Gabija grįžo iš mokyklos šiokiadien geros nuotaikos. Šiandien klasėje rinko pinigus gėlėms ir dovanai klasės auklėtojai. O Lukas pasakė, kad moterims patinka rožės. Jis žiūrėjo taip, lyg kalbėtų būtent jai.
Jo žvilgsnis privertė Gabijos širdį plakti greičiau. Ji nusprendė, kad tai užuomina jo kovo 8-osios dovanai. Merginos tikrai pavydės.
Lukas jai patiko iš karto, kai tik pirmą kartą atėjo į jų klasę. Praėjusiais metais jo tėvą perkėlė tarnauti į karinę dalį jų mieste. Jis atrodė toks savimi tikras, laisvas. Atrodė, kad jam visiškai nerūpi, ką kiti galvoja. Būtent tai ir traukė Gabiją. Ji visada nerimavo dėl svetimų nuomonių, bijodavo atrodyti kvailai ar juokingai.
Klasės draugai naujoką iš karto priėmė, gerbė jo nuomonę. Net mokytojai jo klausė.
Vasario pabaiga, bet jau pajutoma pavasaris: paukščiai gieda rytais, saulė šildo vis dažniau, stogo ledo varveliai tirpsta, su krintančiais lašais. Širdį spaudė kažkokio paslaptingo laukimo jausmas.
Gabija atidarė buto duris ir iš karto išgirdo šauksmus. Tėvai vėl pyko. Jau nuo to pykinta. Nuotaika smarkiai pablogėjo. Anksčiau viskas buvo gerai – jie tryse važiuodavo prie jūros, linksmai praleisdavo Naujuosius su fejerverkais. O jei jie išsiskirs? Ar nieko daugiau nebebus?
Klasės draugės Monikos mama persipjovė venas, kai tėvas išėjo. Monika verkdavo pamokose. O Austėja sakė, kad net patogu, kai tėvai gyvena atskirai – abu duoda dovanų ir pinigų. Bet ar laimė – tai?
Staiga tyla. Gabija ant pirštų galų priėjo prie pusiau atvertų durų ir pažvelgė į virtuvę. Tėvas stovėjo prie lango, nugarą atsukęs. Mama sėdėjo prie stalo, veidą paslėpusi delnuose. Jos pečiai drebėjo. Gabija suprato, kad mama verkiGabija pamažėle atsiduso, prisiminusi savo berniuką Ipolitą, kuris vakar padėjo jai suprasti, kad šeimos problémos galiausiai viską suderina, o ne sunaikina, ir tada ji atsitiesė, įėjo į virtuvę ir tyliai pasakė: “Aš jūs myliu, tėveliai, ir noriu, kad būtume kartu.”