Nutariau nutraukti bendravimą su motina, nes ji stojo į mano buvusio vyro pusę ir kaltino mane dėl mūsų skyrybų.
Mano motina savo prioritetus išdėstė dar prieš aš galutinai išėjau nuo pirmojo vyro. Ji jį iškėlė į šventųjų rangą, o mane kaltino dėl visų ginčų ir nesusipratimų. Po skyrybų ji toliau bendravo su juo ir nepraleisdavo progos pasakyti dabartiniam mano vyrui, koks “idealus” buvo pirmasis anūkas.
Žinoma, tokie pokalbiai gadino mano santykius tiek su vyru, tiek su motina. Galiausiai aš nusprendžiau: jei motinai taip brangus mano buvęs, tegu su juo ir bendrauja. O aš – išeinu iš šios dramos.
Su Tautvydu susituokėme iškart po universiteto. Turėjome aistringą romana, viskas vyko greitai, ir po kelių mėnesių surengėme puikias vestuves. Motina buvo be proto dėl anūko, beveik nešiojo ant rankų. Iš pradžių tai atrodė miela, vėliau pradėjo erzinti.
Pusę metų viskas buvo gerai – rūpinimasis, meilė, švelnumas. Bet tada kažkas sugriuvo. Mano vyras tapo agresyvus, irzlus, pikta. Prasidėjo nuolatinės rietenos. Kelis kartus išvažiavau pas motiną, tikėdamasi pagalbos, bet gaudavau tik priekaištus. Motina visada buvo jo pusėje.
Kai ji atvažiuodavo pas mus, iš karto pradėdavo: ne taip išvalyta, ne taip išvirtą, ne taip išlyginta. Ir jokie mano argumentai, kad esu pavargusi nuo darbo ar blogai jaučiuosi, ją nedomino. „Moteris turi būti namų šeimininkė! Jei nepatinka – tegu vyras išsako! Jis pas tave gražuolis, o tu… nei veido, nei figūros, ir charakteris sunkus!“ – kartodavo kaip mantrą.
Bandžiau jai priminti, kad ji pati du kartus ištekėjo ir abu kartus išsiskyrė, bet gaudavau tik įžeidimų srautą. Su Tautvydu nugyvenome šiek tiek daugiau nei dvejus metus. Taškas buvo padėtas, kai jis pirmą kartą smogė man. Tyliu pakėliau daiktus ir išėjau. Kitą rytą parašiau skyrybų prašymą.
Motina įniršo. Ji pareiškė, kad jei vyras pakėlė ranką, vadinasi, aš jį į taiPalikau tą namą ir niekada negrįžau, nes supratau – kartais meilė turi ribas, o savigarba neturi.