Puikiai atšventė vyro gimtadienį: kelionė namo po vakarienės.

Aurelija grįžo su vyru iš restorano, kur jie šventė jo gimtadienį. Buvo puikus vakaras. Daug žmonių, giminaičių, kolegų iš darbo. Daugelį Aurelija matė pirmą kartą, bet jei Vytautas nusprendė juos pakviesti, vadinasi, taip reikia.

Aurelija nepriklausė tiems, kurie mėgsta ginčytis dėl vyro sprendimų; ji nemėgo skandalų ir santykių aiškinimosi. Jai buvo lengviau sutikti su Vytautu, nei bandyti įrodyti savo teisumą.
– Aurelija, ar tavo buto raktai toli? Gali ištraukti?
Aurelija atidarė rankinę ir bandė surasti raktus. Staiga pajuto stiprų skausmą piršte, staigiai truktelėjusi ranka, numetė rankinę ant grindų.
– Kodėl tu šūktelėjai?
– Susibadavau į kažką.
– Tavo rankinėje velnias galėtų koją nusilaužti, nenuostabu, kad taip atsitiko.

Aurelija nesiginčijo su vyru, pakėlė rankinę ir atsargiai ištraukė raktus. Jie įėjo į butą, ir ji jau pamiršo, kad kažkur susibadavusi. Koja ją skaudėjo nuo nuovargio, norėjosi tik po dušu ir į lovą atsigulti. Ryte pabudusi pajuto stiprų skausmą rankoje, pirštas buvo patinęs ir paraudęs. Tada prisiminė vakarykščius įvykius, paėmė rankinę, kad patikrintų, kas viduje. Atsargiai ištraukdama daiktus pamatė didelę rūdijančią adatą rankinės dugne.

– Kas gi čia tokio?
Ji negalėjo suprasti, kaip ji čia atsidūrė. Paėmė šią keistą radinį ir išmetė į šiukšliadėžę. Tada nuėjo prie vaistų dėžutės, kad dezinfekuotų vietą, kur susibadė. Apvyniavusi paraudusį pirštą, Aurelija išėjo į darbą. Bet jau apie pietus suprato, kad turi temperatūros.

Ji paskambino vyrui:
– Vytautai, nežinau, ką daryti. Gal vakar kažką užsikrėčiau. Temperatūra, galvos skausmas, visą kūną laužo. Įsivaizduok, radau savo rankinėje didelę rūdijančią adatą, būtent į ją ir susibadavau vakar.
– Gal geriau pas gydytoją kreipkis, neduok Dieve, stabligė arba apsikrėtimas krauju.
– Vytautai, nenusimink. Dezinfekavau žaizdą, viskas bus gerai.
Tačiau su kiekviena diena ir net valanda Aurelija darėsi vis prasčiau. Vos ištempusi iki darbo dienos pabaigos, ji iškvietė taksi ir nuvažiavo namo. Suvokė, kad viešuoju transportu kelio į namus neįveiks. Namuose apskritai krito ant sofos ir užmigo.

Sapne jai pasirodė močiutė Ona, mirusi, kai Aurelija buvo dar labai maža. Iš kur ji žinojo, kad tai močiutė Ona, pati nesuprato, tačiau žinojo, kad tai ji. Močiutė buvo sena, palinkusi. Ją matyti daugeliui būtų baugu, bet Aurelija jautė, kad močiutė nori padėti.

Močiutė vedė Aureliją per pievą, parodė, kokių žolelių ji turėtų prisirinkti, pasakė, kad reikia pasidaryti nuovirą, kurį gerti, kad išvalytų kūną nuo juodumos, kuri jį ėda. Ji pasakė, kad yra ta, kuri jai linki blogo. Tačiau kad su ja kovoti, reikia likti gyvai. Aurelijai liko nedaug laiko.
Aurelija prabudo šaltoje prakaitu. Jai atrodė, kad miegojo labai ilgai, bet pažvelgusi į laikrodį suprato, kad praėjo tik kelios minutės. Ji išgirdo užsidarančias duris – sugrįžo Vytautas. Mergina atsiklaupė nuo sofos ir išėjo į koridorių. Pamatęs ją, Vytautas nustėro:
– Kas tau? Pasižiūrėk į save veidrodyje.

