Pagaliau atradau asmeninį gyvenimą, tačiau mano dukra mano, kad esu pamišusi ir uždraudė susitikti su anūke.

Galiau turiu savo asmeninį gyvenimą — bet mano dukra mano, kad esu beprotė, ir uždraudė matytis su anūke.

Visų savo gyvenimą skyriau dukrai. Vėliau — anūkei. Niekada nesiskundžiau, nieko nereikalavau už tai. Bet atrodo, jos abi pamiršo, kad aš ne tik nemokama auklė ar namų šeimininkė. Aš esu moteris. Su savo jausmais, norais ir teise į laimę.

Man buvo dvidešimt vieni metai, kai ištekėjau. Vyras — Tadas — buvo ramus, tylus, sunkiai dirbantis žmogus. Gyvenome kukliai, bet taikoje. Kai dukrai sukako dveji metai, jis išvyko į komandiruotę — sunkvežimiu, pristatyti kokių nors prekių. Ar grįžo? Ne. Jis žuvo. Kaip — man taip ir nepasakė. Likau viena su mažute Rūta rankose.

Vyto tėvai jau buvo mirę, mano gyveno kitame mieste. Pagalbos niekur nelaukė. Vienintelė išgelbėjimo viltis buvo Tado palikta buto nuosavybė. Bandžiau dirbti iš namų — davinėjau prasmesnes pamokas, nes pagal išsilavinimą esu mokytoja. Bet, patikėkite, mokyti, kai po butą šokinėja kaprizingas vaikas, nėra lengva užduotis.

Vėliau mama pasiėmė Rūtą pas save. Beveik du metus ji gyveno pas močiutę ir senelį, kol aš varčiausi kaip voverė ratu. Dirbau mokykloje, vakarais daviau papildomas pamokas. Kiekvieną savaitgalį važiuodavau pas dukrą. Kiekvieną kartą, kai iš jos išeidavau, širdis skildavo.

Kai Rūta pradėjo lankyti darželį, meldžiausi, kad ji nesirgtų, nes neturėjau galimybės sėdėti namie. Laimei, dukra pasirodė stipri. Tada buvo mokykla. Vėliau — universitetas. Viską tempti teko vienai. Nuo ryto iki vakaro darbas, kad nupirkti jai gerus drabužius, batus, maistą, užsiėmimus.

Kai ji baigė mokslus ir įsidarbino, pirmą kartą pajutau: viskas. Aš laisva. Tik laisva — tai reiškia viena. Mano tėvai mirę, draugių neturėjau, visada varčiausi rūpesčiuose. Net katė tapo vienintele pašnekovė.

Ir tada gimė Ugnė. Persikėliau pas dukrą kelis mėnesius prieš gimdymą — padėdavau su pirkimais, skalbiniais, maisto gaminimu, rinkdavome „nerimo kuprinę“ į gimdymo namus. Vėliau visiškai perėmė mažosios priežiūrą — Rūta anksti grįžo į darbą.

Bet nesiskundžiau. Atvirkščiai — sužydėjau. Vėl pajutau, kad esu reikalinga. Kai Ugnė pradėjo lankyti mokyklą, imdavau ją po pamokų. Pietaudavome, darydavome namų darbus, vaikščiodavome parke. Vieną tokį pasivaikščiojimą sutikau Mantas.

Jis taip pat buvo senelis — augino anūkės. Jo istorija daug kuo priminė mano: našlys nuo jaunystės, padėjo dukrai. Pradėjome kalbėtis. Ir pokalbiai vis pratindavosi. O vieną dieną jis pasiūlė susitikti… be anūkių. Pučiam kavos.

Atvirai? Susipainiojau. Paskutinį kartą mane kvietė į pasimatymą prieš trisdešimt metų. Bet sutikau. Taip į mano gyvenimą grįžo džiaugsmas. Lankydavomės kino teatruose, parodose, tiesiog vaikščiodavome. Vėl pajutau save moterimi.

Bet dukra to nesuprato. Rūta paskambino ryte:

— Mes su Dominyku norime nuvykti pas draugus. Paliksime Ugnę pas tave savaitgaliui, gerai?

— Atsiprašau, brangioji, bet pati tuomet išvykstu porai dienų. Reikėjo įspėti anksčiau.

— Ką, vėl su tuo savo… Mantu? — piktai sumur— Taip, vėl su Mantu, — atsakiau ramiai, — nes pagaliau gyvenu savo gyvenimą, o ne tavo reikalus.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

five − 4 =

Pagaliau atradau asmeninį gyvenimą, tačiau mano dukra mano, kad esu pamišusi ir uždraudė susitikti su anūke.