Lauk manęs
Rimvydas išlipo iš traukinio ir giliai įkvėpė gimtojo miesto oro. Jis buvo aplankęs daugybę šalių, bet niekur kitur oras nebuvo toks pat švelnus ir širdžiai artimas.
Jis ėjo pažįstamais vaikystės takais, pastebėdamas menkiausius pokyčius. Štai ir jo kiemas – tarp keturių plytinių penkiaaukščių, dviejų ilgų su penkiais įėjimais ir dviejų trumpų su dviem. Kiemas didelis, padalintas į dvi dalis: vaikų aikštelę su marga čiuožykla, smėlio dėžę ir keliomis paprastomis sporto priemonėmis. Anksčiau čia buvo sūpynės ir geležinis pusrutulis, vadinamas „voratinkliu“. Nukritęs nuo jo, Rimvydas liko su randu virš antakio.
Kitoje kiemo pusėje – aptvertas futbolo laukas su vartais ir krepšinio stulpu. Žiemą čia liejusi ledo ritulio aikštę. Ankstyta rytą kieme nieko nebuvo. Jei būtų kamuolys, Rimvydas būtų jį smūgiavęs į vartus, kaip senais laikais.
Ech, kokie laimingingi tie laikai. Saulius išvyko kažkur į Sibirą, susituokė, turi du vaikus. O Donatas jau antrą kartą sėdi kalėjime. Taip, gyvenimas juos išsklaidė į skirtingas puses.
Iš įėjimo išėjo vyras su šunimi, ir Rimvydas pašuko, kad neuždarytų durų. Nuo silpnos lemputės maža naudos. Teko stovėti, kol akys priprato prie pusmėklio. Kiek bandyta įsukti stipresnių lempučių, vis jas kas nors pakeisdavo į menkesnes. Taip buvo visada. Nuostabu, kaip niekas nesulaužė kojų tamsiame ir siaurame laiptyne.
Rimvydas užlipo į antrą aukštą ir sustojo prie geležinių durų dešinėje. Čia gyveno Gabija. Ne Gabė ir ne Gabužė, o Gabija. Taip ji prašė save vadinti. Jo pirmoji ir beviltiškai neišgirdinta meilė.
Anksčiau jis dažnai spaudžiau skambutį ir bėgdavo į savo trečią aukštą. Ten laukdavo, kol Gabija atsidarys duris. Pagalvojo padaryti tą patį, bet jau nebe toks greitas bėgikas. Be to, suaugusiam vyrui nepriklauso elgtis kaip vaikui. Jis ir taip nebuvo tikras, ar ji čia vis dar gyvena.
Jis nusišypsojo ir toliau lipo į trečią aukštą. Štai jo buto durys. Visada atidarydavo mama, net kai tėvas dar buvo gyvas. Jis mirė prieš dvejus metus. Rimvydas tuo metu buvo jūroje ir negalėjo atvykti į laidotuvės.
Jis nuspaudė skambutį. Netrukus pasigirdo spynos pasileidimas, ir durys prasidarė. Pamatžiusi sūnų, mama iš karto platJis prisiglaudė prie jos ir suvokė, kad šis namas visada buvo čia – ne tik plytose ir durų skambučiuose, bet ir šitoj širdyje, kuri laukė, net kai jis to nežinojo.