Pirmoji meilė mokykloje: dešimtos klasės istorija.

Jūratė įsimylėjo dar mokykloje, dešimtoje klasėje. Klasės draugas, kuris visada jai patiko, po vasaros atostogų pasikeitė, tapo kaip princas. Rugsėjo pradžioje, kai jis atsisėdo šalia jos prie suolo, Jūratė jautėsi lyg devintame danguje iš laimės.

Ji taip pat pasikeitė. Iš mergaitės Jūratė pavirto mergina su lieknu liemeniu ir grakščiomis kojomis. Plaukai, surišti į kasą, atidengė jai gulbės kaklą.

Tadas žiūrėjo į Jūratės privalumus kritiškai ir nusprendė, kad jam nebūtų gėda sėdėti šalia jos. Juolab kad mergina gerai mokėsi, ir jei reikėtų, būtų galima nusirašyti. Jūratė buvo gera ir jautri.

Bet mokyklinės draugystės jausmai greitai peraugo į meilę: pirmą, karštą, viską apieimančią, atėjusią labai netinkamu metu…

Reikėjo ruoštis egzaminams, sėdėti prie bilietų, skaityti daug. O Tadas ir Jūratė po pamokų vaikštinėjo, bučiavosi ant suolelio parke, žiemą dažnai ėjo čiuožinėti ant ledo.

Tado tėvai buvo nepatenkinti. Vaikinui reikėjo stoti į karinį universitetą, o jis dėmesio mokslams skyrė per mažai dėl draugystės su Jūrate. Ankstyva meilė nežadėjo nieko gero. Tadui reikėjo mokytis toliau, o Jūratė dar iš socialiai nepalankios šeimos…

Taip įkalbinėjo sūnų jo tėvas. Motina, gailėdama sūnaus, pritardavo.

Jūratė iš tiesų gyveno su močiute. Motina mirė, kai Jūratei buvo penkeri. Pražuvo. Gimimo liudijime, tėvo grafoje, juoda juosta žiojėjo storas brūkšnys…

– Ir į ką tu man taip įsimylėjai? – susikrimtusi svarstė Jūratės močiutė. – Ai, taip… Į motiną.

Kai pokalbis paliesdavo Jūratės motiną, jis tuoj pat nutrūkdavo. Močiutė, karti sučiaupusi lūpas, nutildavo, regis, žiūrėdama į save, savo praeitį, ir tyliai atsidusdavo.

O Jūratė skubėjo į kitą pasimatymą su Tadu. Reta diena jie nesimatydavo po mokyklos. Mokslai pradėjo “šlubuoti”, mokytojai sunerimo, Tado tėvai pradėjo dažniau barti sūnų ir pastatė jam ultimatumą – nebesimatyti su mergina iki geresnių laikų, bent jau iki pilnametystės.

Tadas šyptelėjo rūgščiai. Nenorėjo nutraukti santykių su Jūrate. Jie pirmą kartą abu buvo artimi. Šis naujas jausmas ir Tado širdį užvaldė. Tačiau apie rimtus santykius jis nė nenorėjo galvoti. Ką tėvai pasakys – buvo aišku.

Kai Jūratė suprato, kad yra nėščia po trijų mėnesių nuo jų artumo, apėmė neviltis. Egzaminai artinosi, paukščiai už lango dainavo, čiurleno upeliai. O Jūratė naktimis verkė pagalvėn, stengdamasi nepažadinti močiutės. Bet močiutė, pastebėjusi pakitusią nuotaiką, moteriškas instinktas suprato, kas nutiko.

Tado Jūratė dabar matydavo tik mokykloje. Griežtai nusiteikęs Tado tėvas kategoriškai užkirto bendravimo kelią tarp sūnaus ir Jūratės. Jei jie žinotų…

Močiutė vieną vakarą priėjo prie anūkės lovos ir ramiai paklausė:

– Galvoji gimdyti? Tik nemeluok man. Vieną kartą tai jau perėjau su tavo motina. – Moteris atsisėdo ant lovos krašto ir pravirko, o Jūratė apkabino ją ir kaltai prisispaudė prie liekno artimo peties.

– Ką daryti, muze? – tyliai tarė ji. – Jo tėvai visiškai prieš. Bet jie nieko nežino.

– O jis? Jis žino? – paklausė močiutė.

– Ne. Negaliu prisiversti pasakyti, bijau, kad iškart mes… – Jūratė pirmą kartą pasakė tai, ko net bijojo galvoti.

– Taip jis tave praktiškai ir taip jau metė, – patvirtino Jūratės baimę močiutė. – Bet jam pasakyti vis tiek reikia. Tai tavo pareiga. Jei po to pabėgs, tuomet jam kaina nėra – tokiam vyrui. Tada nė nesigailėk. Ir nerodyk, kad myli. Pasididžiavimą turėk. Susitvarkysim. Aš dirbti eisiu.

– Ką tu, muze… Dirbti. Juk esi pensininkė.

– Valytoja, į mūsų namų valdą. O kas? Kol gyva, už šluotos laikiausi, o padėsiu. Kaipgi kitaip… Mergytė mano.

