Penkerius metus mano sūnūs nesirodė, bet kai nusprendžiau perrašyti butą dukterėčiai, staiga pasirodė.

Penkerius metus mano sūnūs manęs nelankė, bet tik aš užsiminiau, kad noriu butą užrašyti dukterėčiai – štai jie ir atskrido.

Turiu du sūnus, tris anūkus, dvi martis – ir vis dėlto gyvenau kaip našlaitė. Vos paminėjau, kad noriu perleisti butą dukterėčiai, visi staiga prisiminė, kad jie turi motiną. Atbėgo, surengė cirką. Ir tada viskas tapo aišku – jiems iš manęs reikalingas tik būstas.

Kai mano berniukai gimė, džiaugiausi – galvojau, bus senatvės pagalba. Na, klydau. Rūpinasi manimi ne gimtosios vaikai, o dukterėčia – kuri, beje, turi savo tėvus: mano brolį ir jo žmoną.

Matyt, aš ir vyras kur nors suklydome, nesugebėjome užauginti gerų vaikų. Kol jų tėvas buvo gyvas, jie kartais užsukdavo. O kai jo nebebuvo – dingo. Jau penkeri metai, kaip jų nemačiau.

Jie, beje, gyvena tame pačiame mieste – ne už kampo, bet tik keturiasdešimt minučių autobusu. Abu susituokę, abu turi šeimas. Turiu du anūkus ir anūkėlę, kurią net nelaikiau rankose. O man vienai sunku – su amžiumi kojos skauda, po traumos vos vos vaikštau. Paskambinti vaikams – visa epopėja. Visada tas pats: “Greitai užsuksime, greitai padėsime”, bet nuo žodžių iki darbų toli.

Kai kaimynai užliejo virtuvę, nusprendžiau, kad vis tiek paprašysiu pagalbos. Reikėjo tik pakoreguoti lubas. Paskambinau vienam sūnui – pažadėjo. Paskambinau antram – irgi pažadėjo. Neatsilankė. Teko kviesti meistrą. Mokėjau atsainiai – pinigai juk ne svarbiausia. Bet širdis skilo: ar tikrai saviems vaikams tapau svetima?

Paskui sugedo šaldytuvas. Aš nieko nesuprantu apie techniką, o pardavėjai, kaip žinia, mėgsta apgaudinėti pensininkus. Paprašiau sūnų – nueitų su manimi, padėtų pasirinkti. Atsakymas buvo paprastas: “Parduotuvėje tau viską paaiškins”. Teks skambinti broliui – atvažiavo jo dukra su vyru, padėjo.

O tada prasidėjo pandemija. Sūnūs pradėjo skambinti kartą per mėnesį, klausdavo: “Na, kaip ten sekasi?” – ir tiek. Duodavo patarimų – “niekur neik, užsisakyk maistą į namus”. Bet kaip tai padaryti – nepaaiškino. O dukterėčia pati viską man parodė. Ji savo tėvams skambina kiekvieną dieną, užsisako maistą, vaistus, rūpinasi. Ir manęs nepamiršo.

Supratusi, kad mano vaikai mane paliko vieną, ji pradėjo skambinti, lankytis. Padėdavo namų ruošoje, valė, virė, sėdėdavo šalia, kai sirgdavau. Netgi tiesiog užsukdavo – išgertų kartu arbatos, pasikalbėtų. Į visas šventes kviesdavo pas save: ji turi šeimą, brolį, tėvus – ir mane. Jos dukrelė mane vadina močiute.

Ir pagalvojau: kodėl gi nepalikti buto jai? Ji nieko neprašo, bet daro viską nuoširdžiai. Noriu atsiliepti gerumu už gerumą. Tai ne “dovana”, tai – padėka.

Jau ruošdamasi vykti pas notorą, paskambino vyresnysis sūnus. Paklausė, kur važiuoju. Atvirai atsakiau. Ir štai prasidėjo: rėksmai, priekaištai, kaltinimai, kad išprotėjau. Išklausiau – ir važiavau toliau.

O vakare – skambutis į duris. Stovi abu sūnumai. Atvedė anūkėlę. Atnešė pyragą. Atrodytų – stebuklas. Tik, žinoma, ne dėl meilės. Jie iš karto perėjo prie reikalo: ėmė įtikinti, kad dukterėčia mane išvarys. Kad ji ne šeima, o jie – mano vaikai, ir kaip aš galiu užrašyti butą svetimiems?

Pažiūrėjau į juos, išklausiau – ir pasakiau: “Ačiū už rūpestį, bet spręsiu pati.” Susipyko, užtrenkė duris. O pabaigoje pažadėjo, kad daugiau nematysiu anūkų ir negalvojau tikėti jų pagalbos.

Na, ir nesitikiu, mielieji. Penkerius metus jūsų nebuvo – ir nieko. O dabar atsiradote tik todėl, kad butą dalintis susirinkote. Jūs patys man tapot svetimi. Padarysiu taip, kaip nusprendžiau: butas atiteks dukterėčiai. O jei ji kartą ir iš tiesų mane išvarys – na, tai mano pasirinkimas. Bet aš jai tikiu. Ji – žmogus su širdimi. Ne tokia kaip jūs…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

twenty + 2 =

Penkerius metus mano sūnūs nesirodė, bet kai nusprendžiau perrašyti butą dukterėčiai, staiga pasirodė.