Per Gera

— Supranti, mane erzina, kad tu turi pinigų!

— Erzina?!

— Taip!

Gabija nieko neatsakė, tyliai pasisuko ant kulniukų ir nuėjo tolyn nuo tos vietos. Ji buvo labai susierzinusi, bet nieko negalėjo padaryti. Ir kam?

Gabija visko gyvenime įpratusi siekti pati. Mokykloje visuomet stengdavosi gauti tik dešimtukus, kartais nustebindama ir mokytojus, ir klasės draugus. Juk ji buvo viena tų, kurios verkia dėl devyneto. Bendramoksliai sukosi pirštu prie smilkinio ir slapta pavydėdavo Gabijos gautų devynetų. Jie ir jais džiaugtųsi. O mokytojai dūsaudavo ir sakydavo, kad negalima taip užsikabinti ir kad kartais pasitaiko klaidų, nieko baisaus, o dešimtuką galima gauti kitą kartą. Bet Gabijai reikėjo jo tuoj pat. Dabar.

Grįžusi namo iš mokyklos, ji iš karto ėmėsi už namų darbų. Mama ir senelė stebėdavosi žiūrėdamos į ją.

— Išeik pasivaikščioti, Gabijele! Oras toks gražus, — sakydavo senelė.

— Rytoj kontrolinis. Reikia ruoštis, — atsakydavo mergina.

Ir nusvėrusi per petį savo gražų kasą, ji imdavosi vadovėlių. Be to, ji labai mėgo skaityti knygas.

— Regėjimą sugadinsi! Sakydavom tau – negalima taip ilgai sėdėti prie knygų! — nerimaudavo mama.

— Na, dar truputėlį! Labai įdomu, — maldavodavo Gabija, prispaudusi prie savęs knygą, kurią ką tik veržėsi skaityti.

Mama papurtydavo galvą ir eidavo į virtuvę. Ten su senelė kalbėdavosi apie tai, kokią šviesią ateitį laukia jų mergaitė.

— Tik kad ne sveikatos sąskaita! — visuomet pridurdavo senelė. — Duok Dieve…

Žinoma, mokyklą Gabija baigė su aukso medaliu. Įstojo į gerą universitetą, išlaikiusi aukštą konkursą. Ir ten mokėsi puikiai.

Darbo merginai ieškoti nereikėjo. Ją iškart pakvietė dirbti vos tik ji apgynė diplomą. Gabijai net teko rinktis tarp dviejų pasiūlymų. Ji pasirinko arčiau namų.

Su jos darbštumu ir užsispyrimu darbas klostėsi puikiai. Jos pastangos buvo pastebimos, apdovanojamos, o pajamos augo. Netrukus Gabija nusipirko sau butą ir išsikraustė nuo mamos bei senelės.

— Ak, anūke, — dūsavo senelė, — Jau seniai suaugusi, nori gyventi viena, suprantu… Bet mes tavimi labai ilgėsimės!

— Nesijaudink, senelė! Dažnai važiuosiu, juk gyvensime tame pačiame mieste, ne už šimto kilometrų, — šypsodamasi kalbėdavo Gabija ir apkabindavo senelę.

— Tik jei koks vedybininkas pasirodys, atvesk į svečius pažintis, — šypsodamasi ir tuo pat metu nušluostydama ašaras, sakydavo senelė. — O tai tu merga graži, su pinigais, greit apvogs. O mano akys kaip deimantai – iš tolo pamatysiu, kurie apgavikai.

— Na ką tu, senelė, aš gi ir pati ne kvailė. Pačios juos atpažinsiu.

— Žiūrėk, kaip viena atpažino, — niurzgė senelė ir reikšmingai žvelgė į Gabijos mamą Rasą, o ši piktinosi:

— Mam, na tikrai! Visą gyvenimą man priminsi?!

Gabijos mama nemėgo kalbėti apie savo buvusį mylimąjį. Tą patį, dėl kurio kadaise prarado galvą ir nuo kurio gimė Gabija. Ji slėpė nuo motinos pažintį su juo, o jis apgavo merginą ir pasirodė ne toks, kokiu save išdavė. O vėliau ir visai pateko į kalėjimą. Iš ten ir parašė Rasai. Manydamas, kad ji vis dar jį myli ir atleis, bet ji neatleido. O Gabiją nusprendė vesti, ko niekados neapgailestavo. Mergaitei visko užteko, nes Rasai padėjo motina…

Priešingai senelės patarimams, Vytautą Gabija su šeima supažindinti neskubėjo. Jis jai patiko. Tiesiog patiko. Jai nieko nereikėjo iš jo, o tai savo ruožtu sužavėjo patį Vytautą. Protinga, graži mergina, pasitikinti savimi, žino, ko nori, pati už save moka ir visiškai savarankiška. Be to, Vytautas neseniai išsiskyrė su mergina – visiška Gabijos priešingybe. Žvaigždės susilygavo.

