Juokas buvo senuoliu našlaičiu. Gyveno sau ramiai, vienatvė jo neslegė. Dirbo kaip arklys – sunkiai ir nekantriai. Darbą mylėjo. Įpratęs viską daryti idealiai, kad visur būtų tvarka. O su moterimis – kiek bandė, neatsirado tokios, kuri atitiktų jo idealą. Tos vasaros liepos pabaigoje Juokas išvyko atostogauti į pietus. Pavargo labai, norėjosi šiek tiek pabėgti nuo civilizacijos. Įsijungė internetą, paračiojo skelbimą.
Atsiliepė moteris su dviem vaikais, pietų kaimo gyventoja. Iki jūros – 20 minučių pėsčia, bet vieta toli nuo kurortų ir miestų, atskiras kambarys, o už maistą – nemokamai išvirs naminių patiekalėlių. Apskritai, pasidavė pagundai. Atvyko be nuotykių, navigatoras nenuvylė. Namas senokas, bet švarus, kambarėlis jaukus, o šeimininkė maloni. Kieme lakstė mažas šuniukas – tojeras. Sode žydėjo vaisiai, o pora vaikų, bernas ir mergaitė, 9-10 metų, linksmai kužinėjo po kiemą. Šeimininkė Juokui nekliudo, klausto, ką išvirti, dosniai vaišino braškėmis ir šypso šiltai. Juokas visas dienas praleisdavo prie jūros: plaukdavo, laipiodavo po skardžius, fotografuodavo, rašydavo senam draugui „Facebook‘e“. Kartais susimąstydavo – iš kur 50-metė moteris turi tokius mažus vaikus? Galvojo, galvojo, kol pagaliau paklausė.
„Angele, ar tai jūsų anūkai?“
„Ne“, atsakė Angelė, „mano sūnus ir dukra, tik vėlyvi. Šeima neišėjo, neištekėjė, tad nusprendžiau bent vaikus pagimdyti. O ir ne tokia jau seną, man tik 48.“
Kol šnekėjo, Juokas įsidėmėjo šeimininkę – maloni, švelni, šypsena šilta. Ir vardas patiko – Angelė, Ančiukė. Taip motiną vadino. O iš Angelės kvepėjo šviežiomis braškėmis ir sviestu. Jaunas vynuoklis buvo skanus, vakarais – vėsu, o dangus – žvaigždėtas. Abu jie nesivarto, ką jau čia – suaugę. Dėmi elgėsi paprastai, o naktį Juokas tyliai nuslinkdavo į Angelės kambarį. O paskui grįždavo atgal. Vaikus gi negali pažadinti. Mažas šunaitis net nepokštelėdavo į Juoką, tiesiog žemyn žiūrėdavo, lyg viską suprastų. Gera šunelė, taupi. Suvalgydavo porą šaukštų, bet kiemą saugodavo sąžiningai. Vadė ją Liepsnele. Ir pradėjo Liepsnelė lakstyti su Juoku prie jūros, net plaukdavo, o paskui išlįsdavo, nusipurvokdavo, apsidžiūdavo saulėje ir bėgdavo namo greičiau už Juoką. O jis – paskui. Bet kartą Liepsnelė neatėjo. Juokas ėmė jos ieškoti, šaukė, rašė skelbimus, klijavo. Kur dingo šuo? Neaišku. Senesnė kaimynė pasakė, kad galbūt atvykėjai pagrobė, tie, kurie gyveno kitoj kaimo pusėj. Juokas nuėjo ten. Atėjo, o jam pasakė, kad jie jau išvažiavo – su mažu šuneliu – prieš valandą, link plento. Juokas grįžo, įsėdo į mašiną ir pJuokas privertė varikliui surėkti ir nuskrieno plentu, širdyje jau spėliodamas, ar Liepsnelė sugrįš namo, ar jo gyvenimas vėl taps tuščias.