Po savaitės nuo atsisveikinimo su tėčiu ji, būdama nesuprantamoje pusiau miego būsenoje, skubiai įsivėlė į koridorių labirintą.

Po savaitės, kai atsisveikino su tėčiu, ryte, nesuvokiamoje pusmiglėje, ji nerimastingai įpuolė į koridorių labirintą. Kažkur bėgo, nieko neprisiminė, žinojo tik tiek, kad labai reikia telefono. Labai labai reikia.

Buvo vasara, ir draugės Živilė su Rūta atvyko prie jūros ilgai lauktoms atostogoms. Kambarys buvo nedidelis, bet labai arti jūros. Visą dieną deginosi, jų oda buvo jau šokoladinė, o noras degintis ir gulėti ant smėlio vis stiprėjo. Vidurdienio saulė kaitino negailestingai, aplinkui viskas tirpo, net oras. Buvo karšta kaip pirtyje. Kvėpuoti buvo sunku.

– Aš jau nebegaliu – sako Živilė, keldamasi nuo rankšluosčio. – Eime kur nors. Čia taip karšta, kad tuoj patapsime trapučiais.

– Sutinku – priduria Rūta ir pasiūlo – Eime į kavinę. Ten vėsiau ir tuo pačiu papietausime, nes jau pietų metas.

Draugės nuėjo į vietinę kavinukę, kur buvo galima pasėdėti pavėsyje ir suvalgyti gardų užkandį. Kaip jos, taip ir kiti, stovėjo ilgoje eilėje.

Živilė užsidengė galvą knyga, slėpdama ją nuo deginančios saulės. Deja, kepurę paliko namuose, todėl prisimerkė.

– Ar gerai jautiesi? – paklausė Rūta. – Nubėgu ledų. Atgaivinsimės truputį.

– Eiti kartu su Tavimi? – pasiūlė Živilė.

– Oi ne! – kategoriškai atsisakė. – Pažiūrėk, kiek žmonių. Užims mums vietą, pasilik čia!

Draugė nuėjo, o Živilė nuobodžiavo. Stovėjo prie įkaitusio betoninio pastato pleškinančioje saulėje. Eilė nejudėjo, tad prisimerkė.

Išgirdo skambesius ausyse, o galvoje viskas buvo lyg per miglą. Buvusi toli jūroje. Kranto nesimatė. Gulėjo ant vandens, tačiau dėl kažkokios priežasties vanduo nebuvo sūrus. Išgėrė kelis gurkšnius ir iš karto pasijautė geriau. Danguje švietė didžiulė graži vaivorykštė, o vanduo spindėjo kaip daugiakampiai akiniai per kaleidoskopą. Labai gražu aplink. Lengvumas kaip plunksna siūbuojanti ant bangų ir laimė… Žmonės vaikščiojo vaivorykšte. Tarp jų pastebėjo prieš metus mirusį tėtį. Jis atsisuko į ją ir mojuodamas šypsojosi.

Staiga išgirdo balsus iš viršaus.

– Čia, čia! – šaukė sutartinai. – Paduok ranką! Pakelk tai.

Kai kurios rankos suspaudė ir įtraukė Živilę į valtį. Ji pailsėjo, nenorėjo būti valtyje, o balsai darėsi vis aiškesni, daugiausia moteriški.

– Kas turi amoniako? – nerimavo. – Duokite daugiau vandens!

Živilė atgavo sąmonę, atmerkė akis.

– Oi, mano drauge – Rūta atsiduso. – Mane labai išgąsdinai! Taip bijojau!

Živilė buvo nustebusi ir nusivylusi, matydama, kad sėdi kavinės verandoje, o ne jūroje.

– Tai buvo saulės smūgis, brangioji! – murmėjo draugė, dėkodama kitiems už pagalbą. – Ach, sakiau: „Paimk kepurę, paimk kepurę!“, o Tu man: „Taip, gerai!“ Ir štai dabar turime!

Žmonės išsiskirstė.

– Rūtele – susimąsčiusi kalbėjo Živilė. – Mačiau ten tėtį. Jau beveik metai, kai nebėra, bet jis liko toks jaunas.

Merginos galiausiai įėjo į kavinę ir atsisėdo prie stalo. Živilė vis dar mintyse sugrįžo prie to netikėto susitikimo su tėčiu.

Po savaitės, kai atsisveikino su tėčiu, ryte, nesuvokiamoje pusmiglėje, ji nerimastingai įpuolė į koridorių labirintą. Kažkur bėgo, nieko neprisiminė, tik žinojo, kad labai reikia telefono. Labai reikia.

Bėgo į nepažįstamą kambarį. Pamatė ant sienos kabantį senovinio telefono aparatą, nusitrynusį. Nudžiugo. Pakėlė ragelį ir sušuko:

– Alio! Sveikas!

– Viskas gerai! Živile, kas nutiko? – tėvo balsas aidėjo klausyklėje. – Nusiramink ir papasakok. Padėsiu, kaip tik galėsiu.

Gyvenime tėvas nebuvo labai plepus, o kai norėjo kažko paklausti, visada pradėdavo pokalbį nuo trumpo „Gerai“. Mergina buvo laiminga, aiškiai girdėdama tėvo balsą su visomis pažįstamomis intonacijomis. Skubiai viską papasakojo: apie save, apie savo mamą, apie savo pusseserę – jos dukterėčią, kuri tris dienas po jo mirties apgynė magistro darbą. Jis labai laukė to dienos, bet nesulaukė.

– Tėti, gali įsivaizduoti – juokėsi. – Pagal pažadą, apgynė su pagyrimu!

Tada sustingo, tarsi atsibudusi.

– Alio, tėti! – šaukė į telefoną. – Tėti, tavęs nebėra! Kaip gali su manimi kalbėtis?

– Kartais – kalbėjo tėvas. – Jei tikrai ko nors nori, taip ir atsitinka, dukrele, taip atsitinka.

Net gyvas būdamas tėvas netikėjo jokiais mistiniais dalykais, buvo materialistas, o dabar, keista, ją kitaip mokė. Atsibudo ir prisiminė situaciją, kai sėdėjo su Rūta kavinėje. Tuomet žvelgė ten, kur virš vandens kabojo vaivorykštė.

O dabar… Vis dar negali atsikratyti jausmo, kad tėvas kažkur netoli jos ir kasdien ją palaiko.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

2 × 3 =

Po savaitės nuo atsisveikinimo su tėčiu ji, būdama nesuprantamoje pusiau miego būsenoje, skubiai įsivėlė į koridorių labirintą.