Jonas sėdėjo virtuvės stalą, tuščiai žiūrėdamas į sieną priešais save. Ten nebuvo nieko įdomaus, kaip ir atsakymų į jo klausimus. Jis atsiduso ir šiurkščiai pažvelgė į neišgertą arbatą stiklinėje, kuri buvo praskiesta iki paskutinės galimybės. Daugiau arbatžolių nebeliko, kaip ir pinigų jų nusipirkti. Jonas atsistojo ir išpylė arbatą į kriauklę, nusivalė stiklinę, iš arbatpaito užpylė atvėsusį verdantį vandenį, išgėrė.
Kaip jis čia atsidūrė? Juk buvo viskas: darbas, kaimas, žmona, dukra… Ir nieko neliko.
***
Jonui buvo penkiolika, kai motina į namus atvedė vyriškį. Ji artai prie jo prisiglaudė, laikydama jo ranką.
“Tai dėdė Algis. Jis gyvens su mumis. Mes susituokėme,” droviai tarė ji, kita ranka glostydama šilkinės margos suknelės apykaklę.
Dėdė Algis atrodė žymiai vyresnis už motiną, buvo žemesnis už ją ir labai liesas. Jis ramiai apžiūrėjo susiraukusį paauglį.
Jonas nebuvo vaikas, suprato, kad motina turi kažką. Ji dažnai vakarais kur nors išėidavo, meluodavo, kad pas draugę. Grįždavo su neaiškiai laiminga žvilgsniu, lengvai kaltina šypsena ant lūpų ir ištrinta lūpų dažais. Jonui net patiko likti vienam.
Visi sakydavo, kad jo motina graži ir jauna. Buvo malonu tai girdėti, nors pats Jonas taip nemanė. Motina yra motina, ne blogesnė nei kitų. Bet ar jauna? Visi žmonės, vyresni nei trisdešimt, Jonui atrodė seni.
Tėvo jis nepažinojo. Motina nemėjo apie jį kalbėti. Ir štai dabar ji į namus atvedė dėdę Algį. Ar jiems dviems buvo blogai? Jonas apsisuko ir nuėjo į savo kambarį.
“Jonai!” – šiktelėjusiJonas pažvelgė į Nadę, ištiesė ranką ir šypsodamasis pasakė: „Eikime, gyvenimas laukia“.