Šeima iš miesto atvyksta į atokią kaimą.

Viena šeima iš miesto atvyko į atokų kaimelį. Vyras ir žmona. Kaimelyje, ežero pakrantėje, stovėjo senelės namas. Jie atsivežė su savimi pagyvenusią mamą. Tai buvo labai sena smulkutė moterėlė. Anksčiau šiame name ji gyveno daugelį metų. Kai paseno, silpna tapo, dukra ją į miestą išsivežė. Senelė jau mažiau valgė, sunkiai vaikščiojo, viską pamiršdavo, ir štai dukra su vyru nusprendė, kad ji šiandien ar rytoj iškeliaus. Jie patys jau buvo pensininkai ir nusprendė, kad ne pro šalį būtų mamytę gimtinėje, prie artimų palaidoti. Juk jau vos kvėpuoja, jai beveik 90 metų. Jie pasiruošė pakentėti kaimo nepatogumus, juk neilgam – taip vyras su žmona planavo, o vėliau nebebus rūpesčių dėl laidotuvių.

Kelias į kaimą nebuvo lengvas, tačiau senelė viską ištvėrė. Gyventojų ten buvo nedaug, artimiausia parduotuvė už 3 km su menku asortimentu. Taip ir pradėjo gyventi. Vyras žvejojo, žmona daržoves sodino, miške uogas ir grybus rinko, arbatžiolių rinko. Atgaivino seną pirtelę ir valtį.

Senelė iš pradžių vis sėdėdavo prie langelio, užsidėdavo akinius ir žiūrėdavo į žolę kieme, ežerą, geltonas vandens lelijas. Paskui rado senus veltinius, pasiėmė lazdą ir pradėjo išeiti ant prieangio. Prie jos katinas pradėjo ateiti ir ant kelių atsiguldavo. Jie ilgai galėdavo sėdėti dviese, senelė glostydavo katiną savo smulkia ranka, o jis tyliai gulėdavo ant jos plonų kojelių. Saulė juos šildė, paukščiai skraidė, drugeliai plazdėjo, ežere antys kvaksėjo, o šiaip – visiška ramybė…

Netrukus senelė pradėjo po kiemą vaikščioti: veltiniai dideli, skarelė ant galvos, akiniai ant nosies, pati smulkutė, į lazdelę remiasi ir mažais žingsneliais juda. Taip, kažkaip, ir iki ežero nusigavo. O ten ančiukai pasveikinimų prašo. Dukra seniai uždėjo galošes ant veltinių, kad nesušlaptų, ir senelė kasdien pradėjo eiti prie ežero su duonos rieke, ančiukus su jų mažyliais maitinti. Jie nuo jos rankos trupinius tiesiog valgė, o senelė šypsojosi. Buvo laiminga. Kartais dukra ją valtele plukdydavo po ežerą, meškerę duodavo palaikyti. Senelė pagaudavo vieną-kitą žuvytę ir katiną paskui vaišindavo.

Taip vasara praėjo, rudenį, žiema atėjo, o senelė vis dar, šiltai apsirengusi, išeidavo į kiemą ir netgi laiptelį nuo sniego šluotele nuvalydavo. Su kastuvu susitvarkyti negalėjo, per sunku buvo, bet su šluotele galėjo. Su katinu po snieguotą kiemą lėtai, mažais žingsneliais vaikščiodavo. Valgyti pradėjo geriau, apetitas atsirado, arbatą su jonažole mėgo, brukneles su miltais, sorų košę. Su malonumu į pirtelę eidavo, mėgo, kai karšta. Dukra ją nuplaudavo, senelė nuo šilumos parausdavo, atrodydavo jaunesnė – tiesiog daili! Taip metai iš metų…

Vaikai apsiskaičiavo. Senelė kaime dar šešerius metus pragyveno. Visus šešerius metus taip, maloniai šypsodamasi aplinkiniam pasauliui, po truputį, dideliais veltiniais ir mažais žingsneliais po kiemą vaikščiojo, į lazdelę besiremdama. O kur gi skubėti? Į aną pasaulį visada spėsi, nuo to niekur nepabėgsi.

Geriau džiaugtis gyvenimu: žiūrėti į ežerą, pievelę, maitinti ančiukus iš rankų, glostyti katiną, gerti puodelį arbatos su debesų uogiene.

Reikia mėgautis gyvenimu ir negalvoti apie blogus dalykus.

Ir daryti gerą…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 × 3 =

Šeima iš miesto atvyksta į atokią kaimą.