Praleidau savąjį likimą

Aš PRALEIDAU SAVO LIKIMĄ

Sako, ieškoti meilės darbe – nesąmonė. Bet aš ir neieškojau. Ji pati mane surado. Ir ne kaip mandagus kolega su kava ir kaklaraiščiu, o kaip tylus vyras juodu „Mazda“ automobiliu eilėje prie dujų. Aš dirbau degalinėje.

Iš pradžių jis tiesiog tyliai žiūrėjo. Paskui pradėjo šypsotis. Ir, kaip man atrodė, išmoko mano grafiką ir atvažiuodavo tik tada, kai aš buvau pamainoje. Mane vadino Lina. Man buvo 33. Buvau nemaža padūkėlė: platininė blondinė, drąsi, tiesmuka, su charakteriu, įštrintu vyriškame kolektyve. O jis… jis buvo kitoks. 42 metai, akys kaip vasario dangus, pečiai – tarsi galėtų nugriauti sienas. Ir šypsena… Šilta, rami, truputį vaikiška.

Jo vardas buvo Kazimieras. Jis gyveno netoli degalinės su sūnumi ir šunimi, kurio vardas Ūkas. Sūnus – iš ankstesnės santuokos. Žmona paliko juos abu. Jis nedirbo. Buvo nuomininkas – gaudavo pinigus iš keturių butų, kuriuos paveldėjo iš močiutės, ir tiesiog gyveno. Keliaudavo, vaikščiodavo, ilsėjosi.

Vieną dieną jis privažiavo prie kolonėlės ir pasakė: „Važiuojame, parodysiu tau vieną miestą, kurį įsimylėsi“. Paskui buvo kitas miestas. Ir dar vienas. Gėrėme alų pusiau tuščiuose kavinėse, vykome į pajūrio viešbučius ne sezono metu, naktis leidome klausydamiesi bangų ošimo, vaikštinėjome Vilniaus turgavietėse ir Alytaus kavinėse klausydamiesi džiazo.

Aš įsimylėjau. Aš tiesiog ištirpau jame. Aš, kuri visada laikiausi laisva ir netikėjau santuokos atspaudais, jau po trijų mėnesių gyvenau pas jį. Mes nieko neįforminom, tiesiog buvome kartu.

Iš pradžių kalbėjau apie vaiką. Svajojau. Įsivaizdavau, kaip mes vaikštome trise: aš, jis ir kūdikis. Bet Kazimieras buvo kategoriškas. Jis sakė, kad jau „atkalėjo“ tėvystės laiką ir antrą kartą tam nepasirašys. Ir, svarbiausia, vaikai trukdo laisvei.

„Tu juk negalėsi skrendi į Kauną savaitgaliui su pilvu, Lina, o paskui dar ir su vežimėliu per grindinį. Tai bus ne gyvenimas, o kalėjimas.“ Jis tai sakė taip ramiai, užtikrintai, kad aš, tarsi užhipnotizuota, pati pradėjau bijoti būsimų vaikų.

Taip bėgo metai. Tapau vandeninę tarnaitę jo nerūpestingam gyvenimui. Gaminau, lyginau, pirkau mėgstamus sūriukus, juokiausi reikiamose vietose, o jis… Jis vis labiau žiūrėjo futbolo rungtynes, lėtai vartė laikraščius ir sakė, kad esu „ta pati“.

Jo sūnus paaugo. Iš pradžių niekino mane. Po to pradėjo žiūrėti su smalsumu. Ir tada atvedė į namus merginą – tokią, kokia buvau prieš šešerius metus. Jaunutę, ryškią, blondinišką. Ji nakvojo pas mus, juokėsi iš mano pokštų, vadino mane „Linute“.

Aš žiūrėjau į ją ir viską supratau. Man norėjosi šaukti: „Bėk! Nepraleisk savo gyvenimo, kaip aš! Netirpdk, neprarask balso, neatsisakyk svajonių. Tu dar gali viską pakeisti!“

O aš? Aš jau nebetikiu. Man 39. Vaikų neturiu. Darbą mečiau, draugus praradau, tėvus netekau. Likau tik aš, Kazimieras, Ūkas ir rūdijanti meilė, kuri jau seniai tapo įpročiu.

Jis vis dar nedirba. Vis dar gauna nuomos pajamas, vis dar geria alų kiekvieną vakarą. O aš vis statydavau prieš jį lėkštę su salotomis ir laukdavau. Laukdavau, kad vėl pajusčiau, jog dar ne viskas prarasta. Bet tai saviapgaulė.

Kartais naktį, kol jis miega, išeinu į balkoną ir žiūriu į dangų. Ir man atrodo, kad jei labai norėtum, galėtum viską pakeisti. Tik per vėlu. Jau per vėlu.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

seventeen − twelve =

Praleidau savąjį likimą