Skaidrus vasaros rytas prie upės…

Tą vasaros dieną prie upės…
Varos šeima buvo draugiška. Kai ji mokėsi trečioje klasėje, gimė jos sesuo Kamilė. Vyresniosios sesers ir mamos pagalbininkės rolė Varai labai patiko. Mėgdavo pasivaikščioti su vaikišku vežimėliu, kol mama ruošdavo pietus ar valė butą.

Kai Kamilė užaugo, į darželį jos neįdėjo, nes grupės buvo perpildytos, o auklėtojų trūko. Niekeno nenorėjo dirbti su vaikais už centus. Darželio vedėja pažadėjo priimti Kamile, jeigu motina pati įsidarbins pas juos. Mama, žinoma, sutiko, nors algą gaudavo mažesnę nei sename darbe.

Kamilė gimė silpna ir dažnai sirgdavo. Visada buvo globojama. Darželyje ji buvo nuolatinės mamos priežiūros. Po mokyklos Vara dažnai užbėgdavo pas motiną į darbą. Ne visi vaikai mėgo troškinį ir salotas, kakavą ar kisielį, bet Varai tai buvo mėgstamiausi patiekalai. Mama jai palikdavo porcijas, kurių vaikai atsisakydavo, ir Vara gaudavosi iš visų jėgų.

Pasisėdėjusi skaniu troškiniu, ji pasiimdavo Kamile namo ir laukdavo motinos su ja. Kamile ji mylėjo. Tik vėliau sesuo užaugo ir tapo baisiai užsispyrusi.

Kamilei buvo ketveri metai, kai žuvo tėvas. Vasarą buvo karšta. Trečią savaitę temperatūra viršijo trisdešimt dvi laipsnio ribą. Savaitgaliais žmonės skubėjo palikti tvankų miestą ir praleisti laiką gamtoje – sodyboje ar prie upės.

Tėvai pasiėmė vandens, maisto ir ryte išvažiavo su vaikais į pakraštį. Prie upės jau buvo pilna žmonių, taip sakant, net obuoliui nėra kur nukristi. Nuo karščio gelbėjosi šiltoje upėje. Vanduo prie kranto burbuliuodavo nuo visokio amžiaus vaikų ir suaugusiųjų, kurie stebėdavosi. Kamilė taip pat pliaukšėdavo prie kranto, o Vara stebėdavo, kad jos neišmintų, neištumtų ar ji pati neužplauktų į gilesnio vandenį.

Kai tėtis įšoko į vandenį, pakėlęs fontanus vandens, Varai atrodė, kad jis tiesiog nusprendė pasimaudyti. Jis greitai toltuo plaukdamas nuo kranto. Ir tada ji pamatė upės viduryje du paauglius.

Iš pradžių jai pasirodė, kad jie kvailiojasi. Pagalvojo, kaip tėvai gali leisti jiems taip toli plaukti. Upa buvo pakankamai plati. Net suaugusiam vyrui būtų sunku ją perplaukti, nors niekeno ir nebandė. O čia paaugliai buvo pasiekę vidurį.

Vienas nuolat nardydavo po vandeniu, o antrasis paskui jį. Kai ji pamatė, kad tėtis plaukia link jų, tik tada suprato – jie ne žaidžia, o skęsta. Tiksliau, skendo vienas, o kitas bandė jį pakelti ir išlaikyti ant vandens paviršiaus.

Visi aplink pliaukšėjo, žaidė, ir niekas nematė, kas vyko upės viduryje. Vara įsitempus stebėjo tėtį ir paauglius, pamiršusi apie Kamile, kuri knarkščiojo prie jos kojų.

Tėtis pasiekė paauglius ir iš karto nėrė, ištraukė vieną į paviršių ir plaukė su juo atgal. Plaukė lėtai, nes irklavo viena ranka, kita laikydamas berniuką, kad neišnyktų po vandeniu. Antrasis berniukas irgi pavargo, kabinosi į tėtį, trukdydamas jam.

— Jis gi jį užskandins! — sušuko Vara.

Į jos šauksmą atkreipė dėmesį du vyrai. Jie pažiūrėjo ten, kur ji, viską suprato ir puolė pagelbėti tėčiui. Daugelis pakrantėje taip pat pradėjo stebėti, kas vyksta.

Vyrai paėmė berniukus. Vara džiaugsmingai mostelėjo rankomis. Bet netrukus suprato, kad nemato tėčio. Ji įsižiūrėjo, kol akyse pradėjo skaudėti, bet jo vis tiek nematė.

— Tėti! Tėti! — sušuko ji.

Į šauksmą priVisą likusį gyvenimą Vara prisiminė tą vasaros dieną, kai upė atėmė tėtį, o liko tik girdėti, kaip tyliai šniokštėdavo vanduo prie kranto.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

fifteen + eight =

Skaidrus vasaros rytas prie upės…