Paimk ją, aš daugiau negaliu! Man net prisiliesti bjauru!

Austėja, paimk ją! Aš jau nebegaliu! Man net prisiliesti prie jos šlykštu!
Edita purtėsi. Vaikas ant jos rankų verkė.
Austėja paėmė rankomis dukterėčią ir linktelėjo.
– Gerai. Bet tai tavo sprendimas, vėliau pretenzijų nebus?
– Ne, kokios pretenzijos?! Pasiimk ją, ji man nereikalinga!
Mažylė atėjo į pasaulį tik prieš mėnesį. Nuo pat nėštumo pradžios su Edita kažkas buvo negerai. Austėja sietė nuotaikos svyravimus su vėlyvu nėštumu. Sesuo jau daugiau nei septynerius metus buvo našlė. Vyresni vaikai jau užaugo ir gyveno savarankiškai. Kelionė prie jūros, trumpas romanas ir netikėtas nėštumas buvo visiems didelė staigmena. Edita niekada nebuvo linkusi į spontaniškumą. Pradžioje atrodė, kad būsimas vaikas Editai teikia džiaugsmą. Tačiau vėliau Austėja pastebėjo, kad sesuo tai perka kūdikio rūbelius, tai staiga savaitėmis tyli, lyg užsidariusi už akmeninės sienos.
Prieš pat gimdymą Edita staiga nustojo bendrauti su artimaisiais. Neatsiliepė nei mamai, nei sesei, nei vaikams. Austėja skambino pavojaus varpais ir rado seserį gimdymo namuose, kur ji ketino atsisakyti vaiko.
– Edita, kas tau yra? Kodėl?
– Nežinau. Nieko nejaučiu. Ji svetima.
– Kaip svetima?! Ką kalbi! Tai tavo vaikas!
– Ne mano bus! – Edita nusisuko į sieną.
Austėja prikalbino „sunkųją artileriją“ ir parsivežė mamą. Edita sutiko pasiimti vaiką. Mama įkalbėjo seserį pagyventi su ja, prisidengusi pirmomis savaitėmis reikalinga pagalba. Iš tikrųjų visi žiūrėjo į Editą. Ji rūpinosi vaiku, viską darė automatiškai, nepasiliko ilgiau nei reikėjo šalia dukters. Vardą davė močiutė, ant rankų nešiojo teta.
– Edita, aš ją paimsiu. Auginsiu, bet po kiek laiko, kaip manai, ką ji vadins mama?
– Man vis tiek. Tik ne mane.
Po savaitės popieriai buvo sutvarkyti ir Austėja tapo oficialia savo dukterėčios globėja. Edita išvažiavo į kitą miestą.
Mažoji Anelė augo neramia ir juokingu akytėmis vaiku. Anksti pradėjo vaikščioti, anksti kalbėjo. Mama vadino Austėją.
Praėjo dvylika metų.
– Mama, šiandien trys penketukai, rytoj einame su klase į kiną, – skambantis balsas užpildė butą.
– Tai ji?
– Taip, Edita, tai ji. Prašau tavęs…
– Sveiki! Aš Anelė, o jūs?
Virtuvės duryse stovėjo didelė akligere mergaitė, žvelgusi nustebusiomis akimis į moterį, sėdinčią prie stalo, ir į mama, kuri balta kaip kalkė stovėjo prie lango.
– Aš… Edita. Aš tavo mama, Anele.
– Aš prašiau! – Austėja pasipiktinusi žiūrėjo į seserį ir prie jos žengė. – Anele! Aš viską paaiškinsiu!
– Nereikia, mama. Klausykime. Ir ką? Sakote, kad esate mano mama. Ir?
– Aš atvažiavau dėl tavęs. Noriu, kad gyventum su manimi.
– Kodėl?
– Tu mano dukra.
– Ne, ne jūsų. Turiu vieną mamą, ji stovi čia. Kitos man nereikia! O jus matau pirmą ir, tikiuosi, paskutinį kartą gyvenime. – Anelė apsigręžė ir išėjo iš virtuvės.
Austėja nusilpusi nukrito ant kėdės.
– Ir ko tu pasiekei?
– Kol kas nieko. Bet pasieksiu, patikėk. Reikės, net per teismą.
– Kam tau to reikia? Tu pati jos atsisakei, nenorėjai jos matyti. Niekas nesuprato, kodėl ir kam tu tai padarei. O dabar, tiek metų prabėgo, atėjai ir nori, kad ji tau į kaklą kristų? Atleisk, Edita, važiuok dabar pas mamą, paskui kalbėsimės, man reikia pas dukrą.
– Pas dukterėčią! – Edita pakilo.
Austėja tik atsiduso. Uždariusi duris, ji nuėjo į Anelės kambarį.
– Anele…
– Mama, palauk. Prieš pradėdama aiškinti, noriu pasakyti. Aš viską žinau. Prieš metus, prisimeni, darėme tvarką pas močiutę. Radau globos dokumentus. Iš pradžių baisiai pykau, kad nieko nesakėte, paskui norėjau jos susitikti, kad paklausčiau – kodėl? Bet tada supratau, kad man to nereikia. Tu mano mama! Kitos man nereikia!
– Anelė, mano mergaite! Aš tavęs neatiduosiu niekam.
– Aš ir pati savęs neatiduosiu – nusijuokė Anelė. – Prisimeni mano klassdraugį Roką? Skambink jo mamai, ji juristė, specializuojasi šeimos teisėje.
– Na žinai, dukra, per greitai nesistenk suaugti. Sugalvojo viską. Aš dar čia esu didelė ir mama, minutei. – Austėja nusijuokė atsakydama ir apkabino mergaitę. – Paskambinsim, žinoma, viską išspręsim.
Buvo daug nervų, teisminių ginčų, bet teismas paliko viską kaip yra. Buvo atsižvelgta į Anelės nuomonę, kuri kategoriškai atsisakė gyventi su savo biologine motina ir ją pripažinti.
Seserys stovėjo prie teismo pastato.
– Na štai, pagaliau šis košmaras baigėsi. – Austėja su palengvėjimu atsiduso. – Ką dabar darysi?
– Išvažiuosiu, Austėja. Netrukdysiu. Padėsiu, neatsisakyk. Ant Anelės seniai atidaryta sąskaita, dokumentai pas mamą, palikau.
– Kam viso to reikėjo, Edita, ir kodėl tada jos atsisakei?
– Nebuvo romano, Ausė, nieko nebuvo. Buvo tamsus parkas, vėlus vakaras.
Austėja sustingo.
– Ir tylėjai?! Tiek metų viską laikai savyje?
– Nieko negalėjau pakeisti. Todėl tylėjau. Iš pradžių net nesupratau, kad laukiuosi, galvojau menopauzė, bet vėliau buvo per vėlu. Anelei nesakyk. Tegul nežino. Tai ne jos gyvenimas, mano. O man ji gal kada nors atleis.
Austėja apkabino seserį, ir abi pažvelgė į Anelės pusę, kur ji stovėjo su močiute.
– Kartais baisiausia gali virsti nuostabiausia. Ji tokia graži! – Edita nusivalė akis, ir Austėja po daugelio metų pirmą kartą pamatė sesers veide šypseną.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

15 − 2 =

Paimk ją, aš daugiau negaliu! Man net prisiliesti bjauru!