PURPURINIAI AKAINIAI
LAUKINIS.
Purvinas, liesas šuo klyktelejo. Akmuo trūko jam ties letena. Bėgo kiek kojos nešė. Nesigrįžo atgal – žinojo, kad tai vietiniai berniukai. Žiaurūs, pikti, pavojingi. O jis tiesiog alkanas. Tiesiog benamis…
* * * *
Rokas žiūrėjo į mamą ir negalėjo suprasti, apie ką ji kalba. Jam greit bus devyneri. Jo gyvenime niekada nebuvo tėčio, niekada nebuvo senelių. Anksčiau jis dažnai klausdavo kodėl, bet taip ir nelaukė atsakymo, kurį galėtų suprasti.
Ir tada, prieš metus, į jų su mama gyvenimą atėla Dainius. Jis tvirtai paspaudo berniuko ranką, prisitupė prieš jį ant kelio, tarsi Rokas būtų mažas, ir pasakė, kad dabar gyvens kartu ir gali vadinti jį tėčiu. Iš pradžių berniukas nudžiugo, bet vėliau sužinojo, kad ne Dainius gyvens su jais, o jie su mama persikels pas jį. Persikelti nenorėjo – čia buvo draugai kieme ir mokykloje. Čia jo kambarys ir žaislai… Mama pažadėjo, kad visus žaislus jie pasiims, o kambarys jam bus ir ten. O draugai – tai laiko klausimas, atsiras laikui bėgant… Rokas pyko ant Dainiaus ir stengėsi su juo nebendrauti…
* * * *
– Sūnau, eik pasivaikščioti! Pažiūrėk, kiek berniukų žaidžia kieme!
– Mam, aš jų gi nepažįstu…
– Rokeli, ką tu? Aš irgi čia nieko nepažįstu, ir žinai – man irgi sunku. Mes tikrai priprasime ir su visais susipažinsim! Svarbiausia – ženk pirmą žingsnį, o tada nebebus baisu! Pažiūrėk, kokia čia puiki vaikų aikštelė! Argi ne nuostabu?
Ir tiesa, jis greit susidraugavo su berniukais. Jie buvo šiek tiek vyresni – buvo įdomu ir linksma.
– Žiūrėk, Laukini! Greičiau, imk akmenis! Pirmyn, pirmyn!
Rokas su visais sugriebė akmenis ir nubėgo ten, kur bėgo kiti. Tolimesniame kiemo kampe prie šiukšliadėžės slankiojo šuo, raibojantis ant vienos kojos. Jis buvo senas ir netvarkingas. Pamatęs bėgančius vaikus, prispaudęs galvą, nubėgo į kitą kiemo pusę. Berniukai vėl pradėjo jį vytis. Šuo pasislėpė gėlinių serbentų krūmuose, kurie augo prie Rakaus buto.
– Ką jis jums padarė? – rėkė jis berniukams – Jis gi nekenkia! Kam, kam jį varyte?
– Ką tu? Jis gi benamis! Jis turi… na tą… pasiutligę! Jis tiesiog laukinis! Visi benamiai šunys pavojingi!
– Bet jis gi net nepriėjo prie jūsų! Jis maisto ieško! Nereikia, nereikia jo mušti!
– Ar tu normalus?!
Berniukai išėjo, o Rokas stovėjo ir nežinojo, ką daryti. Ašaros riedėjo jo skruostais. Kojos drebėjo. Jis nuėjo link įėjimo durų, o iš krūmų į jį žiūrėjo šuo. Liūdni, budrūs akys. “Gal jis tikrai laukinis”, – šovė mintis. – “Dabar iššoks”. Jis pagreitino žingsnį ir užsidarėle duris.
Berniukas ilgai negalėjo nusiraminti. Palaukė, kol mama nueis į vonią, prisikisė kisenes duonos, paėmė keletą dešrelių ir tyliai išslinko į lauką.
– Laukini, Laukini, – beveik be garso šnabždėjo.
Krūmai sušvilpė, pasirodė šuns snukis. Jis išmetė dešrelę, tada antrą, tada visą duoną atidavė. Šuo valgė greitai, rytelėdamas gabalą po gabalo, apsidairydamas. Taip prasidėjo šuns ir berniuko draugystė…
* * * *
– Rokai, aš mums bilietus į futbolą paėmiau. Kaip? Eisi? – šypsėjosi Dainius.
– Neturiu laiko, – niūriai atsakė berniukas, įsipūtęs.
Ir taip kaskart. Ar tai būtų naujos geležinkelio bėgiai, išvyka į atrakcionų parką ar nevisaverčiai burgeriai, už kuriuos mama barkė Dainių. Rokas visada buvo nepatenkintas. Jam nepatinka šis mamos… Ir jis jam ne tėvas… Ir draugauti su juo jis nesiruošia…
– Rokeli, – mama nusišypsojo, – atsimeni, tu visada norėjai turėti senelius?
– Na, – susiraukė berniukas.
– Mes su Dainium pasiėmėm atostogas, kitą savaitę važiuojam pas juos į kaimą! Porai savaičių! Bus linksma! Ar džiaugiesi?!
– Nedžiaugiuosi ir niekur aš nevažiuosiu. Neturiu laiko.
– Kaip netur”Nevažiuosiu ir tiek, – užsiverkė Rokas, suspaudęs kumščius, nes negalėjo pripažinti, kad jo širdį gniaužė baimė palikti Laukinį vieną.”