Pamiršta laimė. Pasakojimas

Pamiršta laimė. Pasakojimas

Gabija stovėjo prie savo mažos virtuvės lango ir žiūrėjo į pilką rudens dangų. Iki algos liko dar savaitė, piniginėje tebebuvo paskutiniai du penkių litų banknotai, o sūnus Domantas prašė naujų batų. Širdis skaudžiai suspaudė mintis, kaip bus sunku paaiškinti sūnui, kad vėl teks palaukti. Jam tik dešimt, bet jis jau pernelyg rimtai žvelgia į pasaulį. Per anksti jis tapo suaugusiu, nors Gabija svajojo suteikti jam laimingą vaikystę.

— Mama, o jeigu aš palauksiu iki kito mėnesio? Šie batai dar tvirti! — pasakė Domantas vakarienei. Gabija vos sulaikė ašaras, jauddamasi dėl savo vaiko.

Tai buvo turbūt sunkiausi metai jos gyvenime. Metai, kurie prasidėjo nuo to, kad jos vyras Vytautas, seniai žinomas ir, kaip jai atrodė, patikimas žmogus, surinko savo daiktus ir paskelbė, kad išeina. Išeina pas kitą moterį. „Man reikia naujo oro, supranti? Pavargau nuo šios rutinos, nuo skurdo!“ — tada pasakė jis, nekreipdamas dėmesio į ašarotas jos akis.

Gabija negalėjo patikėti. Viskas griūva. Baisiausia — ji liko su sūnumi beveik be pragyvenimo priemonių. Vytautas nustojo finansiškai padėti, taip pat ir aplankyti sūnaus neateidavo. Jo naujas romanas pasirodė niokoje ne tik jų santuoką, bet ir biudžetą.

Bet Gabija buvo stipri. Ji įsidarbino antruoju darbu — dienom dirbo administratore medicinos centre, o vakarais valė biurus. Kartais jai rodydavosi, kad jėgų nebėra. Tačiau visada prisimindavo Domanto akis, jo švelnią šypseną, ir tai suteikdavo jai pasitikėjimo rytojumi.

Vieną kartą po ilgos darbo dienos Gabija nusprendė vakare praleisti laiką su Domantu prie namo esančios aikštelės. Tai buvo jų būdas bent šiek tiek atsipalaiduoti: ji — su pigios kavos puodeliu, jis — su svyruoklėmis ar kamuoliu.

Tada ji ir pastebėjo mergaitę su ryškiomis mėlynomis akimis ir daugybe strazdanų ant skruostų. Ji žaidė netoliese, o šalia jos sėdėjo vyras — aukštas, santūrus, bet su kažkokia šilta šypsena. Jis žiūrėjo į mergaitę taip, kaip Gabija norėjo, kad kadaise į Domantą žiūrėtų jo tėvas.

Jos sūnus, žinoma, akimirksniu susidraugavo su mergaite. Vaikai, skirtingai nei suaugusieji, nesivargina santykių niuansais. Jau per dešimt minučių jie bėgiojo vienas paskui kitą su šūkiais: „Nepavysi!“

— Puikus jūsų sūnus, — tare vyras, kreipdamasis į Gabiją.

— Ačiū, — ji nerimtai nusišypsojo. — Jūsų duktė labai graži!

— Taip, tai Austėja, — jas linktelėjo. — O aš Andrius.

Taip prasidėjo jų pažintis. Jie sėdėjo vėsioje suole, stebėdami vaikų žaidimą. Pokalbis tekėjo lėtai, bet natūraliai. Gabija pasakojo, kaip viena augina sūnų, Andrius — kaip jau trečius metus gyvena be žmonos, kuri po skyrybų išsikraustė į kitą miestą, palikdama jam dukrą.

— Sunku, bet tvarkomės, — pasakė jis su švelnia šypsena.

Andrius ir Gabija pasirodė esą to paties laiptinės kaimynai. Kadangi Andrius neseniai atsikraustė į šį namą, jie anksčiau niekada nesusitikdavo.

Kitais mėnesiais jų draugystė augo. Jie pradėjo lankytis su vaikais teatre, vaikų šventėse, o kartą visi drauge išvyko į atrakcionų parką. Domantas ir Austėja džiaugsmingai sėdosi karuselėse, o Gabija pirmą kartą per ilgą laiką pajuto, kad nuolatinio liūdesio ir bejėgiškumo jausmas kažkur išnyko. Jai tapo lengva ir džiaugsminga. Juk šalia buvo Andrius — ramus, patikimas, o svarbiausia — stebėtinai rūpestingas žmogus.

VIENĄ VAKARĄ, kai sūnus užmigo po aktyvios dienos gryname ore, Gabija pirmą kartą per daugelį mėnesių leido sau atsipalaiduoti. Ji sėdėjo mažame svetainės kambaryje, apsikabinusi antklode, ir gėrė karštą arbatą. Vėjas lauke kratė plikus medžių šakas, lengvai beldždamas į langą. Andrius, užkėlęs Austėją miegoti, užsuko pas Gabiją svečiu. Taip jiedu tylėjo, minkštai apšviesti stalinės lempos.

— Gabija, — staiga nutraukė tyAndrius paėmė jos ranką ir tyliai pasakė: „Leisk man būti šalia, ir mes viską įveikime kartu.“

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 × 3 =

Pamiršta laimė. Pasakojimas