Šešėliai prie jūros

**Šešėliai name prie jūros**

Pajūrio miestelyje, kur sūrus vėjas švilpdamas plakė siauras gatveles, Rasa leido vakartę pas uošvę. Už lango ūžė bangos, o name kvepė šviežiai virtos barščių uždara. Giliai vidurnaktį tylą sudaužė telefono skambutis. Rasa žvilgtelėjo į ekraną – kaimynė Monika.

„Rasa, skubiai atvažiuok! – Monikos balsas drebėjo iš susijaudinimo. – Tavo namą kažkas tik pasiekė! Mašiną į kiemą įvažiavo, patys įėjo!“
„Kaip?! – vos atsitrenkė Rasa, širdis plakti pradėjo. – Kokia mašina?“
„Didelis juodas visureigis! Jų dviem, vyras ir moteris. Ji šviesiaplaukė, o jis ūsuotas.“

Rasa nesvaistydama laiko iššaukė taksi. Po valandos ji jau įstatė raktą į savo namo spyną, o krūtyje didėjo nerimas. Atsargiai atidariusi duris, ji žengė į vidų ir sustingo, savo akimis netikėdama.

„Mantai, – Rasa paskambino sūnui, balsas drebėjo iš pykčio. – Tu ką, už mano nugaros su kažkuo name vakarėlius surengi? Kaip tai – ne? Tai kas mano nebuvimu čia šniukštinėja? Juk tu turi raktus!“
„Mama, apie ką tu? – nustebo sūnus. – Šimtą metų pas tave nebuvo, dirbu be poilsio dienų! O kas atsitiko?“

Rasa papasakojo apie keistenybes: daiktai ne ten, kur juos padėjo, maistas iš šaldytuvo dingsta.

„Aš žinau, kur kas yra! – suirzę ji. – Sugrįžtu iš močiutės, o viskas apsiverkę!“

Rasa Ilgininkienė gyveno viena jau trečius metus. Vyras, Algirdas, didžiąją metų dalį leido užsienyje, dirbdamas ramiai senatvei. Rasa neskundėsi: darželį jie paliko, gyvulių laikyti nusprendė, kad išėję į pensiją grįš prie daržovių ir vištų.

Paskutinius mėnesius ji dalijo laiką tarp savo namo ir kaimo, kur gyveno uošvė, Ona Stankuvienė. Sulaukusi aštuoniasdešimt septynerių, uošvė dažnai sirgo, tad Rasa pas ją praleisdavo pusę mėnesio, padedant su ūkio darbais.

Keistenybės prasidėjo neseniai. Kartą grįžusi iš uošvės, Rasa pastebėjo, kad vonioje kabo svetimi rankšluosčiai – vietoj jos mėlynų, tvarkingai sudėtų, pasirodė ryškiai žali. Šaldytuve dingo troškinio skardinės, nors ji jų aiškiai nelietė. Miegamajame lovoje pslovė buvo suglamžyta, lyg kas čia miegojo.

Pirmiausia Rasa pagalvojo, kad jai pasimato. Gal ji supainiojo? Gal tų skardinių ir nebuvo, o rankšluosčius pati pakabino? Tačiau svetimos buvimo ženklai buvo pernelyg akivaizdūs. Nieko neišdėtė – nei pinigų, nei papuošalų, nei technikos. Spynos sveikos, langai nesudaužyti.

Ji viską nurašė į nuovargį, tačiau netrukus istorija pakartojasi. Rankšluosčiai vėl pasikeitė, o iš šaldytuvo dingo konservai. Rasa nusprendė nebesvaistyti laiko ir prieš išvykdama pas uošvę padarė keletą namo nuotraukų. Grįžusi po savaitės, ji palygino nuotraukas su realybe – abejonių nebeliko: kažkas jos namuose gyveno.

Rasa nubėgo pas kaimynę Moniką. Ši išklausiusi nustebo:
„Niekieno nemačiau, Rasa. Juk tvorą aukštą turi, nieko nepamatysi. O kas atsitiko?“
„Daiktai ne ten, kur juos palikau! – pasipasakojo Rasa. – Kartais rankšluosčiai pasikeičia, kartais maistas dingsta. Nežinau, ką galvoti!“
„Klausyk, o gal tai Mantas? Juk jis turi raktus. Gal jis su kažkuo čia lankosi? – sumanė Monika.

Rasa susimąstė. Sūnus su žmona Lina gyveno harmoningai, bet gal jis iš tiesų atsineša įnamius? Kad būtų rami, ji paskambino Mantui.

„Mama, rimtai? – susierzino sūnus. – Kokia dar meilužė? Aš dirbu dieną ir naktį, paklausk Linos! Jei netiki, davai signalizaciją įsirengsim. Atidarysi duris – praneši į centrą, paaiškini kodą. Priešingu atveju policija atvažiuos.“
„Signalizacija? – Rasa nusisuko. – Juk čia ne bankas! Nuostoliai – pora troškinio skardinių. Gerai, sūnau, pagalvosiu. Atsiprašau už įtarimus.“

Po pokalbio su sūnum ji paskambino vyrui. Algirdas išklausęs nusijuokė:
„Rasa, tu visad viską painioji! Atsimeni, kaip į vestuves vėlavai, laiką supainiojai? Šiaip ir dabar, turbūt, pamiršai, kur ką padėjai.“

Rasa truputį apsitvėrė. Tikrai, vestuvėse vos neatšoko registracijos, sugadinusi laiką. O nuotraukos? Juk jos nemeluoja!

Prieš kitą išvyką pas uošvę paskambino marti Lina:
„Rasa Ilgininkienė, kaip sekasi?“
„Maisto atsargų tvarkau, – atsakė Rasa. – Rytoj važiuoju pas uošvę, vaistinėje dar reikia pasitikrinti, daiktus surinkti. Darbo – kaip jūroje!“
„O kiek laiko būsite išvykusi? – sudomino Lina.
„Kaip visada, apie dvi savaites. O kaip jums sekasi?“
„Nieko ypatingo, vaikus pavalgydžius, skalbinius lygsiu. Paskambinkit grįždama, gerai? Noriu anūkų jums parvežti dienai, kad netyčia nesusitiktume.“

Rasa sutiko, tačiau širdyje užgimė švelnus įtarimas.

Prieš išvykdą ji paprašė Monikos:
„Pažiūrėk, kas namuose vyksta, gerai? Jei ka”Bet po šios istorijos Rasa suprato, kad pasitikėjimas – kaip balandis ant šakos: net ir artimi žmonės gali jį lengvai sudaužyti.”

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

fourteen − three =

Šešėliai prie jūros