Šeštadienio rytas. Gintautė išjungė visus žadintuvus ir telefonus. Jauna moteris nusprendė gerai išsimiegoti, nes praeitą savaitę jai buvo labai sunki ir daug kas įvyko jos gyvenime. Šiuo metu jai buvo juodas periodas. Sako, kad po juodo, būtinai ateina baltas… Bet čia vis buvo juodas ir juodas…
Antradienį Gintautę atleido iš darbo. Keletą metų ji dirbo įmonės labui. Ir štai, kaip perkūnas iš giedro dangaus: “Atsiprašome, įmonės struktūra mažėja perpus. Mes nepratęsime su jumis sutarties”. Moteriai atrodė, kad tai blogas sapnas. Ji pabus ir viskas atsistos į savo vietas. Staigus varnos klyksmas išvedė ją iš stingulio. Paukštis klykė taip įnirtingai ir garsiai, kad norėjosi užsidengti ausis. Nesuvaldytai pažvelgusi pro langą, moteris pamatė jį… Varnas sėdėjo ant šakos ir žiūrėjo tiesiai į akis. “Velniava kažkokia!” – sušnibždėjo Gintautė, išbėgdama iš kabineto. Tą patį vakarą pas ją atėjo Kęstas. Jie susitikinėjo keletą metų ir ruošėsi susituokti.
– Čia toks reikalas… Nenoriu ilgai apsimetinėti, aš greit susituoksiu. Atsiprašau. Taip išėjo.
Ir vėl pasigirdo tas įsiutęs klyksmas. Gintautė krūptelėjo ir pažvelgė į langą. Varnas sėdėjo priešais ir įdėmiai žiūrėjo į ją. “Ko tau reikia iš manęs?” – isterijoje sušuko ji.
– Ar tau viskas gerai? – išsigandęs paklausė Kęstas.
– Taip! Eik iš čia! – moteris parodė buvusiam sužadėtiniui duris.
Per vieną akimirką ji neteko darbo ir mylimo žmogaus. „Miegoti! Man reikia pailsėti. Paskui viskas kitas“. Išsimiegoti moteriai nepavyko. Ją vėl pažadino varnos klyksmas. “Kar-kar” – aidėjo visoje apylinkėje.
Pro langą pamačiusi šį erzinantį paukštį, ji pamanė, kad varnas niekur nenuskrido, bet visą naktį praleido ant šakos. “Ko tau reikia? Jau pabodei!” – šuko ji. Varnas nekreipė dėmesio į jos klyksmus ir toliau kėlė triukšmą visoje apylinkėje. Buvo 6 valanda ryto. Išsimiegoti taip ir nepavyko…
Po poros valandų paskambino mama:
– Kaip tu, dukra? Seniai neskambinai.
– Viskas labai blogai! – Gintautė apsiverkė ir, kaip vaikystėje, viską papasakojo motinai. Apie varnį taip pat nepamiršo paminėti.
– Jis tave kviečia į kelionę! Tu kažkur reikalinga…
– Mama, kas čia per nesąmonė? Kokia kelionė? Kam reikalinga? Visi mane išbraukė iš savo gyvenimo!
– Ginte, atvažiuok pas mus. Rytoj Kalėdos. Atsižvelgsim kaip šeima!
– Tik nuotaiką jums sužlugdysiu. Man reikia pabūti vienai.
Ji padėjo ragelį ir nuėjo į virtuvę pasigaminti kavos. Vos tik įžengė, vėl pasigirdo karkimas. „Jis tikrai nusprendė mane išvesti iš proto“ – pagalvojo ji.
Netrukus paskambino sena mokyklos draugė:
– Ginta, pagaliau tave pagavau namuose. Neturiu tavo mobiliojo.
– Labas, Nadie! Seniai nesimatėm!
– Štai kodėl ir skambinu. Mes su draugais nusprendėme susirinkti sodyboje. Jūsų lauksime! Bus Julija, Veronika, Juras…
– Iš esmės, neturiu ką mesti. Visi mane paliko… Gerai, duok adresą!
Gintautė važiavo griežtai pagal navigatorių. Iki tikslo liko dar 15 kilometrų. Iš pradžių mašina važiavo gerai, bet pusiaukelėje variklis užgeso ir automobilis sustojo.
