Pirmasis žiemos dienos iššūkis: darbas blogomis oro sąlygomis.

Pirmasis žiemos diena prasidėjo ne taip, kaip tikėtasi. Algai reikėjo eiti į darbą, o oras buvo tiesiog baisus. Sniegas maišėsi su lietum, temperatūra nukrito iki nulio, ir niekaip neišsirinkai – ar dėti lengvą striukę, ar vis dėlto apsivilkti šiltą paltą ir nusipirktus šiltus batus.

Darbo diena buvo pirmoji po ilgos pertraukos. Vasarą ji buvo tokia laiminga su savo Mykoliuku, kad lengvabūdiškai išėjo iš darbo jo patarimo. Mylimasis nupirko kelionę į Palangą, o vadovas jos neatleido. Tad ji parašė prašymą…

Tada dangus atrodė kaip iš deimantų! Alga buvo įsitikinusi, kad pajūryje jos laukia piršlybos. Kam jai tada darbas? Mykolas juos abu išlaikys taip, kad jos keli eurai neturės jokios reikšmės.

Ji svajojo apie vestuves, vaiką ir puikų gyvenimą Mykolo nameose. O dabar – kaip beprotėlė už tą lengvabūdiškumą! Jokio piršymo pajūryje nebuvo. Tik restoranai, keletas nuostabių naktų ir grįžimas namo.

Iš karto, tiesa, jis jos nepaliko. Dar pusantrų metų kūrė iliuziją, kad jų santykiai turės logišką pabaigą. Ir štai, prieš savaitę Alga nebetvėrė ir paklausė, kokie jo gyvenimo planai.

„Planų nelabai, Algute“, atsakė jis. „Grįžti pas buvusią žmoną ketinu. Turime su tėvu bendrą verslą, o jis susirgo. Sakė, paliks viską mano sūnui, o žmona valdys, kol šis sulauks pilnametystės. Bet jei atstatysiu šeimą – viskas pereis man ir sūnui. Tokios sąlygos. Atsiprašau, mieloji…“

O toliau – tušti žodžiai apie meilę ir palaužtą širdį. Koks jis nelaimingas, bejėgis, be teisių…

Alga užsivilko jo paskutinį dovanotą kailinį, trumpai ištarė: „Sudie!“ – ir dingo iš jo gyvenimo. Ne, Mykolo nebuvo gaila. Tik praleisto laiko.

Teko pergyventi tą „sielvartą“ ir grįžti į savo buvusį darbą, melsti direktorių priimti ją atgal.

Pabambėjusi su kolegėmis, ji sėdėjo prie vadovo kabineto. Ryto planeris. Už uždarytų durų girdėjosi griežtas, pyktu persmelktas bosas. Turbūt kažką už klaidų peža.

Kai visi išsiskirstė, Alga nedrįsodama įėjo į kabinetą ir su šviesia šypsena pasisveikino. Paaiškino savo prašymą paprastai: negali be darbo. O asmeninis gyvenimas – nesisekė.

Vadovas, matyt, vis dar jai ne visai abejingas, nors ir laimingai vedęs, pažvelgė atjaučingai ir pasakė:

„Kito nepriimčiau. Bet jus – paimsiu. Tiesa, ne į tą pačią poziciją – užimta. Sekretore pas mane? Rūta eina į motinystės atostogas nuo gruodžio pirmosios. Tik drausmė! Ir jokių neplanuotų atostogų!“

Alga sutiko. Ir štai – pirmoji darbo diena. Siaura sijonas, balta palaidinė, nenakviestos makiažo detalės, švelnios kuodos. O batelius teko nešiotis maišelyje – ofise persirengti.

Ji skubėjo į autobusą, kai gavo vadovo žinutę: „Ateikite anksčiau. Skubi penkių minučių darbuotojų susirinkimas.“

Alga pažiūrėjo į laiką ir suprato, kad anksčiau nepateks. Reikia šviesoforo užsakyti. Sustojė rinkti numerį, kai staiga į šoną ją parbloškė berniukas, staiga išdygęs ant riedlentės! Ir tokiam orui!

Ir štai – abu ant žemės. Kailinis purve, kelnaitės sudraskytos, telefonas nusirito į griovį. Bet viską galima sutvarkyti. Tik berniukas, atrodo, susižeidė. Jis susikibęs už kelio.

Kvėpuodamas sunkiai, atsitiesė su Algos ir praeivių pagalba, bet ant kojos nestojo. Kažkas maloniai padavė jai telefoną. Atvažiavo greitoji.

„Kas vaikinu važiuos?“ – paklausė gydytojas. Ir štai – visi nusisuko, nuleidę galvas.

Teko važiuoti Algai.

Ji pakėlė riedlentę, jo mokyklos kuprinę su nutrūkusia petnešle ir įsodino į mašiną. Ligoninėje, kol berniukas buvo tyrimuose, jos telefonas staiga atgijo. Penki praleisti vadovo skambučiai. Darbo diena, nekalbant apie susirinkimą, jau prasidėjo.

Ji paskambino bosui. Jis neatsiliepė. Po kelių minučių gavo SMS: „Nesijaudinkite. Atsisakiau jūsų. Sėkmės darbo paieškose.“

Algos karjera baigėsi. Ašaros užgožė gerklę, bet ji nesusilaužė. Kaip bebūtų! Sekretorės vietą ras ir kitaip. Nors…

Nespejusi pagalvoti, iš kabineto išvedė berniuką.

„Nesijaudink, mama. Nieko baisaus. Bet leisti vaikui važinėti tokiam orui – tikras kvailumas…“

„Aš ne mama, ir mes skubame. Ačiū už pagalbą“, – atsakė Alga ir pasodino berniuką šalia.

Iš pažiūros jam gal keturiolika.

„Kaip jautiesi? Kur gyveni?“

Jis pasakė adresą, ir Alga užsakė taksi. Tuo pat metu berniukas surinko numerį:

„Močiute, tik nesiširdink… Važinėjau su riedlente ir… Dabar važiuoju namo.“

Alga išgirdo verksnį prie ausies, bet štai ir taksi atvažiavo. Remdamasis jos ranka, jis kažkaip įsėdo.

Berniukas vadinosi Rytis, ir drabužiai nebuvo iš skurdžios šeimos. Tik kam jis paskambino močiutei, o ne tėvams?

„Tėtis komandiruotėje“, – pasakė jis. „O aš pas močiutę likau.“

Jie atvažiavo į namą, kur ant slenksčio jau laukė susirūpinusi moteris. Alga trumpai paaiškino, kas nutiko, ir buvo iškart pakviesta arbatos.

Ji nesuko galvos. Butas buvo švarus, jaukus. Alga maloniai apgobJi negalėjo žinoti, kad ši keista diena taps pradžia naujai šeimai, kurioje ji pati suras tiek meilės, tiek prasmės, kurių taip ilgai ieškojo.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

four + 20 =

Pirmasis žiemos dienos iššūkis: darbas blogomis oro sąlygomis.