Aurelija priėjo prie veidrodžio. Dar vakar ji matė gražią, besišypsančią merginą. Dabar veidrodyje matė save, bet neatpažino. Plaukai kabėjo kaip girliandos, mėlynės po akimis, pilkas veidas, tuščias žvilgsnis.
– Kas čia per nesąmonė?

Tada Aurelija prisiminė sapną. Ji sakė vyrui:
– Sapnavau močiutę. Ji pasakė, ką man reikia daryti…
– Aurelija, rengkis, važiuojame į ligoninę.
– Aš niekur nevažiuosiu, močiutė sakė, kad gydytojai man nepadės.
Namuose kilo tikras skandalas. Vytautas vadino žmoną išprotėjusia, sapnavusia neaiškios kilmės močiutę.
Pirmą kartą jie labai smarkiai susipyko. Vytautas net norėjo naudoti jėgą, sugriebė žmoną už rankos ir traukė ją prie durų.

– Nenori savanoriškai važiuoti į ligoninę – nuvešiu tave jėga.
Tačiau Aurelija ištraukė ranką, nesusilaikė ant kojų, krito ir susitrenkė kampą.
Vytautas dar labiau įsiuto, sugriebė rankinę, trenkė durimis ir išėjo. Viskas, ką galėjo Aurelija padaryti, tai parašyti vadovui, kad užsikrėtė virusu ir turės likti namuose keletą dienų.

Vytautas grįžo namo beveik vidurnaktį, atsiprašė žmonos, o ji tik pasakė:
– Nuvežk mane rytoj į kaimą, kur gyveno mano močiutė.
Ryte Aurelija labiau priminė gyvą lavoną nei jauną sveiką merginą. Vytautas toliau maldavo žmonos:
– Aurelija, nesinervink, važiuosime į ligoninę. Nenoriu tavęs prarasti.

Bet jie važiavo į kaimą. Vienintelis dalykas, kurį prisiminė Aurelija, buvo kaimo pavadinimas. Ji ten nebuvo nuo tada, kai tėvai pardavė močiutės namą po jos mirties. Visą kelią ji miegojo. Nepaisant to, kad nesuprato, į kurią pievą važiuoti, tačiau artėjant prie kaimo, Aurelija pabudo ir pasakė vyrui:
– Mums ten.

Ji vos išlipo iš automobilio, išsilpusi krito į žolę. Bet ji žinojo, kad atvyko į tą vietą, kur ją vedė močiutė Ona. Ji rado žoles, kurias sapne rodė močiutė, ir jie išvyko namo. Vytautas paruošė nuovirą pagal Aurelijos instrukcijas. Aurelija pradėjo gerti mažais gurkšniais, bet su kiekvienu gurkšneliu ji jautėsi lengviau.

Ji vos vos pasiekė tualetą, atsistojusi nuo unitazo pamatė, kad jos šlapimas tamsios spalvos. Bet tai jos neišgąsdino, priešingai, ji pakartojo močiutės žodžius:
– Juoduma išeina…

Tą naktį Aurelija vėl sapnavo močiutę. Ji stovėjo ir šypsojosi. Tuomet pradėjo kalbėti.
– Tave, anūkėle, užkerėjo per rūdijančią adatą. Mano nuoviras grąžins tau jėgas, bet tai nebus ilgam. Turi surasti, kas tai padarė ir sugrąžinti jam jo paties blogį. Nežinau, kas tai padarė. Nematau. Bet tai kažkaip susiję su tavo vyru. Jei nebūtum išmetusi tos adatos, per kurią visa tai buvo padaryta, galėjau daugiau pasakyti. Tačiau…

Padarysime taip. Eik į parduotuvę, nusipirk adatų pakuotę, virš didžiausios sakyk tokį užkeikimą: „Nakties dvasios, anksčiau gyvos! Išgirskite mane, nakties šmėklos, tiesą pranašaujant. Apsupkite mane! Parodykite, padėkite, priešą mano suraskite…“. Šią adatą padėk į vyro rankinę. Tas, kuris padarė prieš tave burtus, susibads į tavo adatą. Tada sužinosime jo vardą ir galėsime jam sugrąžinti jo paties blogį.
Tai pasakiusi močiutė, tarsi dūmuose išnyko.

