Paveldėtos močiutės turtų skandalas: po 20 metų mama nori viską parduoti

Mano imtis – Gabija. Mano šeimos istorija – tai paini gėdos ir netekties gija. Kai man buvo penkeri, mano tėveliai išsiskyrė. Mama pareiškė skyrybas, įsimylėjusi kitą vyrą. Netrukus ji ištekėjo anotrą kartą. Mano tėvas niekada nepamiršo apie mane: mokėjo išlaikymą, pasiimdavo mane savaitgaliams į savo namą Trakų priemiestyje. Jo meilė buvo mano gelbėjimąs tuose tamsiuose metuose.

Vėliau tėtas vedė moterį vardu Aušra, našlę su dviem vaikais, Rokiu ir Greta. Greitai su jais susidraugavau. Savaitgaliai pas tėtą tapo svarbia mano gyvenimo dalimi – jaučiausi norima, jų šilto pasaulio dalimi. Grįžti namo pas mamą nebenorėjau – ten viskas buvo kitaip.

Mama su naujuoju vyru susilaukė dviejų vaikų – berniuko ir mergaitą. Kartu su patėviu jie ėmėsi verslo, bet reikalai nesisekė. Skolos augo kaip sniego gniūžtė. Priversti buvo pardėti erdvą butą Vilniaus senamiestyje ir persikelti į ankštą dviejų kambarių butą Šeškinėje. Penki žmonės dviejuose kambariuose – gyventi tapvo neįmanoma.

Patėvis ėmė gerti. Mama ėjo dirbti, o aš, dar pažauga, likau prižiūrėti mažesniųjų brolio ir sesers. Tai mane palaužė. Vieną dieną susirinkau savo daiktus ir išvažiavau pas tėvą. Nuo tada mamos nebemačiau. Tik žinojau, kad brolį ir seserę paėmė į vaikų namus, o ją – atėmė teises auginti vaikus. Patėvis išnyko iš jų gyvenimo.

Pas tėtą aš atgimau. Aušra ir jos moteris, močiutė Danguolė, priėmė mane kaip savą. Metai bėgo, ir štai man jau 34. Aš ištekėjusi, turiu duos vaikus. Rokas ir Greta taip pat įkūrė šeimas. Mes tapvome tikra šeima, susijusia, ne tik krauju, bet ir šiluma.

Kai mirė močiutė Birutė, mamos motina, ji man paliko paveldėti savo namą tylioje kaimelyje netoli Trakų. Po metų tėto nebebebuvo. Jis užrašė miesto butą Rokui ir Gretai, o man – automobilį. Dar liko neužėigtas vasarnamis. Nusprendėme jo neparduoti, o suremontuoti, kad galetume visi kartu čia susitikti.

Ir štai, kai to mažiausiai tikėjausi, pasirodė ji – mano mama. Praėjo 20 metų nuo mūsų paskutinio susitikimo. Ji surado mano adresą ir atėjo, tarsi nebebūtų šių ilgų tylos metų.

“Girdėjau, močiutė tau paliko namą,” prabilo ji be jokių įžangų. “O ką gavai iš tėvo? Tu turi brolį ir seserį! Kur teisingumas? Tai ne tavo paveldas, o mūsų bendras. Parduok viską ir pinigus padalinkime į tris dalis.”

Aš sustingau, negalėdama patikėti savo ausims. Ši moteris, kuri mane apleido, dabar reikalauja dalytis tuo, kas man brangu?

“Aš nieko dalytis nesiruošiu,” atsakiau trumpai. “Eik.”

Galbūt tai žiauru, bet jaučiu jokios kaltės. Ji man – svetima. Jos vaikai iš antros santuokos – taip pat. Mano tikroji šeima – tai Rokas, Greta, Aušra. Jie buvo šalia manęs visus šituos metus, dalinosi džiaugsmu ir skausmu.

Mes užėigėme vasarnamį. Dabar tai mūsų laimės kampelis, kuriame susirenka su vaikais, Rokiu, Grečia ir Aušra. Čia mes juokiamės, prisimename tėtą, močiutę, kuriame planus. O mama? Ji liko praeityje, su savo reikalavimais ir pykčiais. Aš jai nieko neįsiskolingau, ir mano širdis rami.

Reikia suvokti, kad giminystė nėra kraujas, o tie, kurie iš tiesų tave myli, nepamiršta nė dienos. Kartą sutraukus ryšius, juos sunku atstatyti, ir nereikėtų verstis dėl to, kas niekada nebuvo iš tikrųjų tavo šeima.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

four + 3 =

Paveldėtos močiutės turtų skandalas: po 20 metų mama nori viską parduoti