Vytautas – laisvas menininkas, vienas tų, kurie „dar saves nerado“. Praktiškai mąstančiai Gabijai kaip tik trūko tokios romantikos gyvenime. O Vytautas buvo labai romantiškas. Dovanojo gėles, pirko dovanų, dažnai už paskutinius centus, nes pinigų jam amžinai trūko. Užsakymai kartais būdavo, kartais ne. Bet viena buvo aišku – Vytautas buvo talentingas. O Gabija tapo jo mūza. Jis tapė jos portretus, kurie gerai pardavėsi, o kartais prarasdavo įkvėpimą ir pultų į depresiją, tada visai nieko netapydavo. Gabija dažnai sakydavo jam, kad nedingčiotų. Sėkmei gyvenime jam trūko tik užsispyrimo, juk talentas buvo. O jis visuomet atsijuokdavo ir sakydavo, kad laimei jam trūksta jos, Gabijos. Ir jie eidavo į miegamąjį…

Vytautas dažnai nakvodavo pas Gabiją. Jo vieno kambario bute įsikūrusi dirbtuvė. Ten viskas buvo užgrūdinta drobėmis ir dažais, o senyvas mažas sofa, ant kurios kartais miegodavo Vytautas, stovėjo virtuvėje.

Gyventi kartu Gabija nepasisiūlė, o jis ir nereikalavo. Vytauto ji nekontroliavo, vestuvių nereikalavo, šeimos ir vaikų nesvajojo, brangių dovanų nešėmė, kaip jo buvusi mergina, o kam? Ji pati galėjo nusipirkti viską, ko norėjo.

Gabija dažnai mokėdavo ne tik už save, bet ir už jį: romantiškas vakarienės restorane, kelionės ir kitos pramogos, atleisdama jam kitą „be pinigų laikotarpį“, bet visuolat siūlydama sprendimą. Ji bandė padėti Vytautui pagerinti paveikslų pardavimus ir gauti daugiau užsakymų, kartais siūlė jam darbą, kur jis galėtų užsidirbti, nemetant tapyti. Bet Vytautui naujovės nepatikdavo, o darbą, kaip įprasta, kažkas netikdavo. Arba uždarbis, arba grafikas. Jis liūdnai nusišypsodavo ir sakydavo, kad jis laisvas paukštis ir matyt taip jau turi būti. Gabija nesutikdavo ir bandė padėti mylimajam.

Tačiau nepaisant viso to, vyras ją visiškai tenkindavo, jokių priekaištų ji jam nekilnodavo. Ir su juo jai buvo gerai. Tik su juo ji ilsėdavo ir siela, ir kūnu.

Bet vieną kartą, darant įprastinę pasivaikščiojimą po nieko nereiškiančius pokalbius apie orą ir kultūros įvykius, kuriais dažniausiai domėjosi Vytautas, jis staiga paskelbė, kad jiems reikia išsiskirti. Gabija buvo sukrėsta. Jie sustojo ir atsisėdo ant suolo. Gabija jau mintyse planavo šiandieninį bendrą vakarienę, net iš anksto paruošė maistą ir gėrimus. Po pasivaikščiojimo jie ketino eiti pas ją. Nieko nenumalšino tokių įvykių…

Vytautas pradėjo painiai aiškinti, kad ji per daug gera jam, o jis gyvenime dar nieko reikšmingo nepasiekė, finansinė padėtis nestabili, jis nieko negali jai pasiūlyti. O Gabija tokia šauni ir savarankiška. Pati sprendžia savo problemas, nieko niekam neprašo, laikosi užtikrintai ir nepriklausomai, o pinigų turi.

— O mane tai erzina! Supranti, erzina! — pareiškė Vytautas. — Tu pati nusprendi, kaip ir kur juos išleisti, sau nieko neatsakai. Gali nusipirkti viską, ko tik panorėsi, o aš skaičiuoju centus. Matau tavo veido išraišką, kai gauni mano dovanas. Tu mandagi mergaitė, sakai ačiū ir kitus švelnumus, bet tai, už ką aš kaupt

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

9 − 8 =

Per Gera