Palaukite manęs, brangioji!

Lauk manęs, Gabija Vytautaitė!

Paskambino skambutis, o mokyklos koridorius pamažu sutilo. Mokytojai išsiskirstė po klases, skubindami vėluojančius mokinius.

Prie langų šniokštė jauna lapija, o saulė viliojo į lauką. Gabija Vytautaitė sustojo prieš klasės duris. Jai, kaip ir mokiniams, norėjosi viską mesti ir pasivaikščioti pavasario mieste. Ji atsiduso ir įėjo į klasę. Septintos „b“ klasės mokiniai triukšmingai atsistojo.

„Labas rytas. Sėskitės, prašau“, – tarė ji, eidama link mokytojo stalo.

„Kas šiandien nesate?“ – paklausė ji, greitai apžvelgdama klasę.

Puiki mokinė Austėja Vilkaitė atsistojo ir pasakė angliškai, kad Grybauskaitė serga, o trūksta ir Dominyko Didžiulio. Ji visada greitai reaguodavo, nes geriausiai mokėjo anglų kalbą. Klasėje sklido nepatenkimo murmesys.

„Rokai, kas su Dominyku?“ – paklausė Gabija Vytautaitė lietuviškai.

Rokas Stankevičius buvo Dominyko kaimynas.

Visi mokykloje žinojo, kad Dominyko tėvas prieš metus išėjo iš kalėjimo, niekur nedirbo, gėrė ir žiauriai mušė žmoną. Sūnui taip pat tekdavo, kai jis gindavo motiną. Dominykas dažnai atėidavo į pamokas su mėlynėmis. Prieš kūno kultūros pamoką jis įeidavo į persirengimo kambarį paskutinis, kad vaikinai nematytų jo kūno juodų mėlynių. Bet visi žinojo, kad tėvas pakelia ranką. Kaimynas Rokas Stankevičius papasakojo.

Gabija jautė simpatiją Dominykui ir gailėjosi jo. Berniukas gražus, savo amžių pranokstantis. Nelaimingose šeimose vaikai bręsta anksčiau. Jis mokėsi gerai, greitai visa suvokdavo. Tik anglų kalba jam nesisekė, bet jis stengėsi.

Po studijų Gabija grįžo į savo mokyklą kaip anglų kalbos mokytoja. Jai nenorėjosi palikti motinos vienos, todėl neišvyko į Vilnių, nei įsidarbino privačioje mokykloje, kaip daugelis jos kursiokių.

Vyresniems mokiniams anglų kalbą dėstė patyrusi mokytoja. Gabijai atiteko vidurinė mokykla. Iš pradžių, žinoma, jai gadindavo pamokas, bet paskui priprato ir pamilo jauną mokytoją. Ji rengdavosi griežtai, bet po apsimestiniu rimtumu dažnai švietė šypsena ir linksmas žvilgsnis.

Mergaitės perėmė pradedančios mokytojos manieras, o berniukai savo įsimylėjimą slėpė už šiurkštumo. Nuo šių metų Gabija Vytautaitė ėmėsi klasės vadovavimo septintai „b“.

„Gabija Vytautaitė, vakar jo tėvas vėl prisigėrė, mušė Dominyko motiną. Rėksmus girdėjo visas namas. Naktį greitoji pagalba nuvežė motiną į ligoninę. Dominykas iškvietė, kai tėvas užmigo. O jie jau ir policiją iškvietė. Tėvą suėmė, o Dominyką taip pat, kol ras giminaičius.“

„Kaip?!“ – sušuko Gabija Vytautaitė ir vėl apžvelgė klasę. Užtildę mokiniai laukė, kad ji ką nors paaiškins. Ką pasakyti?

„Gerai, po pamokų nueisiu į policiją ir viską sužinosiu.“

Klasėje nuskambėjo palengvėjimas.

Gabijos akyse stovėjo trylikos metų Dominyko veidas. Kiek kartų ji klausė, ar jam reikia pagalbos, bet jis išsigandęs purtė galvą. Pamokose ji dažnai pagalbdavo jo veriantį žvilgsnį, nuo kurio susimąstydavo ir rausdavo.

Klasė užtildo, laukdama.

„Na, pradėkime…“ – tarė ji tyčia linksmai.

Pertraukoje Gabija nuejo pas direktorių.

„Jonai Kazimierai, Didžiulis…“

„Žinau, Gabija Vytautaitė. Jau man skambino iš policijos. Kol jie ieško jo giminių. Jei nerGabija su Dominyku ir Austėja rudenį persikėlė gyventi į Kauną, kur jie visi kartu atrado laimę naujoje šeimoje.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

fourteen − 11 =

Palaukite manęs, brangioji!