Sielų Kelionė

Skaistė negalėjo to paaiškinti, bet jai atrodė, kad šioje mergaitėje yra įsikūnijusi jos motinos siela. Ji nelabai tikėjo įvairiomis mistinėmis teorijomis, bet sutapimų buvo tiek daug, kad nenori tikėti – tikėk, nori tikėti – tikėk.

Mergaitė gimė aštuonis mėnesius po mamos mirties – galbūt siela pasivaikščiojo kur reikėjo ir sugrįžo į šią nuodėmingą žemę, kodėl gi ne? Nors faktas, kad ji gimė per mamos gimimo metines, po keturiasdešimt šešerių metų, nieko nereiškė.

Tačiau sutapimai tuo nesibaigė. Skaistę pasamdė būtent kaip auklę šiai mergaitei. Tai buvo antroji jos auklės darbo patirtis – pirmą kartą ji dirbo savo klasiokės mažajai sesei. Skaistė neplanavo visą gyvenimą praleisti dirbdama aukle; ji bandė stoti į psichologiją du kartus, bet mažai trūko, bet trečiasis būtinai pavyks. Ji nenorėjo dirbti parduotuvėje ar kavinėje, o būti aukle jai buvo grynas malonumas. Dėl puikaus rekomendacinio laiško šią jauną moterį, vardu Eglė, įtikino priimti Skaistę, nors ir su bandomuoju laikotarpiu. Skaistė sąžiningai prisipažino, kad po metų planuoja stoti į universitetą. Mergaitės mama buvo keletą metų vyresnė už Skaistę ir iš karto pasiūlė į ją kreiptis paprasčiau.

– Na ir gerai, juk Aistutė jau greitai į specialų darželį eiti pradės, – nuramino ją Eglė. – Ji tokia išsivysčiusi, seniai galėtų pradėti eiti, bet aš vis nerimavau, o ir kasdien ją užima specialūs užsiėmimai. Ji turi ypatingumą – aš tau dar to nesakiau, tikiuosi, tai nebus problema, nes daugelis auklių išsigąsta vaiko statuso.

Skaistė jau įsivaizdavo kažką siaubingo, pavyzdžiui, kad mergaitei reikia operacijos, arba galbūt ji turi kokią nors epilepsiją. – Aistė turi neuritišką klausos sutrikimą, tai paveldėta liga…

Skaistė net šypsodamasi ją pertraukė.

– Gali nesakyti, aš žinau, kas tai yra, mūsų šeimoje taip pat buvo. – Būtent todėl ir pakvietėme tave, mūsų bendra pažįstama sakė, kad ir tavo mama tuo sirgo, todėl maniau, kad tu nebūsi išsigandusi.

Skaistė nebuvo išsigandusi, šiuolaikiniai klausos aparatai beveik visiškai atkuria klausą. Mamai buvo daug sunkiau, tad bendraudavome gestų kalba.

Paskutinis sutapimas buvo, kad mergaitė labai panaši išvaizda – tamsios akys, išlenktos antakiai, tarsi visada nustebinta, garbanoti nevaldomi plaukai. Skaistė net nuėjo pas tėvą ir paprašė senų mamos albumų – taip, ji buvo tikra mamos kopija vaikystėje! Papasakojus apie tai tėvui, jis tik su šypsena sakė: – Mažute, tu tiesiog pasiilgai mamos. Kokios čia dar mistinės pasakos? Tau reikia suspėti savo vaikus susilaukti!

Skaistė susigėdo, nes neseniai susipažino su vaikinu, vardu Tomas, ir jau tris kartus ėjo į pasimatymą su juo. Bet apie vaikus kalbėti buvo dar anksti. Tėvas, matydamas jos rausvus skruostus, suprato viską.

– Ar paklausei, ar jo šeimoje nebuvo klausos problemų?

– Na, tėti!

Visą gyvenimą tėvai juos mokė, ir ją, ir brolį, dar susitikinėjant, pasidomėti apie potencialių antrosios pusės genetinį fondą, nes ir Skaistė, ir jos brolis Marius turėjo šią genetinę savybę.

Tad ji greitai išsitraukė iš diskusijos.

Nesvarbu, ar ji pati tai sugalvojo, ar mergaitė tikrai buvo labai gera draugė, Skaistė labai prisirišo prie jos ir nenorėjo net pagalvoti, kad vieną dieną reikės išsiskirti. Gal tėvas yra teisus, ir jai laikas kurti šeimą? Bet ji buvo tokia jauna, svajojo apie studijas… Kaip tik taip nutiko, kad apie tai Skaistė užsiminė ir Eglei, kuri dažnai dirbo, kad užtikrintų dukrai ir sau padorų gyvenimą.

