Pagaliau turiu asmeninį gyvenimą, bet mano dukra mano, kad esu pakvaišusi, ir draudžia matytis su anūke.

Galiausiai turiu savo asmeninį gyvenimą – bet mano dukteris mano, kad esu pamišusi, ir uždraudė matytis su anūke.

Visą savo gyvenimą atidaviau dukteriai. Vėliau – anūkei. Niekada nesiskundžiau, nieko nereikalavau atgal. Bet, matyt, abi pamiršo, kad esu ne tik nemokama auklė ir namų šeimininkė. Aš esu moteris. Su savo jausmais, norais ir teise į laimę.

Man buvo dvidešimt vieneri, kai ištekėjau. Vyras – Tadas – buvo tylus, ramus žmogus, darbštus. Gyvenome nepasiturint, bet ramiai. Kai dukrai buvo dveji metai, jis išvažiavo į komandiruotę – sunkvežimiu, pristatyti kokių nors prekių. Ar grįžo? Ne. Jis žuvo. Kaip – man taip ir nepaaiškino. Likau viena su mažyte Gabriele.

Vyro tėvai jau buvo mirę, mano gyveno kitame mieste. Pagalbos laukti nebuvo iš ko. Vienintelis išsigelbėjimas – Tado palikta būstas. Bandžiau dirbti iš namų – daviau privačias pamokas, nes pagal išsilavinimą esu mokytoja. Bet tikėkit, mokyti, kai po butą bėgioja įniršęs vaikas, – ne lengva užduotis.

Vėliau mama pasiėmė Gabrielę pas save. Beveik dvejus metus ji gyveno pas močiutę ir senelį, kol aš sukimojausi kaip voverė ratelyje. Dirbau mokykloje, vakarais daviau papildomas pamokas. Kiekvieną savaitgalį važiuodavau pas dukrą. Kaskart, kai turėdavau iš jos išeiti – širdis skaldavosi.

Kai Gabrielė pradėjo lankyti darželį, meldžiausi, kad nesirgtų, nes neturėjau galimybės sėdėti namie. Ir, laimei, dukra pasirodė tvirta. Vėliau – mokykla. Vėliau – universitetas. Vėl viską tempiau viena. Nuo ryto iki vakaro darbas, kad jai nupirčiau gerus drabužius, avalynę, maistą, užsiėmimus.

Kai ji baigė mokslus ir įsidarbino, pirmą kartą pajutau: viskas. Aš laisva. Tik laisva – tai reiškia viena. Mano tėvai mirė, draugių neturėjau, visą laiką sūkuriau rūpesčiuose. Net katė tapo vienintele pašnekovė.

Ir tada gimė Austėja. Peržengiau kelią pas dukrą kelis mėnesius prieš gimimą – padėjau su pirkimais, skalbiniais, maisto gaminimu, surinkau kartu su ja „bauginamą krepšį“ į gimdymo namus. Vėliau visiškai perėmau rūpinimąsi kūdikiu – Gabrielė anksti grįžo į darbą.

Bet nesiskundžiau. Priešingai – aš sužydėjau. Vėl jaučiausi reikalinga. Kai Austėja pradėjo lankyti mokyklą, pradėjau ją pasiimti po pamokų. Pietaudavom, darydavom namų darbus, vaikščiodavom parke. Vieną tokią dieną sutikau Algį.

Jis taip pat buvo senelis – augino anūkę. Jo istorija daug kuo priminė mano: anksčiau našlys, padėjo dukrai. Pradėjom kalbėtis. Pokalbiai vis pailgėdavo. O tada jis pasiūlė susitikti… be anūkių. Už puodelio kavos.

Atvirai? Susimaišiau. Paskutinį kartą mane pakvietė į pasimatymą prieš trisdešimt metų. Bet sutikau. Taip į mano gyvenimą grįžo džiaugsmas. Lankėmės kine, parodose, tiesiog vaikščiojom. Vėl jaučiausi moterimi.

Bet dukra to nesuprato. Gabrielė paskambino man ryte:

„Mes su Dovilė”Manęs reikia, mama,” staiga išgirdau jos balsą telefono ragelėje, ir ašar…ir taip suvokiau, kad kartais viskas susitvarko, kai tiesiog užtenka laukti.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

15 − six =

Pagaliau turiu asmeninį gyvenimą, bet mano dukra mano, kad esu pakvaišusi, ir draudžia matytis su anūke.