„Pasiimi vaikus ir išsikraustai!“ – vyro meilužės ultimatumas.

– Pasiimk vaikus ir išeik iš čia! – vyro meilužės ultimatumas.

Aušra grįžo namo po darbo, kaip įprastai, pasiėmusi iš darželio Dainių ir Miglę. Dvynukai buvo itin linksmi, kas pakėlė ir mamai nuotaiką, nors ji nė nenutuokė, kas jos laukia namuose…

Aušra įkišo raktą į spyną, bet butas buvo atrakintas. Ji iškart įsitempė ir liepė vaikams eiti pevėses už jos, ir lėtai pravėrusi duris pažvelgė vidun. Aplink buvo tylu. Ji žengė kelis žingsnius link jų su vyru kambario, ir tuo metu iš jo išėjo aukšta šviesiaplaukė mergina. Aušra atsitraukė netikėdama tuo, ką mato, ir uždengė vaikus rankomis.

– Kokia gi tu neskubi, – tarstelėjo nepažįstamoji, – dėl tavęs visur pavėlavau. Būčiau žinojusi, būčiau atvykusi vėliau. Bet tiek to. Na, gal pasikalbėsim?

Aušra kelis kartus sumirksėjo, bandydama suprasti, ar tai nėra sapnas.

– Kas jūs tokia? – Sutrikusi tarė ji. – Ir kaip jūs čia patekote? Aš dabar kviesiu policiją. – Moters sąmonė po truputį grįžo, ji netgi jau ištraukė telefoną, kad surinktų 112, tačiau mergina jį išplėšė iš rankų ir agresyviai tarė:

– Pirma, butas dabar ne tavo, o mano ir Petro, antra, ką tavo policija man padarys? Raktus man davė Petras, sakė, kad galiu čia jo laukti, bet labiau laukiau tavęs. Jis sakė, kad tu pirmoji grįši namo. – Mergina nusišypsojo.

– Kokias teises jūs turite taip su manimi kalbėti? Ir iš kur pažįstate Petrą? Jis jūsų senas pažįstamas? – Moteris atidžiai žiūrėjo į nekviestą viešnią, nesuvokdama, kodėl vyras nepranešė jai, kad kas nors bus jų bute.

– Taip, pažįstama, tik ne sena, o gana nauja. Pažįstam vienas kitą vos metus, ir net artimiau, nei gali įsivaizduoti. – Mergina arogantiškai šyptelėjo ir pridūrė: – Marija, tavo vyro meilužė, malonu susipažinti. – Ji ištiesė ranką, bet Aušra į ją nereagavo.

Atrodė, kad kai buvo ištarti paskutiniai žodžiai, moters pasaulis subyrėjo. Ji tikėjo, kad šeimoje viešpatauja meilė ir harmonija, kad jie su Petru puikiai sutaria, palaiko vienas kitą. O paaiškėjo, kad ją ilgai apgaudinėjo, išdavė ir melavo. Akys išdavikės sutvisko išdavikiškomis ašaromis, bet moteris privertė save susitvardyti, nerodyti emocijų prieš tą, kuri ardė jos šeimą.

– Ir kas gi jus atvedė į šį butą? – Ramiai paklausė Aušra. – Jūs negalite į jį pretenduoti. Jis mano ir vaikų pagal dokumentus, o Petras atsirado jau po to, kai jį nusipirkau. Tad jis neturi teisių į šią nuosavybę. Manau, jūsų lūkesčiai nepasiteisins. – Moteris abejingai gūžtelėjo pečiais: – Todėl patariu grįžti atgal, o vakare Petras grįš pas mus, kai tik susirinks savo daiktus.

Meilužė nusijuokė. Ji pažvelgė per petį moteriai į vaikus, kurie stovėjo už jų nieko nesakydami ir nesuprasdami problemos esmės ir jos rimtumo.

– Tai tik tavo nuomonė, kad Petras neturi teisių į jį. O mano tėvas – advokatas, ir netrukus butas taps bendra jūsų nuosavybe, arba tik jo, jei geruoju neišeisi, ir tada tavo vaikai liks be nieko.