– Tau reikia mokytis! – Eglė primygtinai sakė. – Man teko mesti universitetą dėl nėštumo, ir dabar negaliu pakilti aukščiau tam tikro lygio, ir labai liūdna – turiu daug daugiau patirties ir žinių, bet jie vis tiek pasirenka ką tik universitetą baigusį jaunuolį, kuris tik ir moka popierius perkelti.

– O vaiko tėvas? – kukliai paklausė Skaistė. Per keturis mėnesius, kuriuos ji dirbo kaip auklė, ji nė karto nesutiko mergaitės tėčio.

– Jo nėra, – atsakė Eglė.

– Kaip tai nėra?

– Taip tiesiog. Jis net nežino, kad turi dukrą. Mes susipažinome kitame mieste, nuvykau savaitei pas draugę, sutikau jį bare. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio! Sutarėme susitikti artimiausiu metu, arba jis turėjo atvykti pas mane, arba aš pas jį. Bet neišėjo – jis mane paliko elektroniniu paštu – sakykime, atsiprašau, mes negalime būti kartu, tu verta kažko geresnio ir panašiai.

– O tu negalėjai nė nuspėti, kad esi nėščia?

– Nežinojau. Sužinojau po savaitės. Na, ir nusprendžiau gimdyti, – Eglė nusišypsojo. – Niekada nesigailėjau nė akimirkos.

– Taip, Aistė nuostabi. Ji taip primena mano mamą, – staiga prisipažino Skaistė.

Eglė juokėsi.

– Jūs su Aiste turite karmo ryšį, seniai pastebėjau.

– Aš paminėjau tai tėvui, o jis visą tai išjuokė. Sakė, kad reikia savo vaikų negaišti.

– Pirma baigk universitetą, o tada susimąstyk apie vaikus, – priminė Eglė. – Kad neliktum kaip aš.

Naujųjų metų proga Skaistė su tėčiu ruošėsi skristi pas brolį į netoliese esantį miestą – jis vadovavo kelionių agentūros skyriui ir negalėjo ilgam išvykti. Skaistė pas brolį buvo tik kartą, ir jai ten labai patiko – jis turėjo nuostabų balkoną penkioliktame aukšte su nepakartojamu vaizdu. Ji iš anksto nupirko dovaną Aistei – ilgai ieškojo meškiuko, kuris būtų panašus į tą, kurį turėjo jos mama, ir galiausiai rado. Mergaitei meškiukas labai patiko, ir ji pasakė, kad su juo miegos.

Jau sėdint brolio jaukioje virtuvėje ir kalbantis, Skaistė gavo Eglės žinutę, kurioje Aistė saldžiai miegojo apsikabinusi pliušinį meškiuką. Skaistė vos nenubraukė ašaros, parodžiusi nuotrauką Mariui, pasidalino visa istorija apie karmo ryšius ir sielų perkėlimą.

– Skaiste, tu rimtai? Koks sielos perkėlimas?

– Bet klausyk – Aistė net į savo mamą mažiau panaši, nei į mūsų! Štai, pažiūrėk.

Ji surado telefone nuotrauką, kurią padarė prieš dieną – ji, Aistė ir Eglė, ir padavė ją broliui. Jis ilgai žiūrėjo į nuotrauką, tada nusikvatojo:

– O kaip ją vadina?

– Aistė, gi sakiau. Na taip, kaip mūsų mamą.

– Ne. Moterį.

– Eglė. O kas?

Brolis prarijo seilę.

– O kaip su Aiste… Ar viskas tvarkoje su jos klausa?

– Na, kiek kartų jau sakiau? Aistė naudojasi klausos aparatu! Net tai jungią mus su jais! Eglės tėčio ta pati liga, kaip ir mūsų mamos, čia net ir nėra sielos perkėlimas, o genetika, bet tu pagalvok…

Brolis pašoko ir pradėjo vaikščioti po kambarį.

– Kiek jai metų? Kada ji gimė?

– Kodėl klausi gal..? – pradėjo Skaistė, o tada su siaubu užsidengė burną rankomis. Šūkčiodama, bijodama prisimenant savo spėjimą ji sušnabždėjo: – Eglė sakė, kad jis ją paliko per elektroninį laišką ir nežinojo apie vaiką. Tai buvai tu???

Kitą dieną jie visi trys kartu skrido atgal, vos spėję nusipirkti paskutinius bilietus. Tėtis ašaromis tyrinėjo naujosios anūkės nuotraukas, Marius kandžiojo lūpas, kaip vaikystėje vėl ir vėl klausinėjo apie Eglę ir Aistę. Tik Skaistė išlaikė ramybę – ji žinojo, kad viskas bus gerai. Ir sielų perkėlimas vis tiek nebuvo paneigtas.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

eleven − 5 =

Sielų Kelionė