Mano vardas Gabija, o vyro – Andrius. Turėjome laimingą šeimą: dvi dukteris, kurias Andrius mylėjo be galo, lepindamas jas kaip tikras princeses. Jos mylėjo jį daugiau už mane. Aš be proto mylėjau savo vyrą, ir atrodė, kad jis atsako man tuo pačiu. Bet pastaruoju metu pradėjau pastebėti, kad jis tapo irzlesnis, kartais net būdavo piktas ant mergaičių. Jo įtampa augo, o mano širdį spaudė nerimas.
Negalėjau suprasti, kas vyksta. Kai paklausiau Andriaus, jis nusiteikė:
“Darbo problemos, Gabi. Nesikreipk dėmesio.”
Jo žodžiai šiek tiek nuramino mane, bet įtampa namie neišnyko. Nusprendžiau rimtai pasikalbėti su juo, bet tada užskambino telefonas. Nežinomas moters balsas šaltai tarė:
“Ar žinote, kad jūsų vyras turi kitą šeimą? Jis turi sūnų vardu Domas.”
Pokalbis nutrūko. Užšalau, negalėdama patikėti. Ar mano Andrius – išdavikas? Pasaulis sugriuvo. Laukiau jo iš darbo, kiekviena minutė atrodė kaip amžinybė. Kai jis įėjo, sulaikiusi ašaras paklausiau:
“Andriau, kas yra Domas?”
Andrius pašviesojo. Jis tikrai nesitikėjo šio klausimo. Pradėjo murdėti kažką nesuprantamo, bet nutilo po mano žvilgsniu. Aš išspjoviau:
“Jei dabar nepasakysi tiesos, pati viską sužinosiu!”
Tada jis nuleido galvą ir prabilo. Prieš trejus metus jis turėjo romaną su jauna kolege. Ji pastojo, o Andrius maldavo ją padaryti abortą, prisiekdamas, kad neišmes mūsų su dukterimis. Bet ji nusprendė gimdyti, naudodama kūdikį kaip šantažo įrankį. Gimė berniukas, Domas. Andrius prisipažino, kad negalėjo palikti sūnaus, nes motina pasirodė neatsakinga. Bijojo, kad berniukas taps našlaičiu.
Buvo pritrenkta. Mano šeima, mano pasaulis griuvo. Bet aš mylėjau Andrių ir žinojau, kad jis myli mane. Mūsų mergaitės nelakstydavo miegoti, kol tėtis joms neperskaitydavo pasakotės. Dėl jų, dėl mūsų meilės radau jėgų jam atleisti. Bet ši paslaptis paliko gilią žaizdą širdyje.
Kartą sutikau vaikystės draugę Dalią, kurios nemačiau nuo universiteto laikų. Ji dirbo vaikų globos namuose. Įsikėlėm į kavinę, ir staiga pamaciau Andrių. Jis sėdėjo prie staliuko su maždaug penkerių metų berniuku. Širdis suspaudė – tai buvo Domas, mano vyro sūnus. Dalia, pastebėjusi mano žvilgsnį, tyliai tarė:
“Jis turi tėvų, bet vis tiek yra našlaitis.” Ji linktelėjo į Andrių ir berniuką.
Papasakojo, kad Domo motina jį paliko, ištekėjo ir išvyko į užsienį. Tėvas, tai yra Andrius, turi savo šeimą, todėl berniukas, nors ir turėdamas tėvus, liko vienas. Klausydama ašarų nelaikiau. Dalia išėjo, o aš, susitelkusi, priėjau prie staliuko ir pasakiau:
“Ponai, ar ne laikas namo?”
Domas pažiūrėjo į mane, jo akyse buvo baimė. Bet kai nusišypsojau, jis staiga pratrūko verkti, prišoko prie manęs ir, apkabinęs, sušnibždėjo:
“Mama, aš žinojau, kad tu mane pasiimsi namo!”
Prispaudžiau berniuką prie savęs ir tą akimirką supratau: jis dabar mano. Mes su Andriumi įsūnavojome Domą. Dabar turime tris vaikus. Mūsų dukterys, Austėja ir Ugnė, myli jauniausią brolį. Domas, kuriam tiek metų trūko meilės, tapo laimingiausiu vaiku.
Susipažinau su Domo senute. Ji papasakojo, kad jos dukra niekada nemylėjo Andriaus, o savo sūnų nekęsti. Tai skaudino širdį, bet žinojau: dabar Domui esame mes – šeima, kuri jį myliuja. Praėjo metai. Mergaitės užaugo, ištekėjo, joms viskas gerai. Domas baigia medicinos universitetą, ir mes juo neįtikėtai didžiuojamės.
Esu tikra, kad padariau teisingai, suteikdama kitoje moteryje gimusiam Andriaus sūnui tikrą šeimą. Vaikai, kurie turi tėvus, neturėtų būti našlaičiai – tai didelis nusikaltimas. Mūsų istorija Palangoje tapo legenda. Žmonės apie ją kalba šilta, o aš, žiūrėdama į besijuokiančius vaikus, žinau: meilė ir atleidimas gali užgydyti net giliausias žaizdas.