Aurelija pabudo. Ji vis dar baisiai jautėsi, bet žinojo, kad būtinai pasveiks. Žinojo, kad močiutė jai padės.
Vytautas nusprendė šiandien likti namuose, kad galėtų pabūti su žmona, pas rūpinti ja. Kaip jis nustebo, kai ji sakė, kad reikia eiti į parduotuvę, ir kad reikia eiti pačiai:

– Aurelija, nesąmonė, vos stovi ant kojų. Eime kartu.
– Vytautai, išvirk man sriubos, po šio viruso man atsirado žiaurus apetitas.
Aurelija viską darė taip, kaip sapne nurodė močiutė. Jau vakare užkeikta adata buvo Vytauto rankinėje. Jis paklausė Aurelijos prieš miegą:
– Ar tikrai viena susitvarkysi? Gal būsiu su tavimi?
– Aš susitvarkysiu.

Aurelijai darėsi lengviau, bet ji žinojo, kad blogis dar yra joje, jautė, kaip jis vaikšto po kūną, kaip po savo namą, užnuodydamas ją. Tačiau nuoviras, kurį gėrė jau trečią dieną, buvo kaip priešnuodis. Jautė, kad priešui tas priešnuodis labai nepatikdavo.
Ji sunkiai išlaukė, kol grįžo Vytautas iš darbo. Pasitiko jį prie durų. Pirmas klausimas buvo:

– Kaip praleidai dieną?
– Viskas gerai, kodėl klausi?
Aurelija jau manė, kad tas, kuris prieš ją užkeikė, dar nepasireiškė, kai Vytautas apsisuko ir pridūrė:
– Aurelija, įsivaizduok, šiandien Ieva iš greta esančio skyriaus nusprendė man padėti, ištraukė iš mano rankinės kabineto raktus, mano rankos buvo užimtos segtuvais su dokumentais. Taigi ji įbrukusi ranką į rankinę, susibadyta adata. Iš kur mano rankinėje adatos? Ji mane taip piktai pažiūrėjo, galvojau, kad užmuš žvilgsniu.
– O kas tave sieja su ta Ieva?
– Aure, baik. Aš tik tave myliu. Man nei Ieva, nei Lina, niekas kita, tik tu reikalinga.
– Ar ji buvo tavo gimtadienio šventime restorane?
– Buvo, ji gerai kolegė, bet nieko daugiau.

Aurelija tarsi sudėjo dėlionę, po šių žodžių. Ji suprato, kaip rūdyta adata pateko į jos rankinę.
Vytautas nuėjo į virtuvę, kur jo laukė vakarienė.
Vos Aurelija užmigo, vėl sapnavo močiutę. Ji pasakė, ką daryti, kaip grąžinti Ievai visa blogį, kurį ji norėjo padaryti Aurelijai. Močiutė pasakė, kad dabar viskas aišku. Ieva norėjo burtų pagalba atsikratyti varžove, o vėliau užimti jos vietą šalia Vytauto. Jei tai nebūtų pavykę natūraliai, ji vėl būtų kreipusis į burtus. Ši moteris būtų nesustojusi prieš nieką.

Aurelija padarė viską, kaip mokė močiutė. Greitai Vytautas pranešė, kad Ieva išėjo į nedarbingumą, jai visai blogai, gydytojai neva galvas suko.
Aurelija paprašė vyro nuvažiuoti savaitgalį į kaimą, kur gyveno močiutė, aplankyti kapines, kuriose nebuvo nuo laidotuvių dienos. Ji nusipirko gėlių puokštę ir paėmė pirštines, kad ravėtų kapą nuo senos žolės. Ji vos rado močiutės Onos kapą. Priešingai nei paminklo nuotrauka, persikėlusi į sapnus, būtent ji išgelbėjo ją nuo mirties. Aurelija sutvarkė močiutės kapą, įdėjo gėles į butelį su vandeniu. Ji atsisėdo ant suoliuko ir pasakė:

– Močiute, atleisk, kad anksčiau neateidavau. Galvojau, kad tėvai aplanko tave kartą per metus ir to užtenka. Bet man buvo neteisinga. Dabar ir aš atvažiuosiu. Jei ne tu, galbūt manęs jau čia nebūtų.

Tuomet Aurelija pajuto, kad tarsi močiutė uždėjo rankas jai ant pečių. Ji apsisuko, bet ten nieko nebuvo, tik lengvas vėjelis…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

12 − 2 =

Puikiai atšventė vyro gimtadienį: kelionė namo po vakarienės.