Paprašiau pjaustyti sūrį, o ji liko kalbėtis su sūnumi. Nežinau, kaip toliau palaikyti su ja santykius.

Man penkiasdešimt penkeri metai, ir visą gyvenimą buvau įsitikinusi: konfliktų tanyčios ir martos galima išvengti, jei abi moterys elgiasi protingai. Juk mus vienija meilė tam pačiam žmogui – mano sūnui. Tikėjau, kad net ir esant skirtingiems charakteriams bei požiūriams visada galima susitarti. Tikėjau… iki praėjusių savaitgalio, kurį nusprendėme praleisti vasarnamyje. Tą savaitgalį prisiminsiu ilgam – ir ne pačiais šilčiausiais jausmais.

Mano sūnus netrukus susituoks. Su jo išrinktąja – Gabija – iki šiol buvau susitikusi tik porą kartų ir ilgiau nekalbėjom. Norėdamos artimau pažinti, pakvietėme jaunuosius į vasarnamį, pakvėpuoti grynu oru, ramiai pasibendrauti. Ruošiausi iš visos širdies, sugalvojau meniu, prikepiau valgių – nuo užkandžių iki karštų patiekalų. Norėjosi sukurti jaukų šeimos vakarą.

Šeštadienio vidurdienį atvyko sūnus su jo sužadėtine. Džiaugiausi, sutikau juos su šypsena. Kol jie įsikurdavo, pradėjau dengti stalą, o tuo tarpu paprašiau Gabijos padėti: tiesiog supjaustyti duoną ir išdėlioti įrankius. Ne bulves valyti, ne mėsą marininti – tik elementarų darbą. Bet ji, išgirdusi mane, net nejudėjo – liko sėdėti šalia mano sūnaus ir toliau kalbėjosi, lyg nieko nebūtų nutikę. Nutilau, pagalvojau: galbūt negirdėjo. Atnešiau viską pati, padengiau stalą, nebekartojau prašymo – buvo nepatogu.

Po pietų jaunieji nuėjo pailsėti, o mes su vyru likome plauti indus. Vakare vėl viską rengiau – nusprendėme išgerti arbatos prieš kepant mėsą. Tuomet vėl kreipiausi į Gabiją:

— Gabi, padėk, prašau, supjaustyk sūrį.

O atsakyme išgirdau kai ką tokio, nuo ko man viduje pašalo:

— Kai ateini svečiu, geriau nesikiški. Šeimininkė pati viską padarys, kaip jai atrodo tinkama.

Apstulbau. Tai kaip gi, ar sūrį galima kažkaip neteisingai supjaustyti?! Apskritai, nuo kada paprastas mandagus prašymas laikomas kišimusi?

Visą vakarą ji laikėsi tos keistos pozicijos. Kai vyrai išėjo kepti kepsnių, ji nepriėjo nei prie manęs, nei prie virtuvės. Tiesiog maloniai kalbėjosi šalia, kol aš vėl lakstinėjau su lėkštėmis ir tvarkiausi. Net nepasiūlė surinkti indų po vakarienės arba išplauti dubenų. Mano sūnus pastebėjo mano susierzinimą ir pats pradėjo krauti lėkštės, plauti, tvarkytis. O ji? Lyg nieko nevyktų. Nepasakė net paprasčiausio „padėsiu“.

Kitą dieną jie miegojo iki vidurdienio. Po to, neskubėdami, ėmėsi ruoštis išvykVėl nieko nesutvarkė, paliko nepadėtą lovą, nors matė, kad aš stojau priešais ją su klausimu akyse.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

five + 11 =

Paprašiau pjaustyti sūrį, o ji liko kalbėtis su sūnumi. Nežinau, kaip toliau palaikyti su ja santykius.