Ji paėmė mobilųjį telefoną, bet miške nebuvo ryšio… „Štai kur įklimpau! Reikėjo gi man važiuoti automobiliu!“ – desperatiškai tarė ji. „Kar-karr!“- aidėjo virš galvos.
„Dieve! Ir tu čia? Ko tau reikia?“ – kreipėsi ji į varnį. Tas išsipūtė ir tyliai ją stebėjo. Tuo tarpu, pradėjo temti. Beviltyje, ji pradėjo pypsinti, tikėdamasi, kad kas nors ją išgirs.
„Ką gi daryti? Eiti pėsčiomis? Bet kelio nežinau!“
Netikėtai kažkas pabeldė į langą. Iš netikėtumo, ji pašoko. Prie lango stovėjo apie keturiasdešimt metų vyras, apsirengęs kailiniu drabužiu ir su šautuvu.
– Kas jūs? – išsigandusi paklausė ji.
– Aš esu Simonas. Vietinis miškininkas. Ar jums reikia pagalbos? Teisingai supratau?
– Taip! Užstrigau. Gal padėtumėte stumti? – tikėdamasi paklausė ji.
– Ponia, ar jūs savo galvos neapsisukote? Čia reikia traktoriaus. Kitaip jūsų automobiliu neištrauksi.
– Tai kvieskit! Kas tau neleidžia?
– Ogi naktis tuojau. Tamsiai niekas čia neatvažiuos. Eime pas mane. Rytą iškviesim pagalbą.
Ji neturėjo kitos išeities, kaip sekti paskui miškininką. Ji pastebėjo savo varnį. Tas be garsų sekė juos. „Bent jau klykti nustojo. Gal užkimęs?“ – nusijuokė ji.
Netrukus jie atkeliavo į miškininko namą. Židinyje tyliai traškėjo ugnis, kambaryje buvo labai šilta ir jauku. Simonas paprastai pagamino vakarienę, užvirė arbatos su žolelėmis.
– Pavakarieniaukime. Paskui pailsėsite, o rytoj ryte nakvosime pagalbon. Bandysime ištraukti jūsų „kregždutę“ iš sniego gniaužtų, – tarė vyras.
– Ką gi nebesuprantu, ką tas oras daro? Iš kur tokia pūga?
– Iš kur? Taigi šiandien Šv. Kūčių naktis! Ar žinote mūsų vietinę legendą apie šią dieną?
– Aišku, kad ne. Iš kur man žinoti? – sutraukė pečiais moteris.
– Papasakoti jums? Labai įdomu!
– Pasakokit… Vis tiek nėra ką veikti.
Vyras pradėjo pasakoti labai gražią pasaką ar legendą. Moteris žavėdamasi klausėsi, nepertraukdama. Pagrindinis herojus šioje pasakoje buvo juodas varnas. Jis darė gerą darbą: ieškodavo žmonių su vienišomis širdimis ir padėjo jų susitikimui…
Pačiame įdomiausiame vietoje moteris užmigo tiesiai krėsle. Simonas rūpestingai ją pridengė švelniu apklotu ir išėjo į lauką.
„Sėdi?“ – kreipėsi į varnį. „Ačiū, kaip tik tokios moters svajojau!”
„Karrr“ – atsiliepė varnas ir pradingo.
Ryte, kol Gintautė miegojo, Simonas iškvietė pagalbą ir ištraukė jos automobilį.
– Priimkite darbą! – šypsojosi vyras. – Dabar papusryčiaukime, ir aš palydėsiu jus į tikslą. Važiuokite paskui mane!
– Ačiū! Simonai, vakar užmigau, negirdėjau pabaigos legendos… – tartė moteris.
Jai labai nenorėjosi palikti šiuos jaukius namus.
– Galite pasilikti pas mane, būtinai papasakosiu jums pabaigą. Juolab, kad šiandien Šv. Kūčių naktis!
– Įtikėjote! Negi paliksiu jus vieną! – šyptelėjo Gintautė.
„Kar-karrr“ – varnas praskrido virš jų ir išskrido. Jis buvo patenkintas savo darbu. Šiandien jam vėl pavyko sujungti dvi vienišas širdis…