Penkerius metus mano sūnų pas mane nebuvo: bet vos tik nusprendžiau užrašyti butą dukterėčiai, jie pasirodė akimirksniu.

Penkerius metus mano sūnūs nešiojosi pas mane, bet kai tik nusprendžiau užrašyti butą dukterėčiai – atskrido kaip vėjas.

Turiu du sūnus, tris anūkus, dvi martis – ir vis dėlto gyvenau kaip našlaitė. Vos paminėjau, kad ketinu perduoti butą dukterėčiai, ir staiga visi prisiminė, kad jie turi motiną. Atbėgo, sukėlė skandalą. Ir tada viskas paaiškėjo – jiems iš manęs reikia tik būsto.

Kai gimė mano berniukai, džiaugiausi – galvojau, kad bus atrama senatvėje. Na, klydau. Rūpinasi manimi ne giminės, o dukterėčia – kuri, beje, turi savo tėvus: mano brolį ir jo žmoną.

Galbūt aš su vyru kažkur padarėm klaidą, nesugebėjom užauginti vertų sūnų. Kol jų tėvas buvo gyvas, jie bent kartkartėmis užsukdavo. O kai jo nebeliko – išnyko. Jau penkeri metai, kaip jų nematau.

Jie, beje, gyvena tame pačiame mieste. Ne už kampo, bet vos keturiasdešimt minučių autobusu. Abu susituokę, abu turi šeimas. Turiu du anūkus ir anūkę, kurios net nepaėmiau į rankas. O man vienai sunku – su amžiumi kojos skauda, po traumos vos vaikštau. Paskambinti vaikams – tikra epopėja. Kiekvieną kartą – pažadai: „Greitai užsuksime, padėsime“, bet nuo žodžių tolimesnių žingsnių nebūna.

Kai kaimynai užliejo virtuvę, nusprendžiau pagalbos paprašyti. Reikėjo tik šiek tiek sutvarkyti lubas. Paskambinau šiam – pažadėjo. Paskambinau tam – irgi pažadėjo. Neatsilankė niekas. Teko kviesti meistrą. Mokėjau nesigailėdama – juk pinigai ne svarbiausia. Bet širdis skilo: ar tikrai saviems vaikams tapau svetima?

Vėliau sugedo šaldytuvas. Aš nieko nesuprantu, o pardavėjai, kaip žinia, mėgsta apgauti pensininkus. Paprašiau sūnų – tegul nueina su manimi, padės pasirinkti. Atsakymas buvo paprastas: „Parduotuvėje tau viską paaiškins“. Teks skambinti broliui – atvažiavo jo dukra su vyru, padėjo.

O tada prasidėjo pandemija. Sūnūs pradėjo skambinti kartą per mėnesį, klausdavo: „Na, kaip ten sekasi?“ – ir tiek. Duodavo patarimų – „niekur nevaikščiok, užsisakyk maistą su pristatymu“. O kaip tai padaryti – nepaaiškino. O dukterėčia pati viską parodė. Ji savo tėvams skambina kasdien, užsako maistą, vaistus, rūpinasi. Ir manės nepaliko.

Supratusi, kad mano vaikų manęs vienišoje paliko, ji pradėjo skambinti, užsuktį. Padėdavo apie namus, valyti, virti, sėdėdavo prie manęs, kai sergu. Netgi tiesiog ateidavo – išgerti kartu arbatos, pasikalbėti. Į visus šventes kviesdavo pas save: ji turi šeimą, brolį, tėvus – ir mane. Jos dukrelė mane vadina močiute.

Ir pagalvojau: kodėl gi nepalikti buto jai? Ji nieko neprašė, betIr tada nusprendžiau – mano butas bus jos, nes ji vienintelė manęs niekada neapleido.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

4 + nineteen =

Penkerius metus mano sūnų pas mane nebuvo: bet vos tik nusprendžiau užrašyti butą dukterėčiai, jie pasirodė akimirksniu.