Jūratė jau verkė visu balsu, močiutė taip pat. Bet netrukus moteris susizgribo.

– Užtenka verkti. Dabar negalima. Miegok. – Močiutė pakilo ir griežtai pasakė:

– Tik pažadą man duok, kad mokyklą baigsi. Būtinai. Kad ir kas nutiktų.

Jūratė nusiramino. Ji nusprendė pirmoje progoje pasakyti Tadui apie vaiką. Suvokė, kad vargu ar vaikinas bus laimingas, ir buvo pasiruošusi viskam. Bet jos viduje jau buvo mažas tvarinukas, kurį ji jau mylėjo. Ką jai būtų Tado atsisakymas? Juk netrukus taps mama, o tai pati didžiausia laimė…

Tadas jau sėdėjo prie kito suolo. Klasėje šnabždėjosi apie jų išsiskyrimą, kas nors kaltino Jūratę, kas nors kaltino Tadą, bet visi sutarė, kad būtina pirma baigti mokyklą, po to mokytis profesijos ir tik tada galvoti apie šeimą. Bet niekas nekalbėjo apie meilę. Apie tai, ką jautė Jūratė, nedaug kas įtarė. Nepatirsi – nesuprasi.

Jūratė papasakojo Tadui apie savo nėštumą kitą dieną po pokalbio su močiute. Jie stovėjo alėjoje už mokyklos. Vaikinas išbalso, sutriko tarsi stuktelėtas ir, nesugebėdamas ką nors pasakyti, apsisuko ir nuėjo namo. Jūratė liko stovėti alėjoje, galvodama, kad štai kaip tik jis tuoj pasisuks ir atbėgs pas ją, kaip tik jis ją apkabins kaip anksčiau…

Bet Tadas tolo neatsigręždamas, lyg bėgtų nuo jo postikusio sapno, norėdamas įlįsti kažkur ir viską užmiršti…

Jūratė pabaigė mokyklą. Iš karto įsidarbino valgykloje, kur anksčiau dirbo močiutė. Iš ten nuėjo į dekretą rudenį. Nepaisant savo jaunystės ir trapios būsenos, ji pagimdė sveiką sūnų.

Močiutė dirbo valytoja, gaudavo mažą pensiją. Jūratė, šiek tiek paaugusi sūnų, atidavė jį į darželį ir vėl išėjo dirbti į valgyklą. Reikėjo iš kažko gyventi. “Vieniša motina”. Tai už nugaros jai sakydavo gatvėje, jų name. Bet kolektyve ją mylėjo už gerą charakterį, gerumą, darbštumą ir kuklumą.

Netrukus Jūratė baigė kursus ir tapo vire. Ji puikiai gamino, buvo švara mylinti, kasmet vis pagerino savo kvalifikaciją.

Močiutė tuo metu jau nedirbo. Ji prižiūrėjo proanūkį ir buvo laiminga dėl Jūratės sėkmės.

Jūratę mėgo ne tik valgyklos kolektyve. Nuolatiniai klientai gyrė naujus patiekalus ir įvairų meniu, skanius pyragus ir įmantrius salotas. Pyragėlių gerbėjai maldavo receptų.

Kartą į darbą atėjo naujas vaikinas. Jį vadino Mantas, jis buvo kulinarijos mokyklos absolventas. Pradirbęs tris mėnesius šalia Jūratės, įsimylėjo ją ir jai pasipiršo. Jūratė ne iš karto atsakė Mantui.

Ji neslėpė nuo jo, kad yra vieniša motina. Mantui netgi atrodė, kad džiaugėsi, kad Jūratė turi tokį puikų vaiką. Jis ateidavo po Jūratės laidų su gėlėmis ir vaikų žaislais. Nevaržydamas aplinkinių žvigsnių, laukdavo jos išėjimo prie laiptinės, apkabindavo mažą Domą, pabučiuodavo ją, ir jie visi trys eidavo pasivaikščioti į parką. Močiutė, žiūrėdama pro langą, melsdavosi ir kryžiuodavo juos į kelionę, o po to eidavo prie ikonų.

– Jūratėle, dabar tai jau nebe pastok per anksti, – sakydavo vakare močiutė.

– Muze, aš jau suaugusi… – šypsodavosi Jūratė, – Kaip tu gali, muze. Aš išmokta visam gyvenimui… Bet nieko nesigailiu. Juk kokia aš vieniša motina? Juk tu mane turi, Domą turiu! O dabar ir Mantą. Be to, muze, pateikėme pareiškimą. Jį pamilau. Jis geras. Tikrai. Atviras ir paprastas.

Abi moterys vėl sėdėjo susikibusios ir verkė. Dabar jau iš laimės.

Vestuves surengė po mėnesio valgykloje. Buvo pakviestas visas kolektyvas ir močiutės kaimynės-draugės, taip pat Manto giminės ir draugai.

Mažajį Domą Mantas įsivaikino. Jūratė tapo nebe viena. Ji džiaugėsi nauju gyvenimu kaip žmona. Mylima ir geidžiama. Ir dabar – pati laimingiausia…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

five × 2 =

Pirmoji meilė mokykloje: dešimtos klasės istorija.