Norėjau dukros, bet Dievas davė sūnų. Ir verkiau jo vestuvėse…

Aš norėjau dukters, o Dievas davė sūnų. Ir aš verkiau jo vestuvėse…

Kai Ignas ir Gabija šventė didingas, spalvingas, triukšmingas vakarėlį, o kiekvienas svečias pakeldamas taurę džiūgavo dėl jaunųjų, niekas nepastebėjo, kaip salės kampe viena moteris šlapino ašaras. Tai buvo jaunikio motina – Rasa Didžiulienė. Ir jos verksmas buvo ne iš džiaugsmo. Širdį gniaužė ne laimė, o vienatvė, kuri, jai rodėsi, nuo šiol taps nepamainia lydėjove.

Kažkada seniai jos mama tarė: „Sūnų gimdysi – viena liksi. Gimdyk dar, gal bent dukrelę turėsi. Duktė – motinai, sūnus – žmonai.“ Tada Rasa tik nusišypsojo. Atrodė, kad laiko dar daug, kam skubėti?

Jaunystėje ji svajojo apie dukterį. Įsivaizdavo, kaip ryte mušytą mažą apvalų veidelį, kaip pina garbanotas kasytes, susiriša kaspinus. Ji net vardą iš anksto sugalvojo – Austėja. Nupirko rožinius musinukus, paprašė draugės neišmestų savo kūdikio daiktų – gal pravers.

Bet likimas nusprendė kitaip. Gimė berniukas. Ignas. Ir nors joks jis neįsipaišė į Austėjas, buvo toks švelnus, mielas ir garbanotas, kad Rasa ilgai žiūrėjo į jį ir galvojo: „Na, beveik kaip mergaitė…“

Kol jis buvo mažas, net supainiodavo su mergaite. O paskui – užaugo, tapo vyru, savarankišku, tvirtu. Bet charakteris išliko minkštas, geras, atviras. Ji juo didžiavosi. Bet kažkur viduje vis smilkė gailestis – o jei būtų gimusi ta pačia Austėja, jei nebijotų, nebeliktų viena…

Kai Ignas atvedė namo Gabiją, Rasa iškart viską suprato. Jų žvilgsniai, juokas, kaip jie laikėsi už rankų – tai buvo tikra, gryna meilė. Rasa tada ir nesakė to, dėl ko atėjo. Tiesiog paprašė: „Neužsibūk ilgai…“

Ignas paklūdžiai linktelėjo, bet jo akyse jau buvo aišku: šitas bernas nebėra vaikas. Jis – vyras, ir sprendimus priima pats.

Kai po pusmečio jis pranešė, kad ruošiasi vesti, Rasa vos neužduso nuo nuostabos.

– Gal palauk? Bent diplomą gauk… – bandė ji įkalbėti.

– Mama, meilė nelaukia, – nusišypsojo jis. – Mes su Gabija – jėga! Su ja aš galiu viską.

Vestuvės buvo didingos, linksmos, su muzika, šokiais. Ir štai pačiame karštulyje, kai visi linksminosi, Rasa sėdėjo šalia ir tylėdama žiūrėjo į jaunikį. Savo sūnų. Jau ne mažą garbanotą berniuką, o subrendusį žmogų, įžengusį į savo gyvenimą.

Gabija nepastebėjo. Ji priėjo, švelniai uždėjo ranką ant uošvienės peties:

– Rasa Didžiulienė, jūs verkiate? Kas atsitiko?

– Ne, mieloji… Tai tiesiog… emocijos… – atsakė ji ir nusisuko.

Bet Gabija neatsitraukė. Tada Rasa papasakojo jai – apie svajonę apie dukterį, apie baimę likti vienai, apie tai, kaip sunku būti moterimi, kuriai tik sūnus. Gabija klausė, netrukdydama. O paskui apkabino ją.

– Leiskite man būti jūsų dukterimi, – tarė ji. – Aš labai norėčiau.

Nuo tada viskas pasikeitė. Gabija su Ignu išsinuomojo butą, o vėliau nusipirko savą. Gyveno atskirai, bet visada kviesdavo Rasą pas save. Šventėms, savaitgaliams. Gabija dažnai skambindavo, patarimo paklaudavo. O paskui… gimė anūkė. Tokia garbanota, tokia miela – Ignas į– O ta pati Austėja, kurią svajojau, – pasakė Rasa, laikydama anūkę rankose.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

20 + one =

Norėjau dukros, bet Dievas davė sūnų. Ir verkiau jo vestuvėse…