno susitikimo metu niurnėdavo:

– Pažiūrėk, į ką ji tave pavertė? Susikraipęs, apleistas…
– Mama, koks apleistas! Marškiniai tiesiog susiminkštė mašinoje…
– Sėsk, bent pavalgyti! Tavoji turbūt nieko nebesugebėja išvirti.
– Mama, vakarieniausiu namie. Lina puikiai gamina.
– Žinau aš jos puikumą… Maltinukus iš parduotuvės ar dar ko gero, koldūnus. O Aušra į konditerio kursus užsirašė. Tokia šauni mergina…

Andrius gynėsi kaip galėjo. Neperdavė žmonos motinos priekaištų, nors jie buvo be pagrindo. Tačiau Giedrė tęsė šaltąjį karą. Ir vieną dieną jos taktika atnešė vaisių…

– Sveikas, sūnau… Kodėl tavo Lina mane vengia? Vis atvažiuoji vienas!
– Mama, kaip ji gali čia ateiti, kai tu viską kritikuoji?
– Kritikuoju, nes yra dėl ko. Kol čia arbatą gurkšnoji, ji turbūt su buvusiu pasimatymus daro. Žinau aš tą jos Kęstutį! Berniukas visai į jį panašus. Ji užsinešė, o tu dabar maitinsi.

Tą vakarą Andrius smarkiai susipyko su motina. Nusivylęs grįžo namo.

– Tėti, tėti, sveikas! – linktelėjo Domukas.
– Sveikas, sūnau. Kaip laikaisi?
– Su mama buvome aikštelėje. Ten buvo dėdė Kęstutis. Jis man šokolado nupirko!

Andriaus galvoje žybtelėjo įtarimas. Vakare surengė interviu žmonai:
– Kodėl susitikai su buvusiu?
– Atsitiktinai sutikom. Jis mus palydėjo namo.
– Kodėl jis mano žmoną ir sūnų lydi? Gal Domukas ne mano, o jo?!
– Andriau, ką tu kalbi? Ar viskas gerai?

Tą naktį įvyko pirmasis didelis pyktis. Nuo tada barniai tapo kasdienybė. Galiausiai Lina, nebeištvėrusi, surinko daiktus ir su sūnumi išsikraustė į Klaipėdą pas tėvus.

Po skyrybų Andriui buvo paskirtos alimentų išmokos. Jis buvo įsitikinęs, kad vaikas ne jo, tačiau teistis nenorėjo. Giedrė Didžiulienė džiaugėsi – pradėjo kampaniją sugrąžinti sūnų su „tobula“ Aušra.

Ir ji laimėjo. Andrius vedė Aušrą. Tačiau iškart po vestuvių naujoji žmona atskleidė savo tikrąjį veidą. Voravo vyrą dėl nieko, reikalavo prabangos.

– Pažiūrėk, Irenos Vytis jau antrą kailinį nupirko! O Didžiuliai automobilį keitė į premium klasės! O aš kaip ubagė vaikštau su praeitmetine striuke ir ant senos „Volkswagen“ važinėju! Koks iš tavęs vyras!

Praėjo penkiolika metų. Andrius dirbo dviem darbais, o Aušra leidosi po kurortus. Vaikų nenorėjo – pirma reikėjo „pagyventi sau“. Giedrė bandė kištis, tačiau Aušra ją greitai sustabdė.

Vieną dieną Andriui paskambino iš ligoninės – Giedrė Didžiulienė, patyrusi insultą, reikalavo priežiūros. Aušra pareiškė:
– Aš prie lovos nesėdėsiu. Sudėkime ją į senelių namus.
– Gal aš iš darbo išeisiu…
– Ar tu normalus? Iš ko gyvensime? Mes dar ketverius metus turim mokėti už mano automobilį!

Giedrė atsidūrė senelių namuose. Po mėnesio ji mirė. Andrius, grįžęs laidotuvėms, užtiko žmoną su kaimynu Mariumi. Surinko daiktus ir persikėlė į motinos butą.

Po laidotuvių Andrius sėdėjo tuščiuose kambariuose. Prisiminė motinos „patarimus“ ir savo gyvenimą – be šeimos, vaikų, draugų. Net automobilio – viskas Aušrai.

– O Domukui jau devyniolika… Įdomu, koks jis dabar? – ištarė į tuštumą.

Kitą rytą jis nusipirko bilietą į Klaipėdą. Radęs namą, laukė prie durų. Pamatė berniuką – savo veidrodinį atspindį.
– Domai… Sūnau…
– Ko čia nori? – šaltai paklausė Domas.
– Aš kaltas… Koks tu… Visai kaip aš! O mama kur?
– Jos jau nėra. Žuvo prieš dešimt metų. Avarijoje…
– O tu? Gyveni su močiute? Galiu padėti…
– Gyvename be tavo pagalbos. Mums nieko nereikia.

Andrius liko verkdamas priešais užrakintas duris. Bandė rašyti, prašyti, bet Domas atsisakė bendrauti. Vėliau sužinojo, kad berniukas studijuoja Vilniuje, tačiau ryšio neatsakė. Andrius liko vienas su tuščia širdimi ir vėluojančiais atgailos žodžiais, kuriuos niekas nebegirdėjo.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

16 + 8 =

Niekas iš tavęs nereikalinga