Ta paslaptingoji šeima
Esu Gintarė, o mano vyras – Dainius. Turėjome laimingą šeimą: dvi dukteris, kurias Dainius mylėjo kaip tikros karalaitės, beržydamas jas dovanomis. Jos jį mylėjo labiau nei mane. Aš beprotiškai mylėjau savo vyrą, ir atrodė, kad jis man atsako tuo pačiu. Tačiau pastaruoju metu pradėjau pastebėti, kad jis tapo dirglus, kartais net rėkdavo ant mergaičių. Jo įtampa augo, o man širdį spaudė nerimas.
Nesupratau, kas vyksta. Kai paklausiau Dainiaus, jis nusišypsojo:
“Darbas, Ginte. Nesuk galvos.”
Jo žodžiai šiek tiek nuramino, bet įtampa namuose neišnyko. Nusprendžiau rimtai pasikalbėti, bet tada suskambo telefonas. Nežinomas moters balsas šaltai tarė:
“Ar žinote, kad jūsų vyras turi antrą šeimą? Jis turi sūnų vardu Tadas.”
Ryšys nutrūko. Aš sustingau – negalėjau patikėti. Ar mano Dainius – išdavikas? Pasaulis aplinkui sugriuvo. Laukiau jo grįžtant iš darbo, ir kiekviena minutė atrodė kaip amžinybė. Kai jis įėjo, sulaikydama ašaras, paklausiau:
“Dainiau, kas toks Tadas?”
Jis išblyško. Akivaizdu, kad nesitikėjo šio klausimo. Pradėjo marmėti kažką neaiškaus, kol nutilo mano žvyliojimo požiūriu. Aš iššovau:
“Jei dabar nepasakysi tiesos, pati viską sužinosiu!”
Tada jis nuleido galvą ir papasakojo. Prieš trejus metus jis turėjo romaną su jaunesne kolege. Ji pastojo, ir Dainius maldavo jos padaryti abortą, prišikdamas, kad neišmes mūsų su dukromis. Tačiau ji nusprendė gimdyti, naudodama kūdikį kaip šantažo įrankį. Gimė berniukas, Tadas. Dainius prisipažino, kad negalėjo palikti sūnaus, nes jo motina buvo neatsakinga. Bijojo, kad berniukas taps našlaičiu.
Buvo apstulbusi. Mano šeima, mano pasaulis griuvo. Bet mylėjau Dainų ir žinojau, kad jis myli mane. Mūsų mergaitės neišeidavo miegoti, kol tėtis neperskaitydah joms pasakų. Dėl jų, dėl mūsų meilės, susirinkau drąsos jam atleisti. Tačiau ši paslaptis širdyje paliko gilią randą.
Kartą sutikau vaikystės draugę, Laimę, kurios nemačiau nuo universiteto laikų. Ji dirbo vaikų globos namuose. Įėjome į kavinę, ir staiga pamakčiau Dainų. Jis sėdėjo prie staliuko su mažu berniuku. Širdis suspaudė – tai buvo Tadas, mano vyro sūnus. Laimė, pastebėjusi mano žvilgsnį, tyliai tarė:
“Jis turi tėvų, bet vistiek yra našlys.” Ji linktelėjo į Dainių ir berniuką.
Ji papasakojo, kad Tado motina jį paliko, ištekėjo ir išvyko į užsienį. Tėvas, tai yra Dainius, turi savo šeimą, todėl berniukas, turėdamas tėvus, liko vienišas. Klausiausi, ir ašaros pasroviu plūdo. Laimė išėjo, o aš, susirinkusi drąsos, priėjau prie jų staliuko ir tarė:
“Ponai, ar ne laikas namo?”
Tadas pažiūrėjo į mane, ir jo akyse buvo baimė. Tačiau kai nusišypsojau, jis staiga pratrūko verkdamas, puolė į mano glėbį ir sušnibždėjo:
“Mama, aš žinojau, kad tu mane pasiimi!”
Prilaikiau berniuką prie savęs ir tada supratau – jis dabar mano. Mes su Dainiumi įsūnavome Tadą. Dabar turime tris vaikus. Mūsų dukterys, Aušra ir Gabija, dieviną mažesnį brolį. Tadas, kuriam tiek metų trūko meilės, tapo laimingiausiu vaiku.
Susipažinau su Tado senute. Ji papasakojo, kad jos dukra niekada nemylėjo Dainiaus, o savo sūnų nekenčo. Tai laužė širdį, bet žinojau – dabar Tadui esame mes, šeima, kuri jį myli. Praėjo metai. Dukterys užaugo, ištekėjo, joms sekasi puikiai. Tadas baigia medicinos universitetą, ir mes juo begalimai didžiuojamės.
Esu įsitikinusi, kad padariau teisingai, suteikdama Dainiaus sūnui nuo kitos moters tikrą šeimą. Vaikai, turintys tėvų, neturi būti našlaičiais – tai sunkus nuodėmė. Mūsų istorija Raudondvaryje tapo legenda. Žmonės apie ją kalba šilta širdimi, o aš, žiūrėdama į besijuokiančius vaikus, žinau – meilė ir atleidimas gali išgydyti net giliausias žaizdas.