Palikime ją čia, tegu pati išgyvena! – tarė jie, numetę senolę į pusnį

„Palikime ją čia, tegu pati miršta!“ – kalbėjo jie, mesdami senelę į pusnį. Niekšai nesuprato, kad bumerangas netrukus sugrįš.

Valentina Petraitė ėjo link savo laiptinės. Senjoros ant suoliuko aptarinėjo šalia neseniai pastatytą automobilį.

– Kam jis priklauso? – paklausė Valentina.
– Mums nežino! – atsakė viena iš senjorų. – Tikriausiai pas Mariją. Pas senelius tokie brangūs automobiliai neatvyksta.
– Pas mus tik greitosios pagalbos atvažiuoja! – pridūrė kita senjora.

Kaimynės dar šiek tiek kalbėjosi apie valdžią ir visas apkalbas. Ir štai išėjo ta pati Marija, pas kurią atvažiavo brangus automobilis. Ji nuėjo savo reikalais, visiškai nekreipdama dėmesio į kaimynes ir automobilį, pastatytą ant vejos. Valentina Petraitė skubiai grįžo namo.

– Valentina Petraitė? – ištarė vyras, pamatęs ją laiptinėje. – Ar mane prisimenate? Mes su jumis prieš kelias dienas kalbėjomės. Aš esu jūsų giminaitis.
– O, Arūnas! – atpažinusi jį sušuko Valentina. – Kodėl neinformavai, kad atvyksti pas mane? Ar tavo automobilis stovi ant vejos?
– Taip, mano.
– Tada eik ir perkrauk jį, kol žmonės nepadėjo! Kaip gali taip sugalvoti, statyti automobilį ant mano gėlių!

Giminaitis skubiai nuėjo į lauką, Valentina Petraitė nuėjo pašildyti arbatos. Jai reikėjo parduoti butą, nesinorėjo kaimynams palikti sugriautos vejos.

Prieš kurį laiką jos dėdė atvykdavo su savo sūnumi. Vėliau giminaičiai nesidomėjo vienas kitu. Ir štai, jaunėlis pasirodė! Tik kažkas jame Valentinai Petraitei kėlė nepasitikėjimą. Jis daug rūkė. Nors jaunas dar, bet dantys jau geltoni. Gerai, kad atvažiavo bent. Moteris nenorėjo samdyti nekilnojamojo turto agento, kad parduotų butą. Geriau atsilygins sūnėnui. Bet tas atsisakė pinigų.

Valentina senatvėje liko be vyro ir vaikų. Ji panūdo persikelti arčiau gamtos. Gryname ore vis tiek geriau, negu nuolat leistis nuo ketvirto aukšto. Kaimo vietovėje buvo darželis. Kol dar yra jėgų, ji norėjo pasodinti daržovių sau. Rudenį atsirado pirkėjas butui.

– Rytoj jau žiema. Pradėkime pavasarį pardavinėti, – nusprendė Valentina Petraitė, atidėdama namo pirkimą.
– Bet namai pavasarį pabrangs! – prieštaravo sūnėnas. – Kai šalta, lengviau patikrinti šildymą. Be to, jau yra pirkėjas. O jei atsisakys vėliau?
– Bet man dar neparinkote namo! Kur aš gyvensiu? Surasime namą, tada ir parduosime butą, – atsiduso Valentina Petraitė.
Arūnas sutiko.

Neilgai laukus giminaitis rado tinkamų namų variantų. Pasirinkę patinkantį namą, jie nuvyko į kaimą. Apžiūrėję juos, Valentina Petraitė šiek tiek nusiminė. Visur reikėjo remonto. Bet už gautus pinigus iš buto moteriai būtų užtekę ir namui, ir remontui.

Arūnas buvo susipažinęs su statyba ir galėjo pasakyti tetai, kiek kainuos statybinės medžiagos ir darbininkų alga. Sūnėnas pažadėjo padėti.

Senjorą graužė:
– Žiema ant nosies. Nenoriu tvarkytis su tais remontais. Noriu įeiti į namą ir gyventi, kaip normalūs žmonės.
– Tai aš juk jums padėsiu! – atsakė jaunas vyras.

Valentiną Petraitę neramino, kad sūnėnas stengiasi kuo greičiau parduoti butą ir nupirkti jai bent kokį namelį. Visgi ji nusprendė, kad Arūnas iš to jokios naudos negaus, ir jos reikalai su pardavimu jam yra nepatogūs. Dėkojo, kad apskritai sutiko jai padėti.
Pasirinkusi sau namelį, senjora paskyrė sandorio dieną.

