“Atostogos” pas uošvę baigėsi maža revoliucija
Esu Gabija. Man trisdešimt penkeri, esu ištekėjusi už Andriaus, turime du vaikus. Nuo pat mažens buvau aktyvi ir neįsilyginti – dar darželyje bandydavau suorganizuoti mankštą visai grupei, mokykloje buvau klasės seniūnė ir visų užgaudių iniciatorė, o universitete – visų renginių siela. Mano energija, atrodo, paveldėta iš mylimos močiutės, kurios kaime kas vasarą praleisdavau. Myliu kaime gyvenimą ir niekad nebijojau darbo.
Taip ir susipažinau su Andriumi: nusprendžiau surengti tvarkymą miesto parke, o jis buvo vienas iš tų nedaugelio, kurie atėjo padėti. Kartu surinkome šiukšles, įsikalbėjome, po to nuėjome į kino teatrą. Taip viskas ir prasidėjo. Po metų jis man pasipiršo, ir aš su džiaugsmu sutikau.
Iš pradžių gyvenome pas mano tėvus, paskui sutaupėme pirmajam būsto paskolai. Gimė sūnus – kaip vandens atspaudas tėvo, o po dvejų metų – ir duktė. Andrius dirbo negailėdamas jėgų, bet visada susirūpindavo namais, ne karto nesakė, kad pavargęs. O aš pradėjau degti. Motinystė – ne tik džiaugsmas, bet ir bemiegės nakties, nuovargis, nerimai. Vyras pamatė mano išsekimo ženklus ir pasiūlė vaikams su manimi pailsėti pas jo motiną kaime. Naivi, nudžiugau: prisiminiau, kaip gerai buvo pas močiutę. Tikėjausi – truputį atsigaivinsiu.
Andrius nuvežė mus, uošvė sutiko su duona ir druska, net stalą padengė. Vaikai užmigo verandoje, man patiesė sūnaus kambary. Rodėsi – tobulas vakaras. Bet ryte, vos užaušus, mane pažadino rėksmas:
„Miega, panele? Kelkis! Karvė pati savęs nepamals!“
Pažiūrėjau į telefoną – 5 ryto. Vos prisikėliau. Norėjau nusiprausti, bet uošvė sušnibždėjo:
„Vėliau nusiprausi, vistiek purvinai išsiprausai!“
Nutylėjau, persirengiau, nuėjau į tvartą. Ji murmėjo visą kelią, aiškino, kad „miestietė“, „neįpratusi“, bet kai tvirtai paėmiau kibirą ir pagalojau geriau už ją – nutilo. Paskui pašėriau gyvulius, nusiprausiau rankas ir priėjau prie jos:
„Nesipriešinu padėti. Bet leiskite man viską daryti po savo.“
„Daryk, jei moki,“ nurūgštelėjo ji.
Ir aš ėmiausi darbo. Sutvarkiau daržą, perkasiau lysves, dažyt tvorą, suorganizavau pieno ir daržovių pardavimą kaimynams, net pastatiau komposto duobę ir pradėjau tiesi vamzdžius – vietinis tualetas seniai reikalavo remonto. Kai iškasėme duobę, uošvė sukrėtė rankomis:
„Kas čia per dalykas?!“
„Mama, pati skundėtės, kad vanduo vos teka. Dabar turėsime kanalizaciją.“
Čia ji neištvėrė ir paslapčiTada ji paslėpė telefoną ir suvirpintu balsu šnibždėjo: „Galbūt visgi ne taip blogai turėti tokį galvą darban įkaitusią uošvę…“