Penkiasdešimtmetė moteris tapo mama po šešiolikos metų kankinamų bandymų
Rūta Didžiulytė, mažo miestelio prie Klaipėdos gyventoja, visada su liūdesiu ir pavydu žvelgdavo į laimingas motinas. Jos, atrodė, ją supo visur: parke, parduotuvėje, gatvėje. Rūta svajojo apie vaiką, tačiau jos kūnas, išdidiškai silpnas, nepaklūdo šiam svajonėms. Sveikatos problemos tapo siena tarp jos ir motinystės, ir kiekvieną dieną ši siena atrodė vis aukštesnė.
Supratusi, kad natūraliu būdu pastoti nepavyks, Rūta nusprendė skirtis IVF. Pirmasis bandymas atnešė viltį, bet baigėsi tragedija – persileidimu. Širdis skilo, bet ji nepasižadėjo. Per šešiolika metų Rūta šią procedūrą pakartojo dar septyniolika kartų. Kiekvienas kartas – nauja viltis, kiekvienas kartas – naujas smūgis. Vaistai, injekcijos, nesibaigiantys tyrimai tapo jos gyvenimu, o skausmas – ištikimu palydovu.
Gydytojai maldavo Rūtą sustoti. Jie aiškino, kad jos imunitetinė sistema – tikras priešas. Natūralios NK ląstelės jos organizme per aktyvios. Jos embrioną suvokia kaip grėsmę, atakuoja, neleisdamos jam įsitvirtinti ir vystytis. „Tai beprasmiška, jūs tik kankinate save“, – sakydavo jie. Tačiau Rūta buvo nepajudinama. Jos akys degė ryžtu, o balsas drebedavo nuo pykčio, kai ji reikalavo: „Darykite savo darbą!“ Ji išleido procedūroms nemažą sumą – beveik šimtą tūkstančių eurų, bet mintis pasiduoti jai buvo nepakenčiama.
Stebuklas įvyko, kai Rūtai buvo keturiasdešimt septyneri. Po dar vieno bandymo ji sužinojo, kad laukiasi. Džiaugsmas susimaišė su baimė – baimė, kad viskas vėl suirs. Būdama nuolatinėje gydytojų priežiūroje, ji gyveno įsitempusi, bijodama kiekvienos naujos dienos. „O kas, jei rytoj viskas baigsis?“ – ši mintis jos nepaliko. Tačiau vaisius vystėsi, o viltis stiprėjo su kiekvienu mažytės širdies plakimu.
„Man padarė cezario pjūvį 37 savaitę, – prisimen”Šiandien, žvelgdama į savo sūnų Augustą, Rūta suvokia, kad kiekvienas ašara, kiekvienas skausmas ir kiekvienas nepavykęs bandymas buvo verti šios akimirkos.”