Pagaliau turiu asmeninį gyvenimą, bet dukra mane vadina beprote ir nebeleidžia matytis su vaikaite.

Galiausiai ir aš sulaukiau savo asmeninio gyvenimo — tačiau mano dukra mano, kad išprotėjau, ir uždraudė matytis su anūke.

Visą savo gyvenimą aš skyriau dukrai. O vėliau — anūkei. Niekada nesiskundžiau, nieko nereikalavau užtat. Bet atrodo, abi jos pamiršo, kad aš ne tik nemokama auklė ir namų šeimininkė. Aš esu moteris. Su savo jausmais, troškimais ir teise į laimę.

Man buvo dvidešimt vieneri, kai ištekėjau. Vyras — Tadas — buvo tylus, ramus žmogus, sunkiai dirbantis. Gyvenome nepasiturint, bet ramiai. Kai dukrai sukako dveji metai, jis išvyko į komandiruotę — sunkvežimiu, pristatyti prekių. Ar sugrįžo? Ne. Žuvo. Kaip — man taip ir nepasakė. Likau viena su mažute Onyte rankose.

Vyro tėvai jau buvo mirę, o mano gyveno kitame mieste. Pagalbos laukti nebuvo iš ko. Vienintelė išgelbėjimo viltis buvo Tado palikta buto dalis. Bandžiau dirbti iš namų — davėsi privačias pamokas, nes išsilavinimu esu mokytoja. Tikėkit, mokyti, kai po butą šokinėja įniršęs vaikas — ne pats lengviausias darbas.

Vėliau mama pasiėmė Onę pas save. Beveik dvejus metus ji gyveno pas močiutę ir senelį, kol aš suktausi kaip voverė ratelyje. Dirbau mokykloje, vakarais tvarkiau papildomas pamokas. Kiekvieną savaitgalį važiavau pas dukrą. Kaskart, kai turėjau iš jos išeiti, širdį skaudėjo kaip peiliu.

Kai Ona pradėjo lankyti darželį, meldžiausi, kad nesirgtų, nes neturėjau galimybės sėdėti namie. Ir, laimei, dukra išaugo sveika. Paskui buvo mokykla. Po to — universitetas. Viską tempiau viena. Nuo ryto iki vakaro darbas, kad galėčiau nupirkti jai gerus drabužius, batus, maistą, užmokėti už papildomus užsiėmimus.

Kai ji baigė mokslus ir įsidarbino, pirmą kartą pajutau: viskas. Aš laisva. Tik štai laisvė tapo vienatve. Mano tėvai mirę, draugių niekada neturėjau, visą laiką varčiausi su rūpesčiais. Net katė tapo vienintele bendrakele.

Tada gimė Gražuolė. Kelis mėnesius prieš gimimą persikėliau pas dukrą — pagelbėjau ruošiantis, skalbiau, virtuvėje padėdavau, kartu susirengėm „nerimo krepšį“ į gimdymo namus. Po to visiškai perėmėm anūkės priežiūrą — Ona greit grįžo į darbą.

Bet nesiskundžiau. Priešingai — sužydėjau. Vėl pajutau, kad kam nors reikalinga. Kai Gražuolė pradėjo eiti į mokyklą, imdavau ją po pamokų. Valgydavom prie bendro stalo, darydavom namų darbus, vaikščiodavom parke. Per vieną tokią pasivaikščiojimą sutikau Petrą.

Jis taipIr pradėjome pasakoti vieni kitiems savo istorijas, tarsi seni draugai, kuriuos gyvenimas išskyrė, bet laikas vėl suartino.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

4 × 5 =

Pagaliau turiu asmeninį gyvenimą, bet dukra mane vadina beprote ir nebeleidžia matytis su vaikaite.