Vilma nervingai patvarkė marškinių apykaklę ir apsidairė – stovėjo prie senos penkiaukštės Vilniaus senamiestyje. Rankose – gėlių puokštė būsimai uošvei ir dėžutė naminių pyragaičių. Šiandien turėjo susipažinti su savo sužadėtinio Dominyko motina – Gražina. Diena, nuo kurios priklausė daug kas. Ir, kaip paaiškėjo vėliau, ne veltui jaudinosi…
Gražina, Dominyko motina, sutiko juos griežtai, bet mandagiai. Butas – erdvus, tvarkingas, su senamadiško tvirtumo atspalviu. Ant stalo – salotos, kumpis, naminių marinuotų daržovių. Matyt, ruošėsi. Tik jos žvilgsnis neapgavo – šaltis, nepasitikėjimas, vertinantis paniekinimas.
– Na, Vilma, ką tu dirbi? Kur tavo tėvai? Kaip su būstu, finansais, planais? – klausimai srūvo vienas po kito. Vilma stengėsi atsakyti ramiai, santūriai.
Bet įtampa augo. Kai kambaryje užkibo nepatogi tyla, Gražina staiga tarė:
– Dominiuk, ateik, padėk man virtuvėje, ten liko balandėlių.
– Žinoma, mama, – paklusniai atsakė jis.
Jie išėjo, bet Vilma aiškiai išgirdo Gražinos balsą iš virtuvės. Iš pradžių šnibždėdama, o paskiau vis garsiau.
– Tu iš proto išėjai? Tokia verslininkė, užsispyrusi. Aš ją kepyklėlėj mačiau – grindis šlavė! Ar tau tokia žmona?! Tu toks gražuolis, savo verslas, o ji tave traukia pas save! Į priemiestį, į pakraštį! Ko jai reikia nuo tavęs? Tu butą turi, mašiną, statusą! O ji ką?
Vilmos širdis mušė kaip varpas. Rankos atšalo. Ji atsistojo, tyliai, be triukšmo, užsivilko striukę ir išėjo. Jokių isterijų, jokių scenų. Tik šaltis krūtinėje ir tylus “viskas aišku”.
Su Dominyku jie susipažino kepyklėlėje. Jis dažnai užsukdavo pyragaičiams sau ir mamai. Kartą būtent Vilma stovėjo prie kiosko. Tarp jų iškart kažkas žibtelejo – žvilgsnis, šypsena, keli žodžiai.
– Mamai su cinamonu, man su aguonomis, ir dėžutę eklerių. O jus galima pakviesti vakare pasivaikščioti?
– Šiandien jokiu būdu, man pamaina iki vėlyvos nakties. Gal kitą kartą.
Po pusmečio jis padarė pasiūlymą. Paaiškėjo, kad jis turi nedidelį kepyklų tinklą – verslą, kurį palikusi motina. Ji pradėjo, jis plėtojo. Dirbo neatsisakydamas jokio darbo – galėjo ir grindis nušluostyti, ir prie kasos pastovėti.
– Pas mane viskas paprasta, – sakydavo Vilma. – Mama, senelė, sesuo. Butas – didelis, likęs mamai iš tėvo. Ten gyvename.
– O aš su mama. Turime trijų kambarių butą. Galvojau, tu pas mus persikelsi.
– Ne. Aš nepaliksiu senelės. Galime įsigyti kažką bendro, bet pas jūs nevažiuosiu.
– Tai kaimas!
– Tai modernus namas priemiestyje. Nepainiok.
Po nemalonių vizito Vilma vengė vestuvių diskusijų. Dominykas įkalbėjo:
– Mama tiesiog nerimauja. Ji tave priėmė. Išsiaiškino informaciją, viską sužinojo. NorVilma suvokė, kad tikroji laimė slypi ne sužadėtiniuose ar uošvėse, o savo širdyje – ir nusprendė gyventi taip, kaip svajojo dar maža mergaitė, nepriklausoma ir laisva.