Prašiau marčią supjaustyti sūrį, bet ji liko kalbėtis su sūnumi. Nežinau, kaip toliau su ja bendrauti.

Oi, tu žinai, man penkisdešimt penkeri metai, ir visą gyvenimą buvau
įsitikinusi, kad uošvienos ir martos konfliktų galima išvengti, jei abi elgųsi protingai. Juk mus jungia meilė tam pačiam žmogui – mano sūnui. Tikėjau, kad net kai charakteriai ir požiūriai skiriasi, visada įmanoma susikalbėti. Tikėjau… iki praeitų savaitės pabaigos, kurią praleidome vasarnamyje. Tą savaitgalį įsipaišysiu į atmintį – ir ne pačiais šilčiausiais jausmais.

Mano sūnus tuoj tuoksias. Su jo išrinktąja – Aušrine – iki šiol esu susitikus vos porą kartų ir beveik nesikalbėjom. Kad susipažintume arčiau, pakvietėm jaunuosius pas mus į vasarnamį, pabūti gamtoje, ramiai pasikalbėti. Pasiruošiau iš visos širdies: sudariau meniu, prisiruošiau valgių – nuo užkandžių iki karščių. Norėjosi jaukios šeimos vakarienės.

Šeštadienio popietę sūnus su Ausrine atvažiavo. Džiaugiausi, sutikau juos su šypsena. Kol jie įsikurdavo, pradėjau ruošti stalą ir tarp kitko paprašiau Aušrinės padėti: tiesiog supjaustyti duoną ir išdėlioti įrankius. Ne bulves byrai, ne mėsą marinuoti – tik paprasčiausius dalykus. Bet ji, išgirdusi prašymą, net nepastūmėjo – liko sėdėti šalia mano sūnaus ir toliau kalbėti, tarsi nieko nebūtų nutikę. Netyliu, galvojau – gal nesigirdėjo. Pats viską atnešiau, padėjau ant stalo, nesikartočiau – buvo kažkaip nepatogu.

Po pietų jaunuoliai nuėjo pailsėti, o mes su vyru likom plauti indus. Vakare vėl viską ruošiau – nusprendėm išgerti arbatos prieš kepant mėsą. Tada vėl kreipuosi į Aušrinę:

“Aušryt, padėk, būkėlė, supjaustyk sūrį.”

O iš jos lūpų išgirstu tokius žodžius, nuo kurių vėmuo apšalo:

“Į svečius atėjus, geriau nesikišti. Šeimininkė pati viską padaro, kaip jai atrodo tinkama.”

Nuolu, šiaip tiesiog stebėjausi. Tai kokia čia ne taip pjaustyti sūrį?! Ir apskritai, nuo kada paprastas mandos pagalbos prašymas yra kišimasis?

Visą vakare ji laikėsi tos keistos pozicijos. Kai vyrai išsinešė kepti mėsos, ji nepriėjo nei prie manęs, nei prie virtuvės. Tiesiog šnibždėjosi maloniai šalia, kol jau vėl lakioju su lėkštėmis ir tvarkau stalą. Net nepasisiūlė padėti surinkti indus po vakarienės ar nunešti prie lovos. Sūnus pastebėjo mano piktdžiū ir pati imsis rišti lėkštes, plauti, tvarkyti. O ji? Tarsi nieko ir nebuvo. Net paprasčiausio “padėsi” nesuO dabar sėdžiu ir galvoju, ar tikrai noriu sodyboje leisti tokiems “svečiams”.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

11 + ten =

Prašiau marčią supjaustyti sūrį, bet ji liko kalbėtis su sūnumi. Nežinau, kaip toliau su ja bendrauti.