Pamiršk ją, berniuk
Ankstų sekmadienio rytą Andrių pažadino skambutis. Miglėje jis pagriebė telefoną ir nuliūdus žiūrėjo į tamsų ekraną. Bet tuomet duris vėl paskambėjo. Andrius pašoko, apsirengė ir mestėsi atidaryti. Visi žino, kad jei ankstų rytą į duris ragina, tai ne be reikalo.
— Sveikas! Ilgai miegosi. Kodėl užstrigai? Nedžiaugies draugu? — Slenksty stovėjo universiteto draugas Kolia Didžiulytis. — Galiu įeiti?
— Kolia?! Kaip čia atsiradai? — Andrius stipriai apkabino draugą ir įtraukė į butą. — Ir neįspėjai, velniukas. Kaip mane suradai?
— Tavo tėvų aplankiau, motina davė adresą. Ji ir pasakė, kad tu išsiskyrei ir pabėgai čia. Aš prasilenkiant. Specialiai pasirinkau bilietus, kad tave pamatyčiau. Parodyk, kur eiti.
— Eikime į virtuvę, o aš greit nusiprausiu. Arbatinuką uždek! — sušuko jis, užsidarydamas vonioje.
Kai Andrius įėjo į virtuvę, ant stalo stovėjo raudono vyno butelis, o Kolia pjaustė sūrį.
— Atsiprašau, čia nusprendžiau šiek tiek pasivadinti. Šaldytuvas tuščias. Bado streiką paskelbei? Draugai tam ir reikalingi, kad neužmirtum badu, — pamoksliavo Kolia, kruopščiai darindamas sumuštinius.
— Vynas? Ryte? — Andrius pasukė butelį etiketėn link savęs.
— O kas mums draudžia? Tik simboliškai, kad lengviau išsikalbėtume.
Jie išgėrė, užkando sumuštiniais ir kiaušiniene. Ir prisiminė, prisiminė…
Nikolajus laimingai susituokė dar universitete.
— Uošvis atsisakė verslo, tad dabar aš vadovauju statybų bendrovei. Taip, gali pavydėti. Vyresnysis sūnus baigia mokyklą, jaunesnysis – septintoje. Apskritai, gyvenimas pavyko, — gyrėsi Nikolajus. — O apie tave jau žinau. Taip ir neradai savo Aistės?
— Prisimeni? Ne, neradau.
— Tik nesakyk, kad gyveni vienas. — Nikolajus įkišo į burną sumuštinio likutį.
— Su sūnumi. Jis dabar išvykęs pas Algą gimtadienio proga. Vakar skambino, greit grįš.
Tada draugai ėmė kalbėti Andriui, kad nesusituoktų su Alga. Bet Andrius buvo užsispyręs. Vis dėlto ji jam priminė Anę, tą Aistę, kaip jie ją vadino draugų rate. Jos sūnus iš karto pradėjo vadinti Andrių tėvu. O Andrius prisirišo prie berniuko. Bet santuoka netruko ilgai.
Alga greit vėl ištekėjo. Su naujuoju patėviu santykiai su Dominyku neprisidirbo. Jis periodiškai bėgdavo pas Andrių. Alga kaltino buvusį vyrą, kad specialiai traukia Dominyką pas save. Andriui šie ginčai atsibodo, ir jis persikėlė gyventi į Klaipėdą.
— Domas kiekvieną vasarą gyveno pas mane. Alga pagimdė, ir jai jau nebebuvo iki jo. O po mokyklos baigimo visai pas mane persikėlė, — dalijosi Andrius.
— Oho. Santa Barbara ilsisi. — Kolia išliejo vyno likučius.
— Ne, jau viskas susitvarkė. — Vyrai išgėrė.
— Aš tikėjausi, kad tu ją vis tiek surasi. Tokia meilė buvo. — Kolia atsiduso.
Andrius nutilo. Pastaruoju metu jis retai prisiminė savo meilę, bet štai Kolia atvažiavo ir priminė, sukrėtė prisiminimus.
Stotyje pažadėjo vienas kitam nebesimesti. Andrius grįžo namo, išsitraukė seną albumą ir rado Anės nuotrauką. Praė”Andrius prispaudė nuotrauką prie širdies ir sukniubo, suprasdamas, kad tai paskutinė meilės žinia, kurią likimas jam paliko.”