Pelė ir jos pelėnai

Taip, turiu tą istoriją, kurią norėčiau papasakot tau, drauge. Šiek tiek pertvarkyta, kad tilptų į mūsų kultūrą, žinai?

Vadinu save psichologe, rašau blogą apie save. Prieš kelias savaites parke sutikau mergaitę – sėdėjo ant suolelio, maitino balandžius duona. Labai atvira, švelni. Trečią kartą pamatžius supratau, ką ji man primena – mane pačią.

Tėvai išsiskyrę, mama ištekėjo ir išvyko į užsienį, tėvas gyvena su kita ponia (taip sakant mergaitei, kuri vadinasi Gabija). Tėvui su Lina gimė berniukas, pavadino Dovilu… Žiūrėjau į šią mažytę ir matydavau save. Kaip jai padėti? Kaip padaryti, kad trisdešimt penkerių ji nerašytų tokių pat liūdnų tekstų…

“Gabij, aš dirbu ***, nori išmokt piešti?”
“Taip!” – linksmai linkteli mergaitė.

Nuėjau su ja namo, pasiūliau jaunai, išsekusiai moteriai, kad jos dukra lankytų mūsų studiją. Apsimeta, kad nežinau – ji pati nėra Gabijos mama…
“Visiškai nemokamai, tik reikia tėvų leidimo”, – meluoju.
“Aš jai ne mama. Gerai, atvyks vyras, pagalvosim.”

Kitą dieną Gabija atėjo į studiją. Bandau atsargiai vesti ją teisinga linkme – mergaitė tikrai talentinga, ne tik piešia, bet ir gražiai dainuoja. Susitariau su kolegomis – Gabiją priėmė visur, kur tik įmanoma. Nesakykit, kad neįmanoma. Jeigu nori – viskas įmanoma…

Stengiuosi duot jai tai, ko pati neturėjau – bendravimo, suvokimo, kad irgi esi svarbi šiam pasauliui, o ne tik “ta mergaitė, kuri tėvams užkliuvo”. Susigyvenom su šia mažyte, tėvas ir pamotė mano, kad esu socialinė pedagogė, priskirta jų vaikui. Naivūs jie, ar… abejingi? Greičiau antrasis. Gabija – tai, kas liko iš vyro praeities, o ką su ja daryt? Teko pakęst.

Mama pasitraukė – siunčia pinigus, įvairius drabužius, atvažiuoja kartą per metus, bet nesiveža su savimi. Kodėl? Na, nes jos vyras nenori svetimų vaikų, laukia savų… O tėvas… jis gi “myli” Gabiją… toks didvyris, tempiąs šį kryžių vienas…

Gabija – nuostabi, bet tik man, mokytojams, kitiems vaikams centre. Nežinom, kokia ji namie. Gal kartais netaktiška, pikta, erzina, nes ji – “už kažko pridėtas svoris”. Nereikalinga, trukdančia. Kaip ir aš…

“Alina, o kodėl tu neišeini už Eimanto?”
“Ką? Iš kur tau tai?” – žiūriu į mažylę.
“Na… visi mato, kad jis tave myli, o tu… sniego karalienė…”

Dirbu *** iš širdies, galima sakyt. Bandau save išgydyt. Bet negaliu sau padėti, pradėjau šį blogą, pasakojau viską, nes man reikėjo pagalbos… Bėgioju gelbėt kitus, bet ne save.

Gabyje pamačiau tą pačią mažą mergaitę, kuriai taip reikėjo pagalbos. Bandžiau, žinai, bandžiau sutvarkyt santykius su abiem savo šeimom. Tėvas, jo žmona ir mano sesė (na, tipo sesė, bet visiškai ne…), jie… Tėvas susirinko drąsos ir pasakė, kad neskambinčiau, nesilankyčiau, nerašyčiau.

“Ramutė nenori”, – sako man, žiūrėdamas į šoną. Man trylika, aštuonios odos ant kaulų, didelės plaštakos ant plonų riešų – lyg krabio žnyplės, man rodos. Didelė burna, truputį išsikišę akys… Jaučiausi bjauriausiu vaiku pasaulyje. Žinoma, kas gali tokią mylėt?

“Tėti… bet aš gi tavo dukra, o Ramutė – tavo žmonos dukra”, – bandžiau pasakyt.
“Supranti, jai sunkiau… paauglystė, lankėm pas psichologą, reikia jai meilės, supranti?”
“Taip, tėti… Žinoma, gerai.”

Mama, patėvis ir brolis gyveno savo gyvenimą. Jie juokėsi iš pokštų, o kai įeidau į kambarį – nutildavo. Apsimeta, kad džiaugiasi, bet aš jaučiau – juos erzina svetimas žmogus. Aš.

Visada buvau viena. Bet taip norėjau, kad mane pastebėtų, apimtų meilės. Tėvas sakė, kad Ramutė mokosi prastai. Tai aš turėjau mokytis puikiai, kad jis pastebėtų – aš geresnė, su manimi problemų nėra… Nepastebėjo. Tiesiog išnyko.

Visą gyvenimą bandžiau patikti, būti patogia visiems. Buvalu vaiku – mama net draugėms gyrėsi: “Alina tokia patogi! Ir pavalgyt padarys, ir pasižiūrės į Dovilą…”

Negaliu susikurt santykių. Nes…
Nes užgniauždžiau savo meile savo vyrus. Pagieža, nepasitikėjimas… Aš, gelbėdama kitus, bet negalėjau išgelbėt savęs…

Supratau – manęs nepakankamai mylėjo, bet gyvent reikia… Ir negalėjau. Net galvojau – gimdysiu vaiką viena. Bet! O jei negalėsiu mylėti? Kažkodėl žinojau – tai bus mergaitė. Dar viena nereikalinga, nemylima…

Išlindau iš minčių.
“Alina, ar eisi su Eimantu į restoraną?”
“Į kokį restoraną, Gabij?”
“Ai, išplešiau… jis tave pakvies, apsimesk, kad nustebusi.”
“Gerai, gerai.”

Eimantas tikrai pakvietė mane į restoraną, ir man nebe baisu – Gabija man padarė talismaną – peliuką su sūrio gabalėliu. Padovanojo – malonu.

Su Gabija tarsi išmokau gyvent iš naujo. Nemoku būti lengva, flirtuot, žaisti “su kibirkštėlėmis”. Bet su Eimantu… su juo paprasta. Jis nieko nereikalauja.

Sėdime mažame pusiau tamšiame restorane, su juodai baltais nuotraukų portretais ant sienų. Pro langą matosi žibintas, kurį nuo vėjo siūbuoja.
“Kaip tau čia?” – klausia jis.Ir tada supratau, kad švelnus Eimanto šypsenojantis žvilgsnis – tai tas pats namų šiluma, kurios visą gyvenį ieškojau.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 × three =

Pelė ir jos pelėnai