Pirkėjas ir notarų atstovas atvyko laiku. Arūnas užvirė visiems arbatos. Senjorai tapo gaila parduoti būstą. Juk savas butas. Visą gyvenimą čia gyventa. Kas gi, kelio atgal nėra. Jau ir daiktai sukrauti, ir sandoris vykdomas.

– Na, va. Galima persikelti į naują namą! – pareiškė sūnėnas, kai dokumentai buvo pasirašyti.
– Palauk, ar tikrai dabar? Aš dar iš bufeto indų neiškroviau, – bandė prieštarauti vyresnioji moteris, tačiau Arūnas primygtinai tvirtino, kad reikia ją pervežti dar šiandien. Esą, pirkėjui nėra kur nakvoti!

– Na gerai, jei šiandien, tai šiandien. Tik greitai susirinksiu indus, – sutiko Valentina Petraitė.

Greitai jie važiavo krovininiu automobiliu. Senjora pradėjo žiovauti ir užmigo. Sąmonė retkarčiais grįždavo, ir ji matė kelią pro automobilio langą, girdėjo, kaip vyrai kalbėjosi tarpusavyje.

– Senjore, ar mane girdi? – tarsi iš tolo skambėjo Arūno balsas. Jėgų atsakyti ji neturėjo.
– Palikime ją čia, – dar kartą išgirdo, atgavusi sąmonę kitą kartą. Visas vyko tarsi rūke. Jie paliko senjorą tiesiog sniego pusnyje.
– Pati mirs, – pridūrė Arūnas.

Senjorai atėjo į galvą, kad jos sūnėnas ją apmulkino. Matyt, į arbatą kažką primaišė, kad užmigtų ir sutartį pasirašytų. Užmerkusi akis, Valentina pasirengė sutikti mirtį.

Tuo metu tai, kas vyko, stebėjo mergina. Važiuodama pro šalį ir pamačiusi prie kelio sustojusį automobilį, ji pamanė, kad vairuotojui reikia pagalbos, ir nusprendė sustoti. Tačiau vėliau pamatė, kaip vyrai tempė kažką iš sunkvežimio, nukreipę į mišką. Smarkiai snigo. Jauna moteris suintrigavo, kodėl žmonės vidury kelio ką nors iškrauti, ir dar prastomis sąlygomis? Gal slepia kažkokius nusikaltimus?
Šiek tiek pavažiavusi automobilį ir išjungusi šviesas, mergina pasiruošė laukti. Dėl viso pikto užsirašė automobilio numerį. Kai nepažįstamieji įsėdo ir nuvažiavo, mergina skubėjo ten, kur jie nešė maišą. Pamačiusi senjorą, ji palietė pulsą. Gyva! Tik be sąmonės. Jaunoji gelbėtoja nedelsiant paskambino vyrui ir pranešė apie senjorą.

Kai atvyko vyras, jie kartu nuvežė senjorą į automobilį. Kelyje Valentina Petraitė atsigavo.

– Kur aš? – paklausė ji.
– Mes jus radome, – atsakė Irena. – Ar prisimenate, kaip patekote į sniegą?
– Taip. Prisimenu. Mes su sūnėnu pardavinėjome butą. Paskui gėrėme arbatą. O ši arbata… Arūnas man į ją kažką įbėrė! Paskui važiavome į kaimą, du mane metė į pusnį. Atsikratė manęs giminaitis!
– Leiskite man jus patepti, – pasiūlė mergina, ištraukdama kremą iš vaistinėlės.
– Su jumis šilčiau, – nusišypsojo senjora. – Taip aš dingčiau.

Vėliau Irenos šeima ir pati Valentina Petraitė kreipėsi į policiją. Pradėtas tyrimas dėl senjoros.
Jauna moteris pasiūlė Valentinai kurį laiką gyventi su vyru. Bet kokiu atveju gyvenime pasitaiko, kol atgausite butą, reikia turėti stogą virš galvos.

Po poros savaičių senjorai buvo grąžintas butas. Arūną ir jo bendrininką įkalino už sukčiavimą. O pavasarį, kaip ir planavo Valentina, ji pardavė butą ir įsigijo namelį kaime. Remonto ten nereikėjo, ir senjora su džiaugsmu ėmėsi sodo darbų. Vasarą ji pakvietė Ireną su vyru į svečius. Senjora niekada nepamiršo šios šeimos gerumo.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

7 + four =

Palikime ją čia, tegu pati išgyvena! – tarė jie, numetę senolę į pusnį