Aušros viduje sukilo šaltis. Ji puikiai suprato, kad per 7 metų santuoką gali atsirasti aplinkybių, kurios leistų pripažinti butą bendra nuosavybe. Jie investavo į brangų remontą, pertvarkas, baldus. Nejaugi taip paprastai vyro meilužė gali ją išstumti pro duris?..

– Žinote ką, – piktai atsakė Aušra, – kol man nepateiksite teismo sprendimo, kuriuo esu įpareigota palikti šį butą, nė nesitikėkite, kad įvykdysiu tokį kvailą jūsų norą. Tai mano nuosavybė, ir aš čia liksiu tiek, kiek norėsiu. – Po šių žodžių moteris apsisuko, pradėjo nusiauti batus ir pritūpė, kad padėtų vaikams nusirengti. – Palauksime Petro, o tada spręsime, kaip gyventi toliau.

– Ar nesupratai manęs?! – Marija žengė kelis įnirtingus žingsnius moters link. – Pasiimi vaikus ir išeini iš čia! Niekas tavęs čia nereikia! Jo man reikia! O tu – praeities reliktas, kurio laikas išbraukti iš jo gyvenimo! – Ji žiauriai žiūrėjo į Aušrą, bet ši tiesiog ramiai pradėjo nusirenginėti vaikus, nieko nesakydama.

– Miglė, Daini, eikite į savo kambarį, pažaisti, aš tuo tarpu pakalbu su teta. – Ji stumtelėjo vaikus reikiama kryptimi ir ramiai pažvelgė į Mariją. – Dar kartą jums kartoju. Nesiruošiu niekur eiti. Petras grįš po darbo, tada ir spręsime klausimą. Galite pasilikti, jei jis jus pakvietė į svečius, bet čia jums nevadovausite. Tai mano butas. Įsidėmėkite. Ir aš taip pat turiu ryšių. Todėl nepatariu su manimi taip kalbėti.

Po to Aušra nuėjo į vaikų kambarį, nenorėdama tęsti pokalbio. Atrodė, kad Marija buvo visiškai nustebinta tokios reakcijos, tikėdamasi visiškai priešingos, tad net negalėjo nieko pasakyti.

Praėjo kelios valandos. Pasigirdo, kaip atsirakino buto durys. Įėjo Petras. Marija niekur neišėjo jo sutikti, iš koridoriaus sklido visiška tyla, tad tada išėjo Aušra. Ji ramiai priėjo prie vyro, apkabino jį, bet ne kaip įprasta pabučiavo, ir nuo to vyras susinervino.

– Kas nors nutiko? – Jis pažvelgė į žmoną nerimaudamas.

– Taip, tik štai ta „kažkas“ neišeina iš svetainės.

Vyras nesuprasdamas pažvelgė į žmoną. Ji pridūrė:

– Tavo meilužė netikėtai pasirodė ir pareiškė, kad su vaikais turime išeiti, palikdami šį butą jums. Bet žinai, su tokiu pasiūlymu nesutiksiu, tad reikės bylinėtis. – Ji šaltai žiūrėjo į vyrą, stebėdama, kaip jo veido išraiška keičiasi nuo nesupratimo iki itin rimto nerimo.

– Kokia meilužė? Koks skyrybos? Apie ką tu išvis kalbi? Niekada neturėjau jokios meilužės, Aušra, kas tau. Gal turi temperatūros?

Atrodė, kad vyras nemelavo. Jis net palietė žmonos kaktą, kad patikrintų. Tą akimirką iš kambario išėjo nekviesta viešnia.

– Marija? – Netikėtai tarė vyras. – Ką čia veiki?

– A, vadinasi, jūs visgi pažįstami? – Pasakė Aušra. – Ji taip ir sakė. Tik stebina, kad jautiesi nustebintas, juk pats jai davei raktus nuo mūsų buto.

Petro sutrikimas pastebimai augo.

– Na, taip, abu nusprendėme duoti raktus portaltys ir jos draugei, kad jie laistytų gėles mūsų paskutinių atostogų metu. – Vyras įdėmiai pažvelgė į žmoną. – Tu tada neprieštaravai. Kas dabar ne taip? Čia ir yra draugė portaltys, tik nesuprantu, iš kur kalbos apie meilužę? Kas vyksta?

– Aš melavau… – Rastašnė sakė Marija, nuleidusi galvą, po to pradėjo pasakoti, kas nutiko.

Pasirodo, kad ji išsiskyrė su portaltys, nežinojo, kur eiti, bet prisiminusi raktus, kurių Petras dar neatėmė, nusprendė eiti į jų butą. Dar pirmą kartą susitikusi vyrą susižavėjo juo. Ji manė, kad gali jį suvilioję, o žmoną su vaikais išvaryti, teigdama, kad ji – meilužė.

Marija stovėjo nusiminusi, persukdama koją iš vienos pusės į kitą. Jai buvo gėda dėl savo melo ir bandymo įsibrauti į svetimą šeimą.

Aušra pažvelgė į ją su atjauta. Mergaitei akivaizdžiai buvo sunku asmeniniame gyvenime, ieškojo išėjimo, nors ir ne geriausiu būdu. Aušra nusprendė suteikti jai galimybę ištaisyti viską.

– Marija, – švelniai tarė ji, – matau, kad jums dabar nelengva. Bet melas ir apgavystė niekur neveda. Prisėsime, išgersime arbatos ir pasikalbėsime kaip suaugusieji.

Marija nustebusi pakėlė galvą. Ji tikėjosi visai kitokios reakcijos – šauksmų, įžeidimų, gal net policijos kvietimo. Bet Aušra siūlė arbatos. Marija sutrikusi linktelėjo ir išėjo į virtuvę.

Geriant karštą arbatą Aušra švelniai, bet atkakliai klausinėjo Marijos apie jos santykius su portalties ir kas ją atvedė į šį butą. Žodis po žodžio Marija viską išsidavė – portalties pavydas, jo priekaištai dėl smulkmenų, šalti artimi santykiai ir, galiausiai, sunkus išsiskyrimas.

– Aš tiesiog nežinojau, kur man dėtis, – snifkčodama pasakojo Marija. – O čia tie raktai… Jūsų vyras man visada patiko. Galvojau – gal pavyks…

Petras tyliai klausėsi jos atsipažinimo. Kai Marija nutilo, jis atsiduso ir tarė:

– Suprantu, kaip jums dabar sunku. Bet tai, ką bandėte padaryti – ne išeitis. Galėjote sugadinti mano šeimą, mano gyvenimą. Melas ir išdavystė jums laimės neatneš.

– Žinau, – tyliai atsakė Marija. – Man taip gėda…

– Nieko, – raminamai sakė Aušra. – Svarbiausia, kad supratote savo klaidą. Klaidas daryti būdinga žmonėms. Dabar tereikia viską ištaisyti.

Marija grįžo gyventi pas draugę, o po kelių dienų susirado darbą mažoje įmonėje kaip sekretorė.

Pamažu jos sieloje įsivyravo ramybė. Ji suprato, kad tikra šeima ir supratimas kur kas svarbiau nei aistros ir nuotykiai. Ir kad tikras laimėjimas neateina per melą ir apgavystę.

Marija dažnai lankydavo Aušrą, Petrą ir vaikus – tie tapo jai beveik kaip savi. Netrukus Marija pradėjo draugauti su kaimynu aukšte – padoriu ir patikimu vyru.

O Aušra su Petru vis dar gyveno meilėje ir sutarime, būdami pavyzdžiu savo vaikams.

Štai taip kartais nutinka – atrodytų, nelaimė ateina į namus, tačiau virsta gerove visiems. Svarbiausia sutikti ją su gerumo ir išminties jausmu, nepasiduodant pykčiui. Tada bet kokias sunkumus galima įveikti.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

five × 1 =

„Pasiimi vaikus ir išsikraustai!“ – vyro meilužės ultimatumas.