Santuokos pasiūlymas

Po pietų Audronė įsikibo į sofa, užmetusi kojas, ir paėmė knygą. Tik ėmė gilintis į romaną, kai į kambarį įbėgo motina, rankoje laikydama vibruojantį telefoną. Ekrane šypsojosi Rūta Didžiulytė.

Audronė nerimtai padėjo knygą ir atsiliepė į skambutį, reikšmingai žvelgdama į motiną. Ši pagaliau suprato, kad trukdo, ir išėjo. Audronė net neabejojo, kad motina dabar klausosi prie durų.

Penkias minutes jos su drauge plepėjo be reikalo. Tada Rūta pasakė, kad kviečia ją į gimtadienį, šeštadienį, vasarnamyje.

– Jis tau buvo prieš mėnesį. Ar ne? – nustebo Audronė.

– Kokia skirtis? Aš pasiruošusi švęsti kiekvieną dieną. Tai tik pretekstas susitikti.

– Kam? Galima tiesiog susitikti be preteksto, – atsakė Audronė.

– Ne, turi būti intriga, laukimas. Atvažiuoja mano Vytauto draugas iš Vokietijos. Jis nežino, kada mano gimtadienis. Gali atsisakyti susitikti be priežasties, o gimtadienis – rimtai. Jurga, ta mano draugė, ją atsimeni? Ji tiesiog verkšlendė, kai sužinojo, kad jis atvažiuoja. Jis kažkoks režisierius ar panašiai – nesvarbu. Susijęs su kino pasauliu. O Jurga labai nori suvaidinti filmuose. Prisikabino kaip šlapias lapas – neatsikratysi.

– Aišku, tada suprantu. O kam aš tau?

– Kaip kam? G– Tai gimtadienis, – Rūta imdavo erzintis dėl draugės nesuvokimo.

– Masės papildymui? – pagaliau suprato Audronė. – O kodėl vasarnamyje? Juk dar sniegas neištirpęs.

– Nebūk kvaila, Audrute, – nusijuokė patenkinta Rūta. – Kad nepabėgtų. Taigi, važiuosi? Pasilinksminsim, kepsim šašlykus. Dar ten eglę palikom – po Naujųjų metų nesugebėjom nuvažiuot. Ir sniego prisikritę, vargu ar pratemptume. Na, prašau, dėl manęs, – tarė Rūta, ir Audronei į akis atšoko jos įniršusiai išsikišusi lūpa.

– Gerai, – atsidusdama atsakė Audronė.

Ji sutiko, nes iki šeštadienio buvo dar keturios dienos – per tą laiką gali nutikit bet kas. Pavyzdžiui, ji ar Rūta gali susirgt, ar dar kas nors, ir kelionė atšoks.

Audronė padėjo telefoną, ir iškart į kambarį įėjo motina.

– Kur ji tave kvietė?

– Mama, tu gi girdėjai, – nusišypsojo Audronė.

Mamos tai visiškai nesutrikdė.

– Važiuok. Juk pastoviai sėdi namie. Netrukus keturiasdešimt, o tu neištekėjusi. Aš anūkų nebelauksiu.

– Mama, jaunikiai ne pavasario žiedai – vasarnamyje neauga, – pajuokavo Audronė. – Man dar trisdešimt dveji, visos aštuonios metų iki keturiasdešimt. O vaikai turi gimti iš meilės, o ne todėl, kad tu nori anūkų…

Mama suspaudė lūpas, pamojavo ranka ir išėjo, bet po sekundės grįžo ir vėl atsistojo prieš Audronę.

– Visą dieną skaitai. Gyveni svetimomis gyvenimais, o tavo laikas pralekia. Knygos nepadeda ištekėti. Laikas bėga…

– Tu gi girdėjai, važiuosiu. Atvešiu tau iš ten anūkų, – vėl pajuokavo Audronė.

Mama įsižeidusi pakratė galva.

– Atsiprašau, mama, – Audronė pašoko nuo sofos ir apkabino ją.

Penktadienį vėl paskambino Rūta, priminė apie kelionę, pasakė, kad reikia apsirengti gražiai, kad nepažemintumėm savęs prieš užsienietį, kad su vyru lauks prie namų lygiai septintą.

– Kodėl taip anksti? – susierzinusi paklausė Audronė.

– Kelias, vasarnamį šildyt reikia, rengtis reikia… Kad tik vakaro spėtume.

Šeštą ryto suskambėjo žadintuvas. Audronė negalėjo prisiminti, kodėl jį užvestė taip anksti savaitgalį. Tada įbėgo mama ir pasakė, kad pusryčiai jau paruošti.

Audronė prisiminė apie vasarnamį, gimtadienį ir vaitojosi. Sudie, ramus savaitgalis. Nuvyko į vonios kambarį. Po valandos, išėjus į lauką, prie įėjimo jau stovėjo Rūtos vyro automobilis. Audronė įsėdo ant galinės sėdynės ir niūriai pasisveikino.

– Na nebūk tokia rūsčia. Gali užmigti, kol važiuosim, – maloniai leido draugė.

Visą kelią Rūta trinkelėjo. “Kaip jis su ja išgyvena?” pagalvojo Audronė ir netrukus tikrai užmigo.

Dachų miestelyje buvo gražu ir tuščia. Sklypuose baltavo nepaliestas sniegas, tik keliuose tarp namų tamsėjo automobilių padangų pėdsakai. Tai reiškė, kad čia jie ne vieni.

Name tikrai stovėjo didelė dirbtinė eglė. Akimirkai Audronei pasirodė, kad jie grįžo du su puse mėnesio atgal ir atvyko sutikti Naujuosius metus. Vytautas iškart ėmėsi krosnies, o oras užpildė medienos, sakų ir vaikystės kvapas.

Dar neužsidegė malkos, kai prie namo privaziavo dar dvi mašinos. Audronė su Rūta žiūrėjo pro langą, kaip iš vienos išlipo pora pažįstamų ir Jurga. Iš kitos – aukštas, akinis nepažįstamas vyras.

– Tai ir yra režisierius? Kažkaip nelabai panašu, – pasidalijo abejone Audronė.

– O kiek tu režisierių gyvenime mačiusi? – paklausė Rūta.

Kompanija ėjo link namo. Jurga šokinėjo kaip ožkutė, grimzdavo į sniegą ir kikendavo. Savo garsiais juokais ji pranešė apie atvykimą visiems, kas tuo metu nusprendė praleisti savaitgalį vasarnamyje.

– Baikit spoksot, – tarė Rūta ir pirmoji atsitraukė nuo lango.

Ji nuėjo prie durų pasitikti svečius, o Audronė nukeliavo į virtuvę ir pradėjo iškrauti maisto produktus.

– Ar tikrai tavo draugas režisierius? – paklausė Audronė Vytauto.

Jis nespėjo atsakyti, kai name suskambėjo trynimas, šūksniai ir visa tai užgožė Jurgos įsikarščiavęs juokas. Ji puolė prie eglės. Režisierius įnešė į virtuvę daiktus, paspaudo Vytautui ranką ir linksnodamas sustojo prie Audronės, ją tyliai įvertindamas.

– Gal padėti? – paklausė jis.

Į virtuvę susispaudė minia, tuoj pat tapo triukšminga ir ankšta. Linksmai traškė malkos, ūžė ugnis krosnyje. Audronė pagalvojo, kad gerai padarė, čia atvykusi.

Užkandžius sumuštiniais ir arbatą, vyrai išėjo gatvėje ruošti žarijavietės, o moterys ėmėRūta atsigręžė į Audronę, žvilgtelėjęs į jos tuščias rankas, ir sąmojingai nurikavo – “Na, kur tavo dovanos, ar bent vienas žiedelis?”.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

12 − one =

Santuokos pasiūlymas