Senelė sėdėjo ant suolelio moterų poliklinikos koridoriuje.

Moterų poliklinikos koridoriuje ant suolelio sėdėjo pagyvenusi moteris. Šalia jos sėdėjo liesa paauglė, maždaug penkiolikos metų, su trumpu sijonu, iš po kurio kyšojo aštrūs keliukai. Močiutė atvedė anūkę dėl aborto.

Močiutė vis atsidusdavo sunkiai. Anūkė išsigandusiu žvilgsniu dairinėjosi aplink. Šalia jos stovėjo maišelis. Priėjo apie trisdešimties metų moteris ir atsisėdo šalia.

– Į tą kabinetą einate?

– Taip… Ar galite pasakyti, labai skaudės?

– Nepatogu, aišku, bet ten suleis nuskausminamųjų. Svarbiausia, greitai, vos penkios minutės, jei terminas trumpas. Taip man sakė, nes ir pati čia pirmą kartą. Ir bijau, tiesą sakant. Protu suprantu, vaikas niekuo nekaltas…

– Dieve, kaip čia nutiko… Suprantate, tai mano anūkė, mokosi devintoje klasėje, o vaikinas ją apgavo, paliko… O ji laukiasi. Jis nenori nieko žinoti apie vaiką. O ką mums daryti? Juk jai reikia mokyklą baigti… Tėvų ji neturi, aš ją viena užauginau… Ak, tokia nelaimė…

– Močiute, užtenka jau, neskaudink man širdies, ir taip sunku… Štai mergina sakė juk, kad neskaudės, vieną kartą, ir viskas…

– Ak, anūke, juk ten vaikas pas tave, gyvas, o tu vieną kartą ir viskas… Vaikas niekuo nekaltas, teisingai mergina sakė. Žinai ką, kelkis, einam, nieko, užauginsim. Karų metu vėl gimdė, ir nieko. Susiimsim. O tavo Petriukas visai nereikalingas, toks tai tėvas… Keliesi, imk maišelį, einam namo, nėra čia ką veikti.

Mergaitė, rodos, to ir laukė. Gremždama maišelį, pasuko link išėjimo, močiutė išėjo iš paskos. Moteris, sėdinti ant suolelio, nusišypsojo, palydėdama juos akimis, ir susimąstė apie savo reikalus…

Praėjo dvidešimt metų.

– Mama, aš jį myliu, mūsų santykiai yra labai rimti, patikėk! Dimas – geras vaikinas, jo laukia šviesi ateitis!

– Na, kokia gi ateitis, jei susituoksite… Užbaigsite universitetą, po to bus aiškiau!

– Mama, mums po dvidešimt metų jau, mes nebe vaikai. Vestuvės mokslams netrukdys, juolab, mes ne išlaidaujame, tiesiog pasirašysime santuoką ir viskas, kam mums tie formalumai. Pavakarieniausime restorane su Dimo tėvais ir jo močiute, o su draugais paminėsime vėliau. Dimas labai myli savo močiutę, ji jį užaugino.

– Oi, Maša, na ko gi nepadarysi dėl mylimos dukros! Reikia gi susipažinti su Dimo tėvais, svotais būsime, kaip-ne-kaip…

– Pakviesk juos į svečius, mama…

– Sveiki, ateikite! Aš Mašos mama, Julija. Sėskitės prie stalo…

Žvelgdama į Dimo močiutę, Julijai pasirodė, kad ją kažkur jau matė. Dimo mama, Ana, buvo labai jauna, atrodė vos vyresnė už sūnų. Paaiškėjo, kad jis gimė, kai jai buvo šešiolika, nuo klasės draugo, kuris iš pradžių atsisakė vaiko, bet paskui buvo priverstas vesti Aną, kitaip būtų į kalėjimą patekęs. Tik dokumentuose jie buvo vyras ir žmona, kartu negyveno, o vėliau ir išsiskyrė.

– Žinote, Julija, gėda prisipažinti, bet iš pradžių norėjome atsikratyti Dimo… Anai juk dar paauglė buvo, kokia iš jos motina… Tėvų neturėjo, mama jauna mirė, o tėvas kalėjime dingo. Aš viena ją auginau. Ir štai, nėščia… Kur gimdyti, kam?

Kai atėjome į ligoninę, laukėme eilės procedūrai, priėjo viena mergina. Ji irgi dėl aborto. Sako, vaikai niekuo nekalti, ir kaip per galvą trenkta buvau, kaip gali žudyti nekaltą vaiką… Tai buvo ženklas iš aukščiau sustoti, apsaugoti Dimą.

Dievas tą merginą pats atsiuntė, matyt. Aš su Ana išėjome iš ligoninės namo. Iki paskutinės dienos ji ėjo į mokyklą, baigė devynias klases, daugiau ir nereikėjo. Gimė Dimas, aš su juo buvau, o Ana lankė mokyklą, išmoko konditerijos. Petriukas, Dimo tėvas, niekuo nepadėjo, nei jo tėvai.

Nieko, susitvarkėme. Ana vėliau ištekėjo už gero žmogaus, dar pagimdė dukrą. Dabar kepa tortus pagal užsakymą, ir nemažai uždirba. Nesijaudinkite, jei Dimas ir Maša susituoks, jie turės kur gyventi, atsiduosiu savo butą, o pati persikelsiu pas Aną. Tokią mes istoriją turime.

Julija negalėjo patikėti savo ausimis. Tai buvo tos pačios močiutė su anūke, kurios išėjo iš ligoninės. Juk dėl jų, ji nusprendė palikti vaiką, jos mylimą Mašą…

Po pokalbio su močiute tada, staiga tapo ramiau, suprato, kad reikia gimdyti, viskas bus gerai. Vaikas buvo nuo vedusio vyro, kuris buvo jos pirmoji meilė. Gyvenimas juos išskyrė į skirtingas puses, o kai vėl susitiko, jis jau buvo vedęs. Tik vieną kartą jie susitiko, po to ji suprato, kad laukiasi.

Ji nenorėjo sugriauti šeimos, nieko nesakė apie vaiką, nusprendusi, kad negali gimdyti, gadindama gyvenimą ir sau, ir vaikui.

Pasirinkusi abortą, Julija įtikinėjo save, kad taip bus geriau. Bet močiutė su anūke per penkias minutes pakeitė jos mąstymą šiuo klausimu. Jei jos susidoros, tai ji tuo labiau. Nusprendė, kad tai ženklas iš aukščiau.

Julija išėjo iš ligoninės iš paskos. Nėštumas ir gimdymas praėjo gerai, gimė vienintelė dukrelė, mylimiausias žmogus Žemėje.

Ir štai, vėl juos suvedė likimas. Tik dabar jau džiugiu pretekstu. Vaikai, kurie galbūt nebūtų gimę, susiruošia susituokti. Ar tai ne likimo ženklas?

Dažnai žmonės gauna ženklus iš aukščiau. Kai kurie jų klauso, kai kurie ne. Kartais užtenka penkių minučių, kad pakeistum savo gyvenimą. Pavyzdžiui, sprendimas palikti vaiką, kurio nelaukė, neplanavo. O paskui gyvenimo be to vaiko įsivaizduoti negali, ir su siaubu pagalvoja, kad jo galėjo nebūti…

Viskas gyvenime būna, bet jei jaučiate, kad darote klaidą, neskubėkite, nes kartais penkios minutės daug lemia…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

17 + 4 =

Senelė sėdėjo ant suolelio moterų poliklinikos